38 Heemschut State keurde het bestemmingsplan dat het alle maal mogelijk moest maken, niet af.' Heemschut en de Stichting Bossche Monumentenzorg laten het er niet bij zitten. Er moeten nog een monumentenvergunning en een bouwvergunning worden aangevraagd, daar gaan de twee tegenin. Verder zijn de bouwkosten inmiddels zo gestegen, dat de raad het misschien niet meer pikt, Van der Eerden heeft er goede hoop op. Nieuwbouw Over nieuwbouw in de Bossche binnenstad is Jan van der Eerden zuinigjes. Een project is voor hem hoogstens 'redelijk acceptabel'. En veel projecten reiken niet tot dat oordeel. Geen goed woord bijvoorbeeld voor het nieuwe station van Rob Steenhuis. 'Heel slecht. Zo'n groot gebouw hadden we niet nodig. Vele jaren geleden sloot het station van Eduard Cuijpers helemaal aan op de barokke omgeving van de Het Kruithuis uit de 17de eeuw. Foto's auteur. Stationsweg die nu, op het moderne bankge bouw na, op de monumentenlijst staat. Het was een eenheid met allure. Maar van het nieuwe station houdt alleen de roodachtige kleur reke ning met de omgeving. Er staat nu een blikken peperbus voor, precies in het hart van de Stationsweg. Tegenover het geweld van die toren is de belangrijke fontein met draken erop die daar nog voor staat, ineens een stukje speel goed geworden. Als je aankomt in het station, moet je onmiddellijk met een roltrap 7 meter de hoogte in, en komt dan in een hoge vorme loze ruimte terecht. De gerestaureerde over kappingen hangen daar als speelgoed aan en hebben alle allure verloren.' Toch, vergeleken bij de donkere jaren '60 en '70 is het binnenstadsbeleid in Den Bosch enorm verbeterd, vindt hij. Dat moet ook wel, want in Den Bosch staan nog vele grote projec ten op stapel. Zoals de volgende jaar te begin nen bouw van een nieuwe raadszaal, met commissiekamers, waarvoor een aantal niet erg interessante panden afgebroken worden. De nieuwbouw van architect Postel vindt hij 'niet onaanvaardbaar.' Als hij dat zegt, moeten we ernstig rekening houden met een Monument van de Toekomst... De Sint Jan in restauratie. april 2000

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2000 | | pagina 40