Muzikaal Monument Hasselt Monumentendag Leeuwarden Fries Monument van de Maand Agenda Exposities Éb oktober 1999 Heemschut 21 6 en 7 november Heemschut Monumentendag in Leeuwarden; zie hiernaast 11 december Muziekaal Monument in Hasselt; zie hiernaast 16 december Congres 'Nota Belvedere' van Nederlands Studie Centrum Thema: Cultuurhistorische kwali teit als leidraad voor ruimtelijke inrichting. Plaats: Kasteel Groeneveld, Baarn. Tel. (010) 4550755 100 jaar bouwen in Amsterdam; fotoexpositie t/m 2 januari in Amsterdams Historisch Museum. Nieuwe woonlandschappen; ontwerpen voor Nederlandse locaties van jonge landschapsar chitecten; t/m 21 november in Nederlands Architectuur Instituut te Rotterdam. Romantisch buiten wonen in de stad, 125 jaar Van Stolkparkin Den Haag; Van 23 december t/m 12 maart in Haags Historisch Museum, Korte Vijverberg 7. Op Europees spoor, de Nederlandse aansluiting op het netwerk van de hogesnelheids trein; over de veranderingen langs het snelle spoor w.o.grootschalige herstructureringsoperaties bij de Nederlandse stations; tot 2 januari in het Nederlands Architectuur Instituut. De mooiste weg van Nederland; tot 16 januari in het Goois Museum te Hilversum. Vier plannen voor het Ripperda-terrein te Haarlem; tot 31 oktober in het ABC-centrum te Haarlem. Architect Kisho Kurokawa; t/m 14 november in het Van Gogh Museum, Amsterdam. Zaterdag 11 December Kerstconcert in de kerk van Hasselt Zaterdag 11 december is Heemschut te gast in de stad Hasselt. Om 14.00 uur vangt het kerstprogramma aan in de goti sche hallenkerk op de markt. Deze kerk is beroemd om haar orgel van Roelof Knol. Het orgel is gebouwd tussen 1802 en 1807. De organist van de kerk, Henk van de Kolk zal een afwisselend kerstprogramma brengen, opgeluisterd door een zangkwartet en een blazerskwar tet. Naast het muzikale gedeelte zal er een lezing worden gegeven over de geschiedenis van de kerk, die volgens de overlevering in 997 gesticht zou zijn. Voorafgaand aan het programma stelt het Oude Stadhuis haar deuren voor u open tussen 10.30 en 13.30 uur. De VW en de Historische Vereniging zijn in dit gebouw gevestigd. Bij de VW kunt u een stadswandeling door Hasselt kopen en zal bekend zijn of de kalkovens speciaal voor Heemschut geopend zullen zijn tussen 10.30 en 13.30 uur. Adres-, St. Stephanuskerk, Markt 10, Oude S tadhuis met VW (tegenover de kerk). Bereikbaarheid: v.a. N.S. station Zwolle, bus 70. 71, 74, halte scheepswerf Bodewes. Toegang: leden Heemschut/ 9,50, niet leden/ 19,50. Tijd: van 14.00 tot 17.00 uur. reserveren noodzakelijk: Bond Heemschut, tel. (020)06225292. za 6 en zo 7 november 11.00-17.00 uur Vorstelijk Leeuwarden De Heemschut Monumentendagen in Leeuwarden staan in het teken van de familie Van Nassau (zie ook pag. 14). Een wandeling door de stad voert o.a. langs paleizen en voor name particuliere woonhuizen, waar deze vorstelijke heren hun sporen achterlieten. We noemen: Het Stadhouderlijk Hof (stamt uit 1550 en was de woonplaats van de eerste stadhouder uit de familie Van Nassau, Willem Lodewijk van Nassau Dietz, tegenwoordig door de Friezen liefkozend 'Us Heit' genoemd), het Stadhuis, de Waalse Kerk (de huiskerk), de Grote of Jacobijnenkerk (sinds 1588 rustplaats van de Van Nassaus), lusthof de Prinsentuin (zomerverblijf) en Museum Het Princessehof. Toegang-, Heemschutleden gratis, niet-leden: 7,50. Centraal informatiepunt: Stadhouderlijk Hof, Hofplein 29, Leeuwarden (ca. 10 minuten lopen vanaf het stati on). Hier ontvangt men een uitgebreide brochure met plattegrond en routebeschrijving (tevens toegangsbewijs voor de openge stelde panden en rondleidingen). Ook kan men hier koffie drinken. Eén van de leukere initiatieven in Friesland is Het Monument van de Maand. Al sinds 1986 wordt er enkele keren per jaar extra aandacht besteed aan een monu ment. Bij ieder Monument van de Maand verschijnt een boekje. Naast het boekje worden er steeds een route- en een activiteitenfol der verspreid. In de maand oktober staat de boekdrukkunst centraal. In het boekje Tussen Rijswit en Spanjolen dat deze maand verschijnt, wordt de geschiedenis van de boekdruk kunst in Friesland beschreven. Aan de hand daarvan worden de verschillende druktechnieken uitgelegd. In deze maand zullen verschillende grafische bedrijven hun deuren openzetten en demon straties verzorgen. In het Fries Grafisch Museum kunt u een rondleiding krijgen. En wat dacht u van deze ludieke actie? In deze maand kan een kunstpizza besteld worden. Drie kunstenaars hebben elk een pizza bedacht. De pizza's worden verpakt in een doos met gedichtopschrift naar keuze. Drie verschillende dichters hebben hier hun medewerking aan verleend. Voor meer informatie kunt u bellen of schrijven naar: Stichting Kultuer en Toerisme yn Fryslan Monument van de Maand, Postbus 1236, 8900 CE Leeuwarden, Tel: (058)212245.1. Fax. (058)2161213. De Waalse Kerk aan de Sint Anthonustraat.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 23