„De évenaar q^L/jke maèen /TIden weggjéemnes(ÜJéet. e/W<T\ en fchoan) D/v. boindorrtanienlren i,n beten o/ /funsthce-rs eenr-eni-foo/r op ffl levensbomen en séa/ramen. Oud en nieux/ hekwerk". Tevens in. en Verkoop. vee huur v. atler. T ha et de nosta/q/sehe goederen. Openiléaty g-/l/uur. olt/. a/spraak I /ca trapspjjlen vo/doeneLe m DAKLEIEN Wk L51 oktober 1999 Heemschut heeft een bezwaarschrift bij de gemeente Delfzijl ingediend en de rechtbank gevraagd om een voor lopige voorziening, waardoor het besluit van de gemeente wordt opgeschort. Informatie tel. (050)-5798268. Tineke Vooys, Heemschut Groningen, tel.(050)-5798268 DRENTHE Zoeken naar andere locatie Coevorden In het vorige nummer van Heemschut berichtten we over de plannen van het gemeen tebestuur van Coevorden het nieuwe gemeentehuis te bouwen aan de oude vestinggracht. Deze zogeheten Poppenhare-locatie ontmoette van het begin af aan veel kritiek vanwege de aantasting van het monumentale karakter van de oude verdedigingswerken van dit oudste Drentse stadje. Iedereen die Coevorden een goed hart toe draagt, klom in de pen of verzette zich anderszins. Op één dag zetten ruim 2500 Coevordenaren hun handtekening tegen de plannen en zelfs Relus ter Beek - de meest prominente oud- Coevordenaar, tevens de huidige Commissaris van de Koningin in Drenthe - zou volgens de regio nale pers fel tegen de plannen zijn. Aan dit rijtje illustere tegenstan ders moet ook Heemschut Drenthe worden toegevoegd die destijds in een brief aan het college met name wees op de kwetsbaar heid van de plek. Het massale verzet uit verwachte en onverwachte hoek zorgde er deze zomer voor dat de ene coali tiepartij na de andere haar steun aan de collegeplannen introk. Eerst viel de WD af, later de andere coalitiegenoten CDA en PvdA. Het politieke fundament onder de plannen was weggevallen en daarmee waren de plannen van tafel. Het gemeentebestuur van Coevorden is nu op zoek naar een nieuwe locatie. Wilhelmina Ziekenhuis in oude glorie hersteld Assen Al bijna 15 jaar staat in het centrum van Assen een rijksmonu ment te verpauperen. Het is het oude hoofdgebouw van het Wilhelmina Ziekenhuis dat, sinds het leeg kwam te staan toen het ziekenhuis naar een nieuw gebouw verhuisde, diep in verval raakte. Terwijl de rest van het complex gesloopt werd om plaats te maken voor woningbouw, bleef het monumentale gedeelte gelaten wachten op betere tijden. Waarom het in 1930 door Jan en Theo Stuivinga uit Zeist ontwor pen gebouw in 1992 de status van Rijksmonument verwierf, werd in de 'redengevende beschrijving' als volgt geformuleerd: 'in de aan de Delftse school verwante stijl is het een goed voorbeeld van traditio nalistische interbellum architec tuur'. Het mag dan ook geen verwonde ring wekken dat Heemschut Drenthe twee jaar geleden samen met o.a. de Asser Historische Vereniging aan de bel trok toen een projectontwikkelaar het pand op de voorgevel na wilde slopen en er twee moderne, strakke zijvleu gels tegenaan wilde zetten. Het gevolg van deze actie was dat de sloopvergunning, die voor de gedeeltelijke afbraak van dit monument noodzakelijk was, niet werd verleend. Het plan was daarmee van de baan. Het werd weer twee jaar doodstil rond het oude Wilhelmina Ziekenhuis... Deze zomer werd er een nieuw plan van dezelfde projectontwik kelaar gepresenteerd. Tot grote vreugde van Heemschut Drenthe heeft de projectontwikkelaar de vleugels die het gebouw zijn monumentale karakter ontnamen, weggelaten. Feitelijk bevat het plan, dat de afgelopen weken ter inzage lag, de geveltekeningen zoals gebroeders Stuivinga die bijna 70 jaar geleden tekenden. Wat had deze projectontwikkelaar zich aan kosten en moeite kunnen besparen! Bertus Boivin is PR-medewerker van Heemschut Drenthe, tel.(0592)317809. OVERIJSSEL Gewelf van 't Nijenhuis moet gespaard blijven Wijhe/Zwolle De provincie Overijssel moet de plannen voor uitbreiding van kasteel 't Nijenhuis in Wijhe bijstellen. De rechtbank in Zwolle bepaalde dat het middeleeuwse gewelf in het kasteel niet mag worden gesloopt voor een doorgang naar een nieuwe tentoonstellingsruimte. Tegen de verbouwingsplannen werd een groot aantal protesten ingediend, onder meer door de Bond Heemschut. De gewelven blijven dus onaangetast, de overige bezwaren werden ongegrond verklaard. Henk Nieuwenhuis, Heemschut Overijssel tel. (0572) 356808 Uw leverancier voor: Oudduitse leien Groeve Thüringen en ALTLAY Schublèien Assulo A1 Maasleien Noord-Wales, Frankrijk en Spanje i biemans natuursteen b.v. tel.: 31-(050) - 318 42 44 postbus 553 fax: 31-(050) - 318 53 49 9700 AN Groningen 19

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 21