Agenda Open Monumentendag Monumentendag Nienoord Muzikaal Monument Amerongen Exposities! 22 4 september Landelijke excursie Heemschut naar Arcen en Velden in Noord- Lintburg. Zie het juni-nummer pag.8. 11 september Open Monumentendag(en). In sommige gemeenten ook op 12 september 11 en 9 oktober Excursie Heemschut Noord- Brabant naar Zuidwestelijk deel van provincie. 16 oktober Excursie Heemschut Friesland met als onderwerp: 'Waterbouwkundige werken'. I Honderd jaar bouwen in Amsterdam; t/m 2 januari in Amsterdams Historisch Museum. Historische tuinen herontdekt; t/m 4-9 in Museum Beeckestijn, Velsen-Zuid. F.L. Wright meets Berlage; t/m 11-9 i n de Beurs van Berlage in Amsterdam. De architect Koen van Velsen; t/m 25-9 in Dudok Centrum, Hilversum. Hebben toekomstplannen een toekomst? T/m 28-8 in architec tuurcentrum ABC te Haarlem. Spotting architecture; t/m 29-8 in Arcam-galerie, Academie voor Bouwkunst, Waterlooplein, Amsterdam. De Boscheplaatse Slingertuinen in Groningen Op zaterdag 11 september is het weer Open Monumentendag. Dit jaar in het teken van 'Monumentaal Groen'.Voor een overzicht van de open monumen ten kunt u de landelijke monu mentenkrant bij de VW krijgen. Wat de landelijke krant helaas miste: de Slingertuinen in Groningen. Veel boerderijtuinen werden eind vorige eeuw in Engelse landschapsstijl aangelegd. Met slingervijvers, theekoepels, kronkelende schelpenpaden, eilandjes en bruggetjes. Een van deze monumentale tuinen, die van De Boschplaatse in Blijham, gent. Bellingwolde, Is op 11 september open gesteld. Tevens is daar een expositie van de 100 andere tuinen met dia's van tuinen in winter en zomer, lucht foto's uit 1931, beplantingsinven tarisaties, tuinontwerpen en ander historisch materiaal. Voor bezoekers zijn er kaartjes met routes langs een selectie van de meest imposante andere monu mentale Groninger boerderijtui nen. Bezoekers worden, stijlvol ontvangen met thee uit lange lijzen in de theekoepel. Liefhebbers van architectuur en historie kunnen ook de portrettengalerij van de familie in de typisch 19<le eeuwse pronkgang van het huis bezichti gen. Adres: De Boschplaatse, Oosteinde 46, 9697 XH Blijham. Tel.( 0597) 562500 Voor informatie over de Open Monumentendag Tel. (020) 4222118 za 2 en zo 3 oktober 11.00- 17.00 uur Het landgoed Nienoord Het landgoed Nienoord bestaat uit een groot park en verschillende monumentale gebouwen. Een belangrijke attractie is het Nationaal Rijtuigmuseum. Aantrekkelijk voor ouders en kinderen is de tentoonstelling over pony's in het museum. Op beide dagen zullen er demonstraties met echte pony's plaatsvinden. Heel verrassend is de sprookjesachtige schelpengrot uit het begin van de 18de eeuw. Op zaterdag om 14.00 uur geeft de heer L.L.M. Eekhout, directeur van het Nationaal Rijtuigmuseum, in het museum een lezing met als thema: 'Hoe ga je op een histo risch landgoed om met toerisme?' Er is een beperkt aantal plaatsen, dus kom op tijd. Vanaf het landgoed kan men te voet of met de paardentram naar de kerk te Midwolde. Het interi eur uit de 17de en 18de eeuw met het grafmonument van Rombout. Verhuist is zeer de moeite waard. In het theehuis Vredewold tegen over de kerk is het mogelijk iets te gebruiken. In Leek zelf kunt u een aantal monumenten bezichtigen aan de hand van de brochure, die u bij het informatiepunt kunt verkrijgen en waarmee u toegang heeft tot alle opengestelde panden en rondleidingen. Monumentendagen zijn gratis voor leden en kosten f 7,50 voor niet-leden. Op zondag is een een koffieconcert in theehuis Vredewold. Het concert duurt van 11.00 tot 13.00 uur. Met uw Heemschutpas betaalt u slechts f 7,50. Centraal informatiepunt.-. Nationaal Rijtuigmuseum, Nienoord l,lLeek.Bereikbaarheid Leek-. Bus vanaf Groningen C.S. uitstappen bij busstation Leek. Zaterdag: lijn 81/85/88, vertrek elk half uur. Zondag: lijn 81 vertrek elk uur om 00.26. Parkeren-, bij ingang landgoed. Zondag 24 oktober Koffieconcert in kasteel Amerongen Zondag 24 oktober is Heemschut te gast op kasteel Amerongen. In tegenstelling tot de andere Muzikale Monumenten vangt het concert aan om 12.00 uur. Viviana Sofi-onitzki zal de Alt Elena Pozhidaeva op de klavecimbel begeleiden. Zij spelen onder anderen stukken van C. Huygens en J.P. Sweelink uit de tijd van G.A. van Reede en zijn echtgenote M. Tumor. Dit echtpaar liet het huidige kasteel tussen 1673 en 1685 bouwen, nadat het Middeleeuwse kasteel in 1673 door Franse troepen werd verwoest. Het concert vindt plaats in de galerij. De galerij is omstreeks 1900 naar ontwerp van P.jf.H. Cuypers opnieuw gedeco reerd. De balustrade rond de trap opening bevat een afbeelding van de vogel Phoenix. Volgens de legende verrees deze telkens weer uit de as: symbool voor het kasteel Amerongen, dat na elke verwoes ting hersteld of opgebouwd werd. Na het concert volgt een korte inleiding van een gids op de zelf standige rondwandeling. Adres-. Kasteel Amerongen, Drostestraat 20, Amerongen Bereikbaarheid: Openbaar vervoer, treinstation Driebergen-Zeist en vanaf daar bus 50. Vertrektijd bus elk uur om 00.40, aankomst 00.07. Uitstappen bij bushalte Amerongen dorp. Kasteel Amerongen augustus 1999

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 24