Klassieke muziek op historische locaties Agenda Monumentendagen Leek Muzikaal Monument Amerongen Agenda Monumenten dagen en Muzikale Momenten Heemschut Gevraagd: enthousiaste medewerkers do 19 t/m 22 augustus Grachtenfestival in Amsterdam Klassieke muziek, monumenten en de Amsterdamse grachten vormen de hoofdbestanddelen van het Grachtenfestival, dat dit jaar plaatsvindt van donderdag 19 t/m zondag 22 augustus. Interna tionale topmusici en jong talent geven vier dagen lang klassieke concerten op 20 bijzondere bin nen- en buitenlocaties ten zuiden van de Westertoren. De Heren gracht, Keizersgracht en Prinsengracht als mooiste concertzaal van Nederland. Naast o.a. het Prinsengracht concert, de Nacht van de Nocturne en Belcanto High Tea voeren Monumentenconcerten de bezoeker mee naar de welhaast vergeten wereld van muurschilde ringen, intieme stijlkamers en verborgen hofjes. In de Huis-, Tuin- en Dakterrasconcerten stellen grachtenbewoners hun huizen, tuinen en dakterrassen ter beschikking als omlijsting van klassieke muziek. Tevens voeren Architectuurrondvaarten en monumenten-wandelingen u door de grachten en langs en door monumenten in het festivalgebied. Een programmabrochure is vanaf half juli verkrijgbaar bij de Amsterdamse VW, het AUB, Felix Meritis of het wordt u op aanvraag toegestuurd 020- 4214542 ljuli - Dag van dc Architectuur. 10juli - Amstcl 172 Amsterdam, open 12-17 uur. Zie png.30. 4 september - Landelijke excursie Heemschut naar Arcen en Velden in Noord-Limburg. Zie pag. 8-13 11,12 september - Open Monumentendag(en). In sommige gemeenten ook op zondag. 9oktober- Lxcursie Heemschut Noord-13rabant naar het Zuidwestelijk deel van de provincie. Openluchtconcert in Amsterdam in kader Grachtenfestival. za 2 en zo 3 oktober Landgoed Borg Nienoord Bij het drieprovinciënpunt van Drenthe, Friesland en Groningen ligt het landgoed Borg Nienoord te Leek. De Monumentendagen Leek zullen zich op en rond dit landgoed afspelen. Hoogtepunt is de nationale collectie rijtuigen, maar een wandeling langs de verschillende gebouwen op het landgoed en naar de kerk in Midwolde is ook zeer de moeote waard. De Bond Heemschut organiseert tal van activiteiten: Monumentendagen, Muzikale Monumenten, excursies e.d. U leest daar regelmatig over in het tijdschrift Heemschut in het zogenaamde middenkatern. De organisatie van deze activitei ten wordt verzorgd door enkele vaste medewerkers van het bureau te Amsterdam en door leden van de provinciale commissies. Aangezien deze activiteiten erg Zondag 24 oktober Koffieconcert in Kasteel Amerongen Zondag 24 oktober is er in Kasteel Amerongen een koffieconcert, dat begint om 12.00 uur. Kasteel Amerongen werd in 1674- 1680 herbouwd, nadat het middeleeuwse slot in 1673 was verwoest. Na het concert zultu worden rondgeleid door een gids. Kasteel Amerongen is gelegen aan de Drostestraat 20 in Amerongen. Vanaf het NS-station Driebergen/Zeist kunt u bus 50 of 51 nemen. Uitstappen bij halte Galak. arbeidsintensief zijn, dat wil zeggen menskracht vergen, is er voortdurend behoefte aan enthou siaste medewerkers. Mensen die, vanuit hun kennis van het cultu reel erfgoed, bereid zijn belang stellenden te begeleiden bij het bezoeken van monumenten of het deelnemen aan excursies. Voor deze medewerkers organise ren wij een introductie en een kennismakingsbijeenkomst op ons kantoor te Amsterdam. za 2 en zo 3 oktober Monumentendagen Leek/Landgoed Borg Nienooord zo 24 oktober Mizikaal Monument Kasteel Amerongen za 6 en zo 7 november Monumentendagen Leeuwarden za 11 december Muzikaal Monument in Hasselt Uw schriftelijke of telefonische aanmelding, onder vermelding van uw speciale belangstelling en leeftijd, wachten wij met belang stelling af. Het correspondentie adres is: Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam, het tele foonnummer (020) 6 22 52 92. Bernard Duimel, algemeen direc teur Kaaa KüRBB pass ram ramt. BBSB nnjin ÖBBH '.rir.n

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 25