Heemschut VVvW »uvu 1 v\ lïKSv -L Toekomst We hebben nog allerlei ideeën en wensen voor de nabije of wat verdere toekomst. Om wat voorbeelden te noemen: Wat dacht u van het zichtbaar maken van een deel van de oude vestingwerken die deels nog onder de grond liggen? of van een creatieve opwaardering van het fijnmazige kwartier rond Kathedraal en Roerkade; meer aandacht voor archeologie en met name aanstelling van een gemeentelijk archeoloog; een monumenten-ontwikkelingsbeleid dat de grote kansen van de stad als monumentenme tropool met alle kansen op toeristisch en aanverwant terrein uitbuit. en kleinschalige gebied waarin zij gevestigd wordt en vrezen de verkeersaanzuigende werking en druk op de leefbaarheid ervan. Ook hieruit blijkt dat er nog veel dient te verande ren. Overigens breken er voorzichtig wat andere inzichten door. We zijn al weereen tijdje in een constructief overleg met de gemeente over allerlei zaken als bestemmingsplan binnenstad, plannen Roerdelta etc. Ook hebben we een prijs ingesteld: het Ruimte-Keurmerk als onderscheiding voor initiatieven van particulieren of instellingen die bijdragen aan het stadsschoon. Tot nu toe zijn de oorkondes uitgereikt aan de gerenoveerde St. Josefschool te Asenray en accommodatie centrum De Staete in de Steeg. Complex woningen aan de Koningin Regentesselaan, dat wordt voorgedragen als rijksmonument. april 1999 Grafmonumenten op het Oude Kerkhof. Het kerkhof wordt voorgedragen als rijksmonument. Kortom, nog genoeg werk aan de winkel. Pas als het inzicht werkelijk rijpt, dat een groot deel van het 'kapitaal' van de stad gelegen is in zijn historisch erfgoed, zullen de kansen van de stad op dit terrein echt ten goede keren. W. Cartigny is bestuurslid vim de Stichting Ruimte in Roermond. Wapenfeiten Actie voeren voor bedreigde monumentale objecten, de gemeente op haar huid zitten om een actiever monumentenbeleid te voeren, samen optrekken met verwante clubs om samen dingen van de grond te krijgen. Dat tekent het werk van Ruimte. De resultaten: het meest sprekend is het Roersingelproject, een parkeer/winkelproject in de westelijke binnenstad, dat de stichting met succes heeft weten tegen te houden in zijn oorspronkelijke vorm en waar nu, mede dankzij de bemiddeling van voormalig rijksbouwmees ter prof.ir. Kees Rijnbouttqua vormgeving een aanzienlijk beter plan voor in de plaats is gekomen. Daarbij zijn tevens het monumentale pand Roersingel 6 en het industrieel-archeolo- zonder nadere waardenanalyse wordt gesloopt. We willen met name erkenning door gemeente en andere instanties voor het feit, dat de grote kansen voor de tweede monumentenstad van Limburg liggen in zijn monumentenkarakter. Daarin onderscheidt de stad zich van andere omringende steden. gisch relict achterhuis-Cillekens gered. iMinder tevreden zijn we nog over de omvang van de parkeergarage in dit project, die is gelegen binnen het Beschermd Stadsgezicht. We vinden deze garage te groot voor het fijnmazige

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 33