Heemschut 27 Oosterkerk in het Grote Oost. Foto's Derk-jan Gerritsen. Museum van de 20ste eeuw in voormalig kaaspakhuis. West-Fries Museum, uitgebreid met buurman, het voormalig AMRO-kantoor. Rijksbeleid Na zoveel inzet van gemeente en vooral ook particulieren te hebben waargenomen, werkt de mededeling over de 'waardering' van Rijkszijde als een boemerang. Het moet frus trerend zijn, zelfs voor een buitenstaander, te vernemen dat Hoorn er rekening mee moet houden, dat de jaarlijkse bijdrage van het Rijk in 2003 nog maar 170.000 gulden zal bedragen. Een bijdrage, die nu nog op 600.000 ligt. Wie dit nog een bezuiniging durft te noemen heeft nog nooit van een hondenfooi gehoord. Geen wonder, dat de gemeente hiertegen bezwaar gemaakt heeft. Er is nu al een achterstand van 15 jaar opgelopen van 1,8 miljoen gulden. Voor de kerken alleen al is de gemeente 1 miljoen gulden per jaar kwijt. Ook voor particulieren, die toch al op weinig geldelijke steun konden rekenen, rest straks zelfs geen boekenbon meer voor de moeite en de investering. Hoorn was een van de thuishavens van de Verenigde Oostindische Compagnie. Jan-Derk Gerritsen is PR-medewerker van Heem schut Noord-Holland en lid van de redactieraad. Boeken Hij of zij zal zijn boeken zelf moeten blijven kopen, zoals de 'Hoomezen' dat al sinds jaar en dag in grote getale doen. Een stad, die zoveel historie bezit, toont en behoudt, vereeuwigt die historie al heel wat jaren in een unieke reeks boeken. Er zijn inmiddels 3 reeksen: een bouw historische waarin al 8 delen zijn verschenen, waaronder De Waag, Twaalf Hoornse Poortjes, De Sint Pietershof, Het Rooie Dorp en recent: Het Sint Jans Gasthuis ofwel 'de Boterhal'. Daarnaast een Huizenreeks. Deel 2 is net uit en gaat over een woonhuis uit 1780 aan het Grote Oost. Drie delen zijn inmiddels verschenen in de reeks over de Geschiedenis van de Stad. Aan literatuur op uw terugreis van deze monumen tendagen en nog lang daarna dus geen gebrek. april 1999

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 29