Agenda Monumenten dagen en Muzikale Monumenten Monumenten dagen Hoorn Monumenten dagen Roermond Muzikaal Monument Dordrecht Agenda Heemschut za 15 en zo 16 mei Monumentendagen Hoorn zo 30 mei Muzikaal Monument Dordrecht za 5 en zo 6 juni Monumentendagen Roermond 22 mei - Algemene Vergadering van Leden te Haarlem, met boottocht over het Spaarne. (zie pag. 17) 29 mei - Heemschut Gelderland org. kastelentocht naar Achterhoek, (zie pag. 21) 29 mei - Heemschut Zuid- Holland organiseert excursie naar Vijfheerenlanden en Vianen. (zie pag. 21) 5 juni - Heemschut Utrecht organiseert fortentocht (Nieuwe Hollandse Waterlinie, zie pag. 29). 10,11,12 juni - Heemschut Amsterdam organiseert excursie in Amsterdam, (zie pag. 21) 12 juni - Heemschut Overijssel organiseert excursie naar Huis Singraven en Denekamp. (zie pag. 21) 4 september - Landelijke excursie Heemschut naar Arcen en Velden in Noord-Limburg, (zie pag. 21) za 15 en zo 16 mei 11.00-17.00 uur Hoorn nu en toen voor jong en oud De historische stad Hoorn telt 345 rijksmonumenten en 200 gemeentelijke monumenten. De stad zal vele poorten voor u openen, waaronder in elk geval die van het Oude Stadhuis, het St. Pietershof en een gedeelte van de vele monumentale kerken die de stad rijk is. In het programma zullen diverse kunstvormen aan bod komen die bedreven worden in verschillende monumentale panden in het historisch centrum van Hoorn. Film, moderne schil der- en beeldhouwkunst, dicht kunst en muziek zullen op een steenworp afstand van elkaar te vinden zijn. Aan de hand van het programmaboekje kunnen groot ouders de stad aan hun kleinkinde ren laten zien. Er zullen activitei ten zijn voor jong en oud. Centraal informatiepunt: zaterdag: Noorderkerk, Kleine Noord 32, zondag: oude stadhuis, Nieuwstraat 23, beide 5 minuten lopen vanaf het station. Het informatiepunt op zondag in het Statenlogement en voormalig stadhuis. za/zo 5 6 juni 1999, 11.00-17.00 Roermond; een wandeling door de kunsthistorie. Voor meer informatie (020) 622 52 92 De Bisschopsstad bezit een groot aantal kerkelijke monumenten in het centrum uit verschillende periodes en in verschillende stijlen. De Munsterkerk is gebouwd in de 13 de eeuw in romaanse stijl en eind 19de eeuw op geheel eigen wijze gerestau reerd door Cuypers. De Kathedraal, met het vergulde beeld van Christoffel op de toren spits, is gebouwd in 1410 in laat gotische stijl. De Caroluskapel heeft een sober exterieur, maar herbergt een rijkelijk versierd interieur met een plafond in roco costijl en in de zijkapel een mi ddeleeuwse muurschi 1 dering. In Roermond Zuid, de oude stad, ligt ook een stuk kerkelijke histo rie; pelgrimsoord de Kapel in't Zand, het Kruiswegpark, het oude kerkhof met de Bisschopskapel en de Bogaertskapel zullen te bezich tigen zijn. Naast de kerkelijke historie is de architect Pierre Cuypers heel bepa lend geweest voor het cultureel erfgoed van Roermond. In de binnenstad zijn verschillende panden van zijn hand bewaard gebleven, o.a. de befaamde Teekenschool en het Stedelijk Museum. Tijdens het monumentenweekend worden stadswandelingen gegeven binnen verschillende thema's: Cuypers, Jugendstill en Putbeelden. Centraal Informatiepunt: VW, Kraanpoort 1bereikbaar in ca. 10 minuten vanaf het NS-station. De Munsterkerk in Roermond. Zondag 30 mei 14.00-17.00 uur Lezing en concert in Het Hof Reservering noodzakelijk via tel. (020) 6225292 Zondag 30 mei is Heemschut te gast in Het Hof nr. 12 te Dordrecht. In de bijzondere statenzaal zal de heer C.M. de Brayn, conservator van het Museum Mr. Simon van Gijn een lezing geven over deze met schit terende gobelins versierde zaal. De heer de Bruyn zal met name uitleg geven bij de wandtapijten Jupiter met Juno en Minerva, Het oordeel van Paris en De Zwijns jacht. Deze gobelins zijn gerestau reerd en teruggeplaatst in Het Hof. Na de lezing is er een bezich tigingvan de zaal, met aansluitend een concert. Maaike Roelofs (cello), Elisabeth Smalt (altviool) en Riko Fukuda (fortepiano) zullen werk van Mendelssohn, Schumarm en Brahms spelen. Het Hof in Dordrecht, (gravure)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 24