EXCURSIES Op het randje van Zuid-Holland Excursie Gelderland Excursie Overijssel Excursies 10,11 en 12 juni 1999 Landelijke Heemschut excursie naar Arcen en Velden april 1999 Heemschut 21 Op zaterdag 29 mei organiseert Heemschut Zuid-Holland zijn jaarlijkse excursie. (Dus niet op 22 mei zoals abusievelijk vermeld in het vorige nummer) We bezoeken dit jaar een van de mooiste gebie den van ons land: de Alblasser- waard en de Vijfherenlanden. Kronkelige waterlopen, oude boerderijen, kerkjes, molens en natuurlijk ook sfeervolle uitspan ningen en herbergen om aan te schuiven voor koffie en lunch. Het gebied wordt aan de buitenzijde omkranst door oude stadjes als Leerdam, Vianen, Ameide en Nieuwpoort. De dag vangt een half uur vroeger aan dan gewoon lijk en wel in Dordrecht, op het station om 9.30 uur. We rijden vanaf Dordrecht via het riviertje de Alblas/Graafstroom naar Goudriaan voor de koffie. Vandaar naar Leerdam om het hofje van mevrouw VanAerden te bezichtigen en te lunchen in het oude poorthuis. Vervolgens naar Vianen voor het middeleeuwse stadhuis, de Grote kerk en het museum. Langs de Lek rijden we dan naar Ameide waar we de dag met een bezichtiging en een aangeklede borrel afsluiten. Verder langs de Lek met nog een glimpje Nieuwpoort rijden we dan terug naar Dordrecht. Er is plaats voor 54 personen. De inschrijving sluit op 10 mei. Deelnemers ontvangen een bevestiging. We zijn 's avonds rond 18 uur weer in Dordrecht terug. Kosten van deel name groot 75,- overmaken op girono. 124326 van Bond Heemschut te Amsterdam onder vermelding van: 29/5 excursie Zuid-Holland. Op zaterdag 29 mei organiseert Heemschut Gelderland een excur sie door en voorbij het Montferland naar het juist over de grens in Duitsland gelegen land huis Landfort en kasteelmuseum Wasserburg Anholt. Middelpunt van de excursie is het bezoek met rondleiding aan de schitterende kunstverzameling van de Fiirsten zu Salm-Salm in kasteel de Wasserburg. In de verzameling o.a. werken van Rembranclt uit de Metamorfosen-serie en andere kopstukken als^. Breughel d.J. en de Spanjaard Murillo. In Landfort werd het voormalige kasteel in de 19de eeuw tot landhuis in Engelse landhuisstijl verbouwd en de tuin naar ontwerp van tuinarchitect Zocherjr. aangelegd. Het gerestau reerde huis bezoeken we samen met de restauratie-architect. In de prachtige tuin die onder de verschillende vorsten Salm-Salm werd veranderd in Gardeneske stijl, geeft een deskundige uitleg over het plan delen van Zochers ontwerp terug te brengen. Overigens heeft de Wasserburg ook een schitterend park. We rijden met een touringcar door het Montferland en het gebied van de Oude IJssel waar veel over valt te vertellen. De lunch is op een karakteristieke locatie in een goede sfeer. De excursie begint op 29 mei op NS station Arnhem, waar de bus aan de noordzijde (=loopbrug over spoor en staat, vertrekt om onge veer 9.30 uur. In Huis Aerdt is een korte koffiestop. Om ca. 17.00 uur is de bus terug in Arnhem. De kosten van deelname bedragen f 45,- p.p. Opgave door overmaking van dit bedrag op Rabobank Arnhem, rek.nr. 105111449 t.n.v. G.J.deMaret Tak te Arnhem. Om van een plaats verzekerd te zijn adviseren we u zo snel mogelijk aan te melden. Inlichtingen bij R.Koning, tel.(024)3231097. De Provinciale Commissie Overijssel organiseert op zaterdag 12 juni een excursie naar het Landgoed Singraven bij Denekamp (Noordoost Twente). Het aantal deelnemers is beperkt tot 60 personen. Leden en belang stellenden kunnen zich aanmelden door storting van f 55,-p.p. op girorekening 3190247 van de Provinciale Commissie Bond Heemschut te Deventer. De aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst tot uiterlijk 22 mei. Bij overinteke- ning wordt de bijdrage onmiddel lijk gerestitueerd. U krijgt nadere informatie na ontvangst en accep tatie van uw aanmelding. Het programma ziet er als volgt uit: 11.00 uur Ontvangst met koffie in restaurant De watermolen, gelegen op Landgoed Singraven. 11.30 uur Rondleiding in kleine groepen o.l.v. gidsen door Huis Singraven met de kunstcollectie. 13.00 uur Eenvoudige lunch in het koetshuis. 14.00 uur Korte inleiding over het landgoedbeheer (eventueel met dia's). 14.45 uur Wandeling door het park en/of bezichtiging van de watermolen. 15.45 uur Afsluiting met thee in restaurant De Watermolen. Bij voldoende deelname zal er voor busvervoer gezorgd worden van NS-station Hengelo naar Singraven en terug (na aankomst trein 10.24 uur en voor vertrek trein 17.07 uur). U wordt verzocht op uw stortingsformulier te vermelden of u gebruik wilt maken van het busvervoer Hengelo- Singraven en terug. Bij restaurant De Watermolen is parkeergelegenheid. Amsterdam die mooie stad Onder dit motto organiseert Heemschut Amsterdam donder dag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 juni een gevarieerd programma. Ontvangst ca. 10.45 uur op het Korenmetershuis, Nieuwezijdskolk 28. Tot de lunch besteden wij ruim aandacht aan actuele archeologie. Zit nu werke lijk de versterking van de Van Aemstels onder ons hoofdkan toor? Op donderdag en vrijdagmiddag krijgt u een vakkundige uiteenzet ting over interieurs door de eeuwen heen en gaan wij er ook enkele bekijken: de regentessenka- mer in het Maagdenhuis van de UvA, het schitterend gerestau reerde Huize van Brienen van de Vereniging Hendrick de Keyser en het Bartolottihuis aan de Herengracht waar het Theater Instituut Nederland een rondlei ding zal verzorgen. Hier beëindi gen we de dag met en een high tea, bij goed weer misschien in de tuin. Op zaterdag 12 juni is het programma tot en met de lunch hetzelfde. In de middag gaan wij op veler verzoek naar het Paleis op de Dam en krijgen een rondlei ding. Aansluitend wandelen we naar het voormalig stadhuis, de Prinsenhof, nu hotel Le Grand. Langs stegen waar de geschiedenis op straat ligt, lopen we naar het Theater Instituut Nederland in het Bartolottihuis en sluiten de dag af met een rondleiding en een high tea. De groep deelnemers kan helaas niet groter zijn dan 20 personen. U kunt zich telefonisch bij Heemschut aanmelden voor de excursies: (020) 6225292. Wij verwachten dan binnen een week uw betaling a 60,- p.p. per excur sie all in, op postbankrekening- nummer 124326 t.g.v. Bond Heemschut te Amsterdam onder vermelding van donderdag 10, vrijdag 11, ofpaleis 12 juni. U ontvangt begin juni de bevesti ging, juiste aanvangstijd en route beschrijving. Aan te bevelen is makkelijk schoeisel en neem uw museumjaarkaart mee. Excursie Utrecht op pag. 29) Voor de landelijke excursie heeft het bestuur van de Afdeling Limburg zijn oog laten vallen op het Noord-Limburgse maasdorp Arcen en omgeving. De excursie zal plaatsvinden op zaterdag 4 september 1999. Zo'n 250 personen kunnen deelnemen. De kosten bedragen circa f 50,-. Inschrijving kan geschieden na verschijning van het juni-nummer (zie vervolg op pag. 29)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 23