Uitnodiging Algemene Vergadering van Leden Dank voor uw giften Oud-directeur J.W.H. Kalkman overleden april 1999 Heemschut 17 De voorzitter van onze vereniging Bond Heemschut, ir. E.H. van Tuyll nodigt de Heemschut-leden uit tot het bijwonen van de Algemene Vergadering van Leden op zaterdag 22 mei 1999 om 10.30 uur in het Teylersmuseum, Spaarne 16 te Haarlem. Het hoogste orgaan van onze vereniging komt bijeen na de gebruikelijke oproep daartoe in dit tijdschrift (art. 14 lid van de statuten). Op deze vergadering wordt door het Dagelijks Bestuur verslag uitgebracht over het gevoerde beleid in het afgelopen boekjaar 1998 en wordt het te voeren beleid uiteengezet. De agenda voor deze vergadering bevat de volgende punten: 1. Opening door de voorzitter. 2. Eventuele mededelingen en ingekomen stukken. 3Verslag van de AVL van 2 3 mei 1998 te Utrecht. Financiële jaarstukken 1998 van de Vereniging Bond Heemschut en het Restauratie Hulpfonds. Begroting 1999. 4. Jaarverslag 1998 van de Vereniging Bond Heemschut. 5Mededelingen over het aantal leden van de Vereniging en de contributie 1999. 6. Benoeming bestuursleden: - benoeming penningmeester, - benoeming overige bestuursleden. De voorgevel van het Teylersmuseum te Haarlem. 7. Het gevoerde beleid in 1998 m.b.t.: - het beschermingswerk, - de publieksactiviteiten. 8. Het te voeren beleid in 1999 en volgende jaren. 9. Rondvraag. 10.Sluiting van de vergadering. De bijbehorende stukken bij de agenda-punten kunt u vanaf 10 mei a.s. opvragen bij het bureau van de Bond Heemschut, tel. 020-6225292. De toegang tot de Algemene Vergadering van Leden is gratis. Alle leden hebben, op vertoon van de reeds toegezonden lidmaatschapskaart en na tekening van de presentielijst voor de aanvang van de vergadering, stemrecht. Na de officiële vergadering om plrn. 12.00 uur vindt er een interessante en gezellige excursie plaats, deels per boot, in Haarlem voor leden met introducés, die zich voor 15 mei daarvoor aanmelden, tel. 020-6225292. De kosten incl. lunch bedragen f37,50.- De boottocht voert over het Spaarne, de Nieuwe Gracht en de Leidse vaart tot aan de molen van Heemstede. Daarna bezoeken we het Teylersmuseum, het oudste museum van Nederland. De bezichtiging van de expositie 'Zelf portretten van Co Westerik' is bij dit bezoek inbegrepen. Na afloop een drankje. Maximum aantal deelnemers: 70 personen. U kunt zich opgeven door f37,50 te storten op giro 124326 t.n.v. Bond Heemschut, o.v.v. "excursie na AVL 22 mei". Het bestuur van de Bond Heemschut dankt de vele leden, die gehoor hebben gegeven aan de oproep om het bescher- mings- en bewakingswerk extra finan cieel te steunen. Wij mochten boven de vastgestelde contributie vele kleine maar ook enkele grote bedragen ontvangen. Heel veel dank daarvoor; u maakt het ons mogelijk in de naaste toekomst ons werk te kunnen continueren. Wij voelen ons extra gesteund door uw financiële hulp. Namens het bestuur en de medewerkers. Bemard Duimel, algemeen directeur. Op 12 februari is op 82-jarige leeftijd de heer J.W.H. Kalkman overleden. Hij was van 1981 tot 1986 algemeen directeur van de Bond Heemschut. Kalkman werd in 1981 als directeur binnengehaald door oud-voorzitter G.K. Hamm, die hem als oud-wethouder van Amsterdam kende als voormalig hoofdambtenaar bij economi sche zaken van de gemeente. Kalkman was een beminnelijke persoon lijkheid, die vooral de kontakten met de Heemschut-leden erg leuk vond. Hij stak dan zijn grote bewondering voor het intensieve vrijwilligerswerk niet onder stoelen of banken. Ook voor het tijd schrift van Heemschut had hij veel inte resse. Hij begeleidde de overgang des tijds van uitgever Het Koggeschip naar Bosch en Keuning te Baarn, waar Heemschut tot 1993 werd gedrukt. Kalkman was een verwoed liefhebber van (auto)biografieën, vooral van politici. Hij bezat een uitgebreid knipselarchief en vele dossiers van politieke affaires. Heemschut zal zijn warme betrokken heid missen, alsmede de vele schouder klopjes, die hij gewend was uit te delen. Jaap Kamerlingeindredacteur.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 19