Agenda Monumenten dagen en Muzikale Monumenten Muzikaal Monument Amsterdam Monumenten dagen Nijmegen Monumentendagen Alphen aan de Rijn/ Aarlanderveen Agenda 20 Heemschut februari 1999 za 20 en zo 21 maart Monumentendagen, te Nijm.egen za 11 en zo 18 april Monumentendagen te Alphen aan de Rijn/A arlanderveen za 15 en zo 16 mei Monumentendagen te Hoorn za 21 februari Muzikaal Monument te Leerdam zo 14 maart Muzikaal Monument te Amsterdam zo 30 mei Muzikaal Monument te Dordrecht za 5 en zo 6juni Monumentendagen Roermond 26 maart - NCM-dag te Utrecht over cultuurhistorie en ruimtelijke ordening. Tel. 020-6277706. 22 mei - AJg.Ledenvergadering in Haarlem met excursie. Heemschut Zuid-Holland org. een exc. naar de Vijfheerenlanden en Vianen. 29 mei - Heemschut Gelderland org. kastelentocht Achterhoek. 5 juni - Heemschut Utrecht organiseert een fortentocht. 12 juni - Heemschut Overijssel organiseert een excursie naar Huis Singraven en Denekamp. zondag 14 maart 14.00 -17.00 uur Lezing en concert in de Amstelkerk. Reservering noodzakelijk via tel. 020-622 52 92 Zondag 14 maart wordt er een lezing gegeven in de Amstelkerk over de geschiedenis van deze van oorsprong houten noodkerk uit 1668. Rondom de lezing zullen er pianokwartetten van Mozart gespeeld worden door Tine Proper (Forte Piano), Alida Schat (Viool), Martin Boeke (Alt Viool) en Albert Bruggen (Cello). In het midden van de jaren tachtig kocht Stadsherstel de kerk in slooprijpe toestand om het te restaureren en er haar kantoor in onder te brengen. De kantoren van Stadsherstel en de middenruimte, waar het programma plaats zal vinden, worden van elkaar gescheiden door glazen puien, zodat de structuur van de kerk zichtbaar blijft. Adres: Amstelveld 10, v.a. Amsterdam C.S., tram 4,16, 24, 25, halte Keizersgracht. za 20 en zo 21 maart 11.00-17.00 uur Hoogten en diepten van Nijmegen Voor meer informatie: 020-622 52 92 De Monumentendagen spelen zich af op verschillende hoogtes van Nijmegens oude stad: bijvoor beeld de riant boven de Waal gelegen Valkhofkapel en het beneden in de stad verborgen Cellenbroedershuis. Door nieuw bouw kwamen resten aan het licht uit de Romeinse tijd (nu te zien in het Casino) en uit de late Middel eeuwen (De Stratemakerstoren). Tussen de nieuwbouw, die het oude stratenplan volgt, zijn oude panden bewaard gebleven. De St. Stevenskerk steekt hoog boven de oude winkelstraat uit, waar een netwerk van Middeleeuwse kelders is aangetroffen. Deze kelders zijn te bezichtigen. De wandeling met wisselend uitzicht op de Waal is een unieke beleve nis. Zie ook artikel, pag. 7. Centraal infopunt: Valkhofkapel in het Valkhofpark (voor automobilisten, er is een parkeergarage onder plein nieuwe museum) of Voormalige Belgisch consulaat, Parkweg 96-100 (voor treinreizigers). za 17 en zo 18 april 11.00-17.00 uur Het dijkdorp Aarlanderveen. Voor meer informatie: 020-622 52 92 Even ten noorden van Alphen aan de Rijn ligt het dijkdorp Aarlander veen (zie ook pag. 22). Het acht eeuwen oude dorp biedt u de kans een geheel dorp als ruimtelijke compositie te ervaren. Vanaf de hoger gelegen dijk, met aan weers zijden bebouwing biedt het dorp tussendoor uitzicht op de lager gelegen weilanden. Na een rond wandeling door het dorp kunt u onder leiding van gidsen, door de weilanden, naar de enige werkende molenviergang ter wereld lopen. Aan het einde van het dorp ligt de historische begraafplaats Zuid einde uit 1873. Een monument vanwege haar bijzondere entree. De figuren op het hek verbeelden de tekens van de dood. Terug in het dorpscentrum zal de muziek vereniging u laten weten dat Aarlanderveen leeft! Openbaar vervoer: v.a. Station Alphen aan de Rijn per bus naar Aarlanderveen (aansluitend op dienstregeling trein). Centraal infopunt: Oude Rechthuis, Dorpsstraat 40, Aarlanderveen. Archeologen in Middeleeuwse kelder in Nijmegen. De Ringvaart in Aarlanderveen. Foto A.A. Dullé.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 22