Dichtbevolkte Voorburg krijgt prijs voor beste groenstructuur Jaap Kamerling Met Klundert winnaar Entente Florale 1998 'Voorburg, onder Neerlands dorpen één der oudsten, wordt om pracht, veele en drokke bezigheden voor een kleene stad geacht. Heel omringd van trotsche hoven, gaat het alle dorp te boven/ Zo dichtten de Nederlandse stads- en dorpsbeschrijvers R. Bakker en L. van Ollefen in 1793 over het mooie stadje aan de Viet onder de rook van Den Haag*. 14 Heemschut Voorburg heeft bijna 40.000 inwoners en is met zijn 630 hectare één van de dichtstbevolkte gemeenten van Nederland. Des te aardiger is het, dat deze gemeente eind vorig jaar in de categorie grotere gemeenten een prijs van een stad met kwalitatief uitstekend verzorgd groen kreeg uitgereikt in het Concours Européenne de 1'Entente Florale. In de catego rie kleinere gemeenten werd de prijs gewonnen door het Brabantse Klundert. Voorburg kreeg de prijs o.a. om de uitstekende wijze, waarop het erin slaagt een rijk arsenaal aan groen te combineren met een zeer hoge bevolkingsdichtheid. Buitenplaats Middenburg aan het Westeinde, waar Civiele werken en Groen- en wegbeheer van Voorburg zetelt. Foto's Pevry Press, Voorburg. Het bewijst daarmee, dat zelfs een dichtbevolkt land als Nederland niet gauw echt 'vol' is. Het vol-gevoel is vooral een kwestie van subjectieve beleving. Een gebied kan in kwantitatieve zin heel 'vol' zijn en toch als heel leefbaar worden ervaren. Voorburg bewijst het. Huize Hofwijck Ik wandel na mijn gesprek met het hoofd civiele werken en groen- en wegbeheer ing. E. Ribbmnk weer eens door mijn geboorteplaats en ervaar februari 1999

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1999 | | pagina 16