'Tricot' opnieuw door sloop bedreigd lliillRli lil lil 1' II Rob Lurem.an en Sjoerd van der Werf Tegenvallende bouwkosten halen streep door reddingsplan De redding van de Tricot in Winterswijk is terug bij af. Drie jaar geleden werd de sloop van het monumentale complex op het laatste nippertje afgewend en kreeg het de bestemming van gemeentehuis: het eerste in Nederland in een oude textielfabriek. Alom werd de loftrompet over zoveel durf en moed gestoken. De architect ging aan het werk en niets leek een nieuw leven voor de voormalige textielfabriek nog in de weg te staan. Halverwege 1998 dreigt opnieuw sloop. Hoe kon het zo mis gaan? 34 Heemschut augustus 1998 De in maart 1997 aan de gemeente Winterswijk uitgereikte Kees Kraaijenbrinkprijs, de jaar lijkse cultuurprijs, wordt wellicht door de jury teruggevorderd. Het gemeentebestuur nam de prijs 1.000,-, een beeldje en een oorkonde) in ontvangst als vertegenwoordiger van de Winterswijkse bevolking die zich zo heeft ingezet voor behoud van de architectonische schepping van vader en zoon Beltman. Medio 1998 blijkt de eerder als hoeder van het indus trieel erfgoed geprezen autoriteit totaal van kleur verschoten. De in 1995 afgewende sloop- dreiging, na verzet uit de bevolking, is ineens weer levensgroot. Dat komt doordat de bouw kosten (verbouwing, renovatie en inrichting) tegenvallen. Het voor de politiek 'heilige', als onoverschrijd- baar beschouwde, bouwbudget van 21 miljoen blijkt in de optie van de architect (Van Dongen) niet toereikend om een stadskantoor in de spoelerij te realiseren. De architect komt uit op een investering van 26 miljoen en dat is de poli tiek te gortig. Zeker voor de meerderheid van de in maart nieuw gekozen gemeenteraad. Die heeft de klok inmiddels zo teruggedraaid, dat ook de oplossing van 21 miljoen tijdelijk uit beeld is. De spoelerij van de fabriek, vroeg voorbeeld van betonskeletbouw, dreigt te worden gesloopt.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 36