Landelijke Heemschut-excursie in Utrecht m m Maarten hemmens Op 5 september staat de provincie Utrecht centraal Eén van de hoogtepunten in een Heemschutjaar is de jaarlijkse landelijke excursie. Een uitgelezen kans om onze leden te ontmoe ten en de monumentenrijkdom van de organiserende provincie voor het voetlicht te brengen. Dit jaar is op zaterdag 5 september de provincie Utrecht aan de beurt. Een landstreek met een rijke geschiedenis, waarvan de stedenbouwkundige sporen tot in de kleinste dorpjes zijn terug te vinden. m. 28 KBKSEH juni 1998 Uit deze architectonische erfenis hebben de organisatoren een selectie gemaakt, waarbij de wens bestond om de bezoekers zowel met het fraaie landschap als met het rijke bouwkundige verleden kennis te laten maken. Utrecht kent namelijk, hoewel het een relatief kleine provin cie is, een zeer gevarieerd landschapsbeeld. Eén van de leukste kanten van een Heemschut excursie is de mogelijkheid om locaties te bezoeken die voor andere belangstellenden minder eenvoudig opengesteld worden. Ook dit jaar is het de bedoeling om een aantal onbe kendere, maar boeiende momenten te bezoe ken. Het dagprogramma wordt hier onder voorbe houd geschetst: het is namelijk zo dat niet alle programmapunten in dit stadium al volledig rond zijn. U kunt er echter verzekerd van zijn dat eventuele wijzigingen de aantrekkelijkheid van de excursies zeker niet zullen verminderen. Deelexcursies Omdat we een groot aantal deelnemers verwachten, wordt het dagprogramma opge splitst in vier thematisch getinte deelexcursies. Hieruit kunnen een eerste én een tweede keuze worden gemaakt. Per excursie kunnen maxi maal 50 personen deelnemen, anders wordt het te massaal, wat ten koste zou gaan van het bezichtigingsplezier. Wilt u graag aan een bepaalde excursie deelnemen, dan kunnen we u aanraden niet te wachten met aanmelden. Want ook hier geldt: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Mocht de excursie van uw voorkeur Laat 15de-eeuwse orgelkast in noordelijk transept St. Nico laas kerk te Jutphaas. Foto Museum Catharijneconvent, Utrecht.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 30