beisterveld g w BON JON Creativzteiï m kwaliteit zijn bepalend voor ome collectie tuïnornamenten b.v. Joh. Beisterveld Zn. MEER DAN LEIEN EXPOSITIES Jargon Ons kleurrijk assortiment bestaat uit leien, afkomstig uit diverse landen. Dankzij een strenge selektie van het materiaal, voldoen onze leien aan de kwaliteitseisen van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Op aanvraag verstrekken wij u dokumentatie over leisoorten, kwaliteit en verwerking van ons produkt. Bosserheide 57 5855 EB Well (L) tel. 0478 - 508074 31478508074 fax 0478 - 508073 31478508073 loden, bronzen en \hard\stenen ornamenten Ornamenten uit Nederlandse en Engelse ateliers ca1 ka grote landelijke en bosrijke tuin van Ion van Rijsbergen tuinornamenten 24 Heemschut Uitzicht op 1,1 miljard voor Monumentenzorg Staatssecretaris A. Nuis van Cultuur heeft er alle vertrouwen in dat het volgende kabinet de monumenten zorg de nodige financiële middelen zal geven om de grote achterstan den met de restauratie van monu menten in te lopen. Het huidige kabinet denkt aan een impuls van 1,1 miljard gulden. De staatssecreta ris zei dit op de jaarlijkse Nationale Monumentenstudiedag van het Nationaal Contact Monumenten (NCM) op 16 april in Arnhem. Voorzitter Lammers van hetNCM pleitte voor meer aandacht voor het onderhoud van monumenten. Ook monumenten die nu nog niet zijn gerestaureerd vragen onderhoud om verder verval, en daardoor hogere restauratiekosten, te voor komen. In de toekomst zal er een meer geïntegreerde regeling moeten komen die de subsidies voor restauratie en onderhoud beter op elkaar afstemt. De voor zitter van het Jaar van het monu- mentenonderhoud 1998, Jhr. P.AC. Beelaerts van Blokland, leidde een paneldiscussie met vertegenwoordigers uit verschil lende politieke partijen over het toekomstige onderhoudsbeleid. NCM-voorzitter Lammers stelde een systeem van instandhoudings fondsen voor particuliere restaure rende instellingen voor. Deze non-profit instellingen beheren een groot deel van de economisch onrendabele monumenten (kerken, molens, industrieel erfgoed, kaste len) die het noodzakelijke onder houd niet uit de exploitatie van deze monumenten kunnen finan cieren. De voorgestelde fondsen moeten deze instellingen in staat stellen tot een meer efficiënte onderhoudsaanpak te komen. De kunst, van de openbare ruimte-, mobiele expositie in Tilburg tot 2 7 juli. De Catalaanse architecte Beth Gali zij heeft in Den Bosch enkele straten en pleinen heringericht. In het Kruithuis t/m 12 juli. Jos Klijnen. Meester van de situatie, Limburgse stedenbouwkundige en architect-, tot 13-9 in stadhuis van Heerlen. Een Vredesmonumentna 80jaar oorlog-, zomerexpositie in het Koninklijk Paleis op de Dam te Amsterdam. Tot 7 september. Tussen Spanje en Oranje-, in kasteel Huis Bergh in 's Heerenberg t/m 27-9. Op de grens van vrede-, In Museum Klooster Ter Apel incl. een fiets route t/m 31-10. Zie voor overige exposities over de Vrede van Munster het april nummer van Heemschut, pag. 28. Engelen, gevleugelde schoonheid doof de eeuwen heen-, expositie over engelen in het fraaie stadspaleis Het Markiezenhof te Bergen op Zoom. Van 9-8 t/m 1-11. Drie tuinhuizen-, buitenexpositie in het Nederlands Architectuur Instituut te Rotterdam t/m 20-9. Metropolis Zuid-Afrika-, Zuid- Afrikanen geven hun visie op de stad in tekeningen, prints en video-interviews. Tevens een Street Art-project over Zuid- Afrika met kunstwerken langs de Rochussenstraat. In het NAI te Rotterdam t/m 7-10. Boezem Bovenste, in de kamer voor uitspringend gedeelte van een schoorsteen of schouw, het rookvangende gedeelte van de schoorsteen, (komt samengevat uit Bouwkundige termen, dr. E.J. Haslinghuis) anno 1836 Wildenborchseweg 13 Verbindingsweg Vorden-Lochem) 7251 KB Vorden Telefoon 0575-556763 Internet wwwbon-ton.nl opendinsdagt/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur juni 1998

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 26