Service EXCURSIES AGENDA GRONINGEN Kunst in Zicht In Heemschut wordt regelmatig melding gemaakt van lezingen, wandelingen en excursies van Stichting Kunst in Zicht in Groningen. Wij maken echter alleen melding van de activiteiten van deze stichting, waar deze raak vlakken hebben met Heemschut activiteiten. Stichting Kunst in Zicht organiseert veel meer! U kunt informatie en een programma-boekje aanvragen op telefoonnummer 050-318 86 51 of bij Stichting Kunst in Zicht, postbus 1181, 9701 BD Groningen. Heemschut-excursie Groningen Op 10 oktober a.s. organiseert de Provinciale Commissie van Heemschut Groningen een excur sie naar Veendam en omstreken. Gereisd wordt met één touringcar. Wanneer u mee wilt gaan met deze excursie, raden wij u aan nu al vast uw inschrijving te regelen, door een bedrag van 60,00 over te maken op bankrekeningnum mer 40.26.28.489. van de Provinciale Commissie van de Bond Heemschut te Groningen. Na ontvangst van het bedrag krijgt u een deelnamebevestiging toege zonden. Wanneer de bus al vol zit, krijgt u het bedrag teruggestort. Eventueel kunt u telefonisch contact opnemen met de penning meester van Heemschut Groningen: drs. J.F. Voerman, telefoonnummer 050 - 312 86 00. U weet wat u van een Heemschut excursie kunt verwachten: gedegen informatie, ervaren gidsen, een goede verzorging en, heel belangrijk, gezelligheid. Het programma volgt hieronder in grote lijnen. Centraal middelpunt van de reis wordt de stad Veendam, de 'Parel van de Veenkoloniën'. In Veendam bezoeken wij het Van Beresteyn-gebied, de stadsuitleg uit de jaren '20 en '30. Tevens zullen we kennismaken met de rijke architectuur van rond 1900. Op de begraafplaats van de Hervormde Kerk in Veendam laten wij u de fraaie 19de-eeuwse grafmonumenten en graven zien. Waarschijnlijk lunchen we in het bekende Veenkoloniaal Museum. De reis op 10 oktober begint op het NS hoofdstation in Groningen omstreeks 11.00 uur, onderweg bezoeken we het dorp Kielwindeweer, en de borg Vaartwijck in Westerbroek. Excursie naar Oostfriesland Op zaterdag 2 5 juli en op de woensdagen 29 juli en 5 en 12 augustus a.s. worden door de Stichting Oude Groninger Kerken de traditionele dagtochten naar Oostfriesland georganiseerd. Bezocht worden 6 dorpen met htm kerken aan de benedenloop van de Ems. De rivier met zijn uiterwaar den en dode rivierarmen bepaalt hier het landschap. De excursies van de Stichting Oude Groninger Kerken zijn altijd zeer interessant. Opgave: Stichting Oude Groninger Kerken, tel. 050-3123 569. Excursie Zeeland Op zaterdag 29 augustus organi seert de Provinciale Commissie Zeeland een excursie naar Schouwen-Duiveland, waarbij speciale aandacht zal worden besteed aan de verschillende dorpstypen op het voormalige Zeeuwse eiland. De excursie start om 10.30 uur in het historische stadje Zierikzee, waar de heer Aad de Klerk, lid van de Provinciale Commissie en een groot kenner van de Zeeuwse dorpstypen, een inleiding zal houden over de karakteristieke dorpstypen in Zeeland en die op Schouwen- Duiveland in het bijzonder. Hierna zal per bus een rondrit over het eiland worden gemaakt, waar in de eerste plaats het ring- dorp Dreischor met zijn unieke door een gracht omgeven kerkring zal worden bezocht. Vervolgens gaat de tocht naar Noordgouwe, een dorp met een minstens even interessante kerkring. Hier zal de lunch worden gebruikt, waarna de tocht via Brouwershaven en een aantal zeer oude Schouwse dorpjes, zoals Brijdorpe, Looperskapelle en Noordwelle zal worden voortgezet in de richting van de bekende Schouwse Westhoek, zeer in trek als familie- vakantieoord. Bij het middel eeuwse kasteel Haamstede zal nog een keer halt worden gehouden. Daarna keert de bus terug naar Zierikzee, waar om ongeveer 17.00 uur de excursie zal worden beëindigd. De kosten verbonden aan deel name bedragen/ 35,- per persoon. Opgave voor deelname uitsluitend door overmaking op postbankrekening 6572677 t.n.v. G.H. Wildeboer te Goes. De aan melding sluit op 8 augustus. Na aanmelding ontvangt u meer informatie over het programma, parkeergelegenheid in Zierikzee, enz. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer Wildeboer, tel. 0113-250042. Excursie Zuid-Holland De streek tussen Leiden en Haarlem gelegen heeft zeker meer te bieden dan bloembollen alleen. Juist in het najaar heeft de bezoe ker met belangstelling voor cultuur en historie het gebied vrijwel voor zichzelf. Grijp uw door de commissie Zuid Holland geboden kans op 17 oktober kennis te maken met die 'andere' bollenstreek. Meer gedetailleerde informatie en mogelijkheid tot inschrijven in het augustus nummer. Excursie naar Overijssels Vechtdal De Provinciale Commissie Overijssel organiseert op zaterdag 19 september 1998 de jaarlijkse excursie, die ditmaal naar de Vechtsteden Ommen, Hardenberg en Gramsbergen gaat. Om 10 uur ontvangst met koffie in het Gemeentehuis van Ommen. Daarna gaat de reis per bus via Junne, Rheeze en Heemse (met bezichtiging van de 13 de eeuwse kerk) naar Hardenberg, waar de lunch wordt gebruikt. Het gemeentebestuur toont de ontwik keling van het Vechtdalgebied. Tegen 15 uur is de bus in Gramsbergen, waar vanuit het Gemeentehuis een wandeling door het goed gerestaureerde centrum van di t oude Vechtstadje wordt gemaakt. De bus brengt de deelnemers tegen 16.30 uur weer terug in Ommen. Omdat het aantal deelnemers beperkt is, worden aanmeldingen in volgorde van ontvangst behan deld. Dus zo spoedig mogelijk schriftelijk aanmelden bij de heer L.S.van Leeuwen (technisch advi seur), Spaarne 6, 8032 AL Zwolle. Na aanmelding wordt een bevesti ging gezonden met verzoek tot betaling van de excursiekosten (die bij het ter perse gaan van dit Heemschut nummer nog niet bekend zijn) uiterlijk vóór l septem ber as. Deelnemers, die per trein naar Ommen willen komen, wordt verzocht dit bij de aanmelding aan te geven, opdat voor vervoer van het station naar het Gemeentehuis kan worden gezorgd. L Excursie naar Zeeland-, op zaterdag 29 augustus naar Schouwen-Duiveland, georg. door Heemschut Zeeland. Zie ook pag. Landelijke Heemschut-excursie naar provincie Utrecht; op zaterdag 5 september. Zie pag. 28. Monumentendagen Heemschut-, zie pag. 21. Landelijke Open Monumentendag; op zaterdag 12 september. Excursie naar Overijssels Vechtdal; op zaterdag 19 september naar de Vechtsteden Ommen, Hardenberg en Gramsbergen, georg. door Heemschut Overijssel. Zie ook hiernaast. Excursie naar Veendam e.oop zaterdag 10 oktober, georg. door Heemschut Groningen. Zie ook eerste kolom. Excursie naar Landgoed St. Gerlach; op zaterdag 10 oktober, georg. door Heemschut Limburg. Zie volgende editie Heemschut. Inl. FrankHovens 043-3257533. Excursie naar de streek tussen Leiden en Haarlem.; op zaterdag 17 oktober, georg. door Heemschut Zuid-Holland. Zie ook 3de kolom. 22 juni 1998

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 24