Jan Franssen draagt na ruim 11 jaar voorzitterschap over I Jaap Kamerling Nu samengaan met VOM rond is en de 10.000 leden binnen Heemschut-voorzitter Jan Franssen heeft na bijna elf jaar de voor zittershamer overgedragen aan ir. Edouard Henri baron van Tuyll van Serooskerken. Mr. Ernst Dienaar - vanaf 1981 bestuurslid, in 1984 tweede en sinds 1991 eerste secretaris - trad na 17 jaar terug. Beiden ontvingen op de Algemene Ledenvergadering op 23 mei in Sociëteitsgebouw 'De Vereeniging' in Utrecht voor hun grote verdiensten, de vereniging bewezen, de Ton Koot-penning, het ereteken van de Bond Heemschut. Heemschut 17 Aftredend voorzitter Jan Franssen neemt het applaus in ontvangst. Foto's Bert Franssen. Nieuwe voorzitter De nieuwe voorzitter (geboren in 1940 te Domburg) is sinds 1982 dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Rijnland te Leiden en was onder meer voorzitter van de Stichting Oude Hollandse Kerken. Hij heeft in Wageningen de ingenieurstitel behaald en studeerde later tevens rechten en psychologie. Hij groeide op in Velsen. Zijn vader was burge meester van Domburg. Hij woont thans in Spaarndam. Dienaar wordt opgevolgd door mr. M.L.M. van Ravels, geboren in 1953 en oud-voorzitter van de Vereniging tot Behoud van het IJsselmeer. Van Ravels woont in Amsterdam en is werk zaam bij een adviesbureau strategische beslis singsprocessen aldaar. Doorzettingsvermogen Franssen had voor zijn terugtreden geen mooier moment kunnen uitkiezen: de opne ming van de activiteiten van de Vereniging Open Monumenten in het Heemschutwerk is een feit en het ledental van Heemschut heeft de 10.000 bereikt. Vice-voorzitter mevr.drs.I. Günther prees Franssen om zijn doorzettingsvermogen en stijfhoofdigheid. "Jan had duidelijk voor ogen, De zojuist benoemde nieuwe voorzitter ir.E.H.baron van Tuyll van Serooskerken. De nieuw benoemde secretaris mr.M.L.M. van Ravels. juni 1998

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 19