Heemschut Drenthe presenteert eigen regiovisie Bertiis Boivin De provincies Groningen en Drenthe en de betrokken gemeenten hebben met elkaar afgesproken samen voor het gebied Groningen- Assen een ruimtelijk beleid te ontwikkelen. Een eerste aanzet van deze Regiovisie Groningen-Assen 2030 deed Heemschut Drenthe de schrik om het hart slaan. In de ogen van Heemschut houden de plannen onvoldoende rekening met de zeer waardevolle landschappen die het gebied rijk is. Bond Heemschut - i lm IXhÊppgy v\ 2 Heemschut Heemschut In Drenthe GRONINGE VERKLARING woongebieden b«dr(jf«terrei boeteend en nieuw boe De regio-visie van Heemschut in kaart gebracht. Op vrijdag 13 februari jl. heeft Heemschut Drenthe zijn denkbeelden in de vorm van een nieuwe plankaart overhandigd aan de Groningse gedeputeerde G. Beukenta en zijn Drentse collega H. Weggemans. Beukema is tevens voorzitter van de groep die de uitwerking van de Regiovisie voorbereidt. Bij de overhandiging van de plannen aan de gedeputeerden spraken de vertegenwoordigers van Heemschut Drenthe de hoop uit een bijdrage geleverd te hebben aan een Regiovisie Groningen-Assen, waarin de economische ontwikkeling van het gebied kan samengaan met het behoud van de landschappelijke kwaliteiten. Inmiddels heeft ook de Provinciale Commissie Groningen zich achter de ideeën van haar Drentse collega's geschaard. De regionale pers besteedde uitgebreid aandacht aan de Regiovisie van Heemschut. Bescherming beekdal Centraal in de plannen van Heemschut staan de bescherming van de kostbare beekdalen in Noord-Drenthe en het voorkomen van woningbouw in het buitengebied. In het oorspronkelijke plan was veel van de nieuw bouw vrij in het buitengebied gesitueerd in 'landgoederen'. Een dergelijke oplossing-wel eens gekscherend betiteld als een 'Belgisch landschap' - zou in de ogen van Heemschut het gebied onherstelbare schade aandoen. Niet wonen in het buitengebied Heemschut wil de nieuwe woonlocaties concentreren bij de steden Assen, Groningen en Hoogezand en bij de dorpen Bedum, Leek, Roden, Winsum en Zuidhorn. De uitbreiding van Assen is volgens Heemschut landschappe lijk het meest verantwoord in het gebied ten noorden van de wijk Marsdijk tussen de A28 en het Noord-Willemskanaal. In Groningen is direct ten westen, ten noordwesten en ten oosten van de stad 900 hectare voor woon locaties beschikbaar. Typerend voor de jalannen van Heemschut is het plan om - anders dan in het eerste concept van de Regiovisie - Leek en Roden niet aan elkaar te laten groeien, maar het coulissenland- schap tussen beide dorpen te sparen en elders de noodzakelijke uitbreiding te zoeken. Aan de oostzijde van het Hunzedal zou er in de ogen van Heemschut ruimte kunnen zijn voor een april 1998

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 4