12 Heemschut Het Van Marlepand aan Polstraat 18 in restauratie. Broederenkerk en het huis De Penninckshoeck op de Brink. Ook de toren van de Lebuinuskerk kan door bezoekers met een goede conditie beklommen worden. De wenteltrap telt 220 treden, maar wie eenmaal hijgend op de boven ste trans is aangeland, kan genieten van een schitterend uitzicht over stad en ommeland. Voor de liefhebbers wordt speciaal een bezoek aan de Broederenkerk aanbevolen, daar begint namelijk zondagmorgen om half 11 een dienst die muzikaal wordt opgeluisterd door Hildegard van Bingen. Bolwerksmolen Een monument van een heel andere klasse is de Bolwerksmolen die aan de overkant van de IJssel nog net op Overijssels grondgebied staat. De ruim 150 jaar oude molen is de enige nog werkende houtzaagmolen in Overijssel. Hij is vanuit de stad makkelijk te bereiken via het veerpontje (alleen voor voetgangers en fietsers) dat de verbinding tussen de twee rivieroevers onderhoudt. Ook de Bolwerksmolen is voor het publiek geopend op 21 en 22 maart. Henk Nieuwenhuis is PR-medewerker van Heemschut Overijssel. Oudste huis van Nederland (1130) aan de Sandrasteeg. Bezoekers die op één van de twee dagen Deventer willen bekijken, kunnen beide dagen vanaf 11 uur voor nadere informatie terecht bij de infostand van Heemschut. Deze is te vinden bij de ingang van het NS station. Op het programma staan stadswandelingen in kleine groepjes, daarna kan iedereen op eigen gelegenheid de toegankelijke monu menten gaan bekijken. De wandelingen beginnen om 12, 13 en 15 uur vanaf het informatiepunt bij het station. Leden kunnen gratis deelnemen. Voor andere belangstellenden wordt een bijdrage van 7,50 gevraagd. februari 1998

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1998 | | pagina 14