ziet u onderweg nog blokjes voormalige veen arbeiderswoningen op 'eilandjes' niet-vergra- ven veen. De tocht gaat via Emmer-Compascuüm naar het tegen de Duitse grens aan gelegen Barger- Compascuüm waar we het Veenpark bezoeken. Veenpark Het Veenpark is een van de aardigste openluchtmusea die Nederland rijk is. Dit komt met name door de authenticiteit van het gereconstrueerde kanaaldorp in het hoogveen landschap. Behalve de plaggenhutten van de pioniers vindt u in het veenkoloniale dorp van rond de eeuwwisseling keuterboerderijtjes, winkels, de aardappelmeelfabriek, de molen, de school, de kerk en natuurlijk niet te vergeten het café. U maakt met het veen treintje een rondrit door het hoogveen-reservaat naast het Veenpark. Onderweg zult u ook het een en ander zien van het veenbedrijf zoals dat eind vorige eeuw, begin deze eeuw Zuidoost-Drenthe zijn 'bruine goud' schonk. De lunch wordt in het restaurant van het Veenpark gebruikt waarna u zelf op ontdekking kunt naar de verdwenen veenkoloniale wereld die in het Veenpark tot in detail bewaard geble ven is. Tijdens de (gratis) rondrit door het dorp in het stoomtrammetje kunt u het verleden zelfs ruiken... PROGRAMMA LANDELIJKE EXCURSIE 6 SEPTEMBER 9.30 - 10.00 Ontvangst in Assen op het Provinciehuis Het Provinciehuis heeft ruime, gratis parkeergelegenheid. Er rijdt een gratis pendelbus vanaf hetNS-station.) 10.00 - 10.30 Welkomstspeeches door het Provinciaal bestuur van Drenthe en het bestuur van de Bond Heemschut 10.30- 16.30 Excursies 16.30 - 17.00 Officiële afsluiting in het ICO-gebouw (Het ICO-gebouw ligt op vijf minuten afstand van het NS- station. Er rijdt een gratis pendelbus naar het parkeerter rein van het Provinciehuis.) 17.00- 18.00 Na afloop worden de deelne mers aan de excursies uitgeno digd even een kijkje te nemen en een drankje te drinken in het geheel vernieuwde Drents Museum dat op 200 meter afstand van het ICO-gebouw ligt. OPGAVE VOOR DE LANDELIJKE EXCURSIE Deelname aan landelijke Heemschut-excur sies staat open voor leden van de Bond Heemschut en hun eventuele introducés. U kunt zich opgeven voor de excursie door de bon in te sturen naar het landelijke Heemschut-kantoor: Bond Heemschut Nieuwezijds Kolk 28,1012 PVAMSTERDAM De deelname aan de excursie kost/ 55,00. In dit bedrag zijn de kosten van de lunch en de museumbezoeken inbegrepen. Deelnemers aan de excursie ontvangen gratis het onder auspiciën van Heemschut Drenthe bij de Stichting Het Drentse Boek uitgegeven boek Landschap en dorpen in Drenthe (winkel waarde/ 19,50). Geef ook een tweede keuze op De organisatoren zouden het op prijs stellen als u naast een eerste, ook een tweede keus zou willen opgeven. Ze proberen u in te delen in de groep waar uw eerste voorkeur naar uitgaat, maar ze hebben altijd dan nog een tweede mogelijkheid achter de hand. Dit zijn de vier keuzemogelijkheden Excursie A - Veenhuizen en Noord-Drenthe Excursie B - Drentsche Aa en Eelde Excursie C - Hondsrug en Orvelte Excursie D - Veenkoloniën en Veenpark U ontvangt ruim van tevoren bericht bij welke excursie u bent ingedeeld. Tevens ontvangt u dan een routebeschrijving en alvast de nodige achtergrondinformatie. Geeft u zich z.s.m. doch uiterlijk vóór 22 augustus a.s. op. Uw deelname wordt een feit zodra uw deelnamegeld op gironummer 1243 26 van de Bond Heemschut in Amsterdam is bijgeschreven. Op uw giro overschrijving graag vermelden 'Land. Heemschutdag' en, in de volgorde van uw voor keur, twee (hoofd)letters behorend bij de vier excursie mogelijkheden. Bertus Boivin is PR-medewerker van Heemschut Drenthe Turfsteker aan het werk. Oude veenwoning. 6 Heemschut juni 1997

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1997 | | pagina 8