n Restauratie atelier DE TIENDSCHUUR FRANK VROLIJK A1VI1EKE~ R011WMATERULEN CV SCHEVENINGEN Nieuwe uitgave Archief- en textiel conservering, kunstobjecten restauratie en vacuumvriesdrogen. Kap. Poellplein 1, Tilburg, tel. 013-5368355 Fa. Hekkers v. 't Spijker Walstraat 58-86 Deventer Tel. 0570-614410 Fax. 0570-672148 Meubelmakerij gespecialiseerd in antiekrestauratie Specialiteit in oude restauratie-steen voor historische gebouwen, kerken, huizen e.d. Plavuizen, gebruikt Marmer, marmeren Schouwen, Hekken, Tegels, Trapspijlen, Sierankers, etc. M DAKLEIEN juni 1997 Heemschut 35 Een volgende dag was gewijd aan een forum met sprekers uit West- en Oost-Europa over het onderwerp 'Culturele activiteiten in beschermde gebieden in Europa'. Rusland De steeds met dia's verluchte inleidigen gaven een boeiend beeld van de landschaps- en natuurbescherming in vele landen. Noemen wij slechts die van mevrouw Danilina uit Moskou, die uiteenzette hoe in Rusland na lange jaren van ecologische verwaarlozing inmiddels weer meer en meer aandacht is ontstaan voor natuur behoud en hoe nationale parken van de grond komen. Een Nederlandse spreker ontbrak in de rij en tijdens de discussie lichtten wij daarom de situatie in ons land toe, daarbij melding makend van het bestaan van de vereniging Natuurmonumenten, die in relatie tot onze bevolkingsgrootte is te vergelijken met de National Trust in Engeland terwijl we daarnaast wezen op de Nationale Parken van het Rijk, zoals de Hoge Veluwe. Thijssen Museum Als gebruikelijk, hadden ook enige ontvangsten plaats en ongetwijfeld de meest indrukwekkende was die in het Thyssen Bomemisza Museum. Niet door de wijze van ontvangen, maar wegens de weergaloze omgeving: het museum herbergt een werkelijk ongelooflijke collectie schilderkunst van Vlaamse primitieven tot pop art. Alleen al de verzameling Nederlandse schilderijen is dermate fraai en uitgebreid dat deze slechts door onze grootste musea wordt overtroffen. Weinige jaren geleden was het nog onzeker waar het museum zou worden gevestigd en Madrid kan zich nu gelukkig prijzen de collectie binnen zijn stadsgrenzen en dicht bij het Prado aanwezig te weten. Na de genoemde vergaderingen bezocht Europa Nostra nog een natuur- en landschaps park in Extramadura en de historische provinciestad Trujillo met haar van oorsprong Moorse burcht, die zich verheft op een heuvel in het wijde vlakke land. Besproken werd tenslotte dat de najaars vergaderingen zullen worden gehouden in Thessaloniki. Daarover hopen wij u na september te kunnen berichten. Ernst Dienaar, secretaris van de Bond Heemschut Vestingbouw overzee De Vestingbouwkundige bijdragen deel IV - een uitgave van de Stichting Menno van Coehoorn- zijn dit jaar gewijd aan 'Vestingbouw overzee; militaire architectuur van Manhattan tot Korea'onder redactie van drs. P.J.J. van Dijk, drs. C.G.F. Ampt, R.G.A. Bose.a. Speciale aandacht gaat in deze uitgave naar de Nederlandse ingenieurs Francois Samuel de Veye, die optrad in Berbice en Bemhard de Gomme, die voor de Britse Krijgsdienst werkte in Plymouth en Tilbury. Voorts bijdragen over Saba, Nieuw Amsterdam, Tobago en Korea en een bijdrage over verdedi gingswerken als symbolen en als objecten van kunst en cultuur. De interesse voor de vesting bouw overzee neemt zozeer toe dat de Stichting Menno van Coehoorn een speciale werkgroep Overzeese Vestingwerken in het leven heeft geroepen; de C(ommissie)OV. Onlangs werd ter gelegenhied van het 65-jarig jubileum van de stichting een themadag over Overzeese Vestingbouw georganiseerd. Zutphen, De Walburg Pers, 1997. 95p. ISBN90.6011.980.o Prijsf29,50. Zie ook pag. 29) Eig. A.G.M. Willemsen Privé 0571-261769 Sinds 1922 KOPPELSTOKSTRAAT 120 TEL. 070-3550149 opslagterrein Hellingweg Tel. 070-3550831 _ll Uw leverancier voor: Oudduitse leien Schubleien Maasleien Groeve Thüringen en ALTLAY Assulo A1 Noord-Wales, Frankrijk en Spanje ISivE biemans natuursteen b.v. postbus 553 9700 AN Groningen tel.: 31-(050) - 318 42 44 fax: 31-(050)-318 53 49

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1997 | | pagina 37