beisterveld b.v. joh. beisterveld zn. MEER DAN LEIEN Ons kleurrijk assortiment bestaat uit leien, afkomstig uit diverse landen. Dankzij een strenge selektie van het materiaal, voldoen onze leien aan de kwaliteitseisen van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Op aanvraag verstrekken wij u dokumentatie over leisoorten, kwaliteit en verwerking van ons produkt. postbus 40252 - 3504 ab utrecht atoomweg 51 - 3542 aa utrecht industrieterrein lage weide tel 030 2414044 fax 030 2412615 Steenfabriek Biezeveld levert: IJsselformaat handvorm Rijnformaat handvorm Vechtformaat handvorm Friesche drieling handvorm Hilversums formaat handvorm Utrechts plat handvorm Profielen handvorm Vormstenen handvorm Plavuizen handvorm Kloosterformaten handvorm en alle andere bakstenen voor restauratie op maat. Steenfabriek Biezeveld B.V. 24 Heemschut studeerde in 1995 af op beide architecten. Zijn onderzoek heeft geresulteerd in de tentoonstelling van 22/2 - 15/41997 in het museum. Beide architecten, die plaatselijk als trendvernieuwers beschouwd kunnen worden, maar landelijk meer als trendvolgers, werden volgens de 'methode Colebrander' bestudeerd. Deze methode, in 1993 in het Nederlands Architectuur Instituut ontwikkeld, stelt dat het 'handschrift' van een Architect zowel gevormd wordt door zijn persoonlijkheid als door een aantal maatschappelijke facto ren, zoals opvoeding, klasse, geloof, opleiding en financiële positie. Door deze normen te onderzoeken ontstaat een beter inzicht in het handschrift van de architect. In ieder geval wordt op deze manier de architectuurge- schiedschrijving minder saai en vooral levendiger. Kam, als gemeentearchitect finan cieel onafhankelijk van de markt, bleef bij het eclecticisme en het classicisme. Terwijl Kroes veel afhankelijker was van zijn opdrachtgevers en zijn stijl bepaalde naar de aard van de opdracht en daarmee vaak veel venieuwender te werk ging. In het boek wordt alvorens in te gaan op het grote aantal Amerfoortse bouwwerken van de architecten, beider levensloop uitvoerig uit de doeken gedaan. Beiden waren als wethouder en raadslid actief in de gemeentelijke politiek en bepaalden zo het uiter lijk van menig publiek gebouw zoals school, watertoren, sociëteit enz. Deze interessante studie bevat vele afbeeldingen en tekeningen. Amersfoort, 1997. 96p. ISBN90.74176.05.4. Prijsf24,95. Archeologische opgravingen te Maarssen Eind april verscheen 'Cruydenborgh ér Endelhoef; geschiedenis en opgraving van twee verdwenen buitenplaatsen aan de Vecht te Maarsseneen uitgave van de Werkgroep Archeologie Historische Kring Maarssen. In deze uitgave wordt een relatief recente periode beschreven: van ca 1650 tot 1900, een periode die in de Provincie Utrecht te lang een ondergeschoven kindje is geweest, aldus provinciaal archeoloog Sakia van Dockum in de inleiding. Er is dan ook veel materiaal gevonden, waarvan een deel in prachtige kleurenfoto's werd afgebeeld. De werkgroep heeft gegraven op het terrein waar het nieuwe gemeente kantoor van Maarssen moest verrij zen, het park Endelhoven. Er was slechts drie maanden graafwerk mogelijk, van januari tot eind maart 1991in de kou Aanvankelijk werd gegraven naar de restanten (fundamenten, kelders en putten) van het huis Cruydenborgh. Bij toeval stuitte men niet ver van deze opgraving op de restanten van een tweede buiten Endelhof dat rond 1880 gesloopt zou zijn, en waar geen documentatie (foto's en tekeningen) over bestaat. Voor dit laatste terrein was gelukkig meer onderzoekstijd mogelijk. De inhoud van een aantal gevonden beerputten leverde veel materiaal, dat in de catalogus achter in de uitgave volledig wordt beschreven, afgebeeld en getekend. Het eerste deel beschrijft de geschiedenis van de bewoners van beide buitens, een verslag van de opgravingen en de interpretaties. Daarna worden de verschillende vondsten beschreven, alsmede het zoolo gisch en botanisch onderzoek. De inventarisatie, de catalogus, is verricht volgens het zogenaamde Deventer systeem, opgezet door de heren Clevis en Kottman. De uitgave is niet te koop in de boekhandel maar te bestellen bij B. de Ruiter, (Tel 0346-563599) te Maarssen en bij H. Blaauw, (Tel 0346-562425). ISBN90.9010.339.2. Prijsf25,- Amsterdam verdient beter Dit boek over de aantasting van Amsterdamse stadsgezichten wordt in het augustus nummer besproken. Prijs/39,50. Uitgeg. bij Thoth Bussum. BRRM-brochure Mr. P. van Vollenhoven heeft op 16 juni namens het Nationaal Restauratiefonds aan staats secretaris Nuis een brochure aangeboden met alle informatie over de nieuwe subsidieregeling voor restauraties, de BRRM. anno 1836 Fabriek van handvormstenen en verglaasde plavuizen Lange Weistraat 25 5331 LH Kerkdriel Telefoon 0418-631719 B.g.g. 077-4742920 juni 1997

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1997 | | pagina 26