Historisch Delft in Bouwplaten Naar aanleiding van het 150-jarig bestaan van de stad Delft heeft ontwerp bureau Piet Design in samenwerking met Drukkerij Meinema een set van 12 bouwplaten op briefkaart formaat ontwikkeld. De serie bestaat uit belangrijke historische gebouwen en kleinere, typisch Delftse objecten. Niet alleen de Oude Kerk en het Stadhuis zijn van karton te bouwen, ook het graf van Oranje en een Delfts-blauwe vaas zijn met een beetje geduld in elkaar te zetten. Historisch Delft in 12 bouwplaten E± Bi - Serre Hotel De Wereld herbouwd W De ontwerpen zijn technisch goed verzorgd en verraden de afgeronde studie bouwkunde van de ontwerpster. Door het levendige aquarelwerk vormt elke kaart op zich, ook voordat het gebouw of object in elkaar gezet is, een aantrekkelijk en decoratief geheel. Piet Design werd in 1990 opgericht door Elisabeth Visser (1972) en is gespecialiseerd in bouwplaten. Na een eerste succes met Kasteel Groeneveld in Baarn, volgden o.a. Beeckestijn, Huis ten Bosch, hetMauritshuis en de Synagoge in Delft. De ontwerpster heeft een grote voorliefde voor oude gebouwen, maar maakt ook moderne architectonische objecten, kerstkaarten en andere 'bouw- kaarten' voor speciale gelegenheden. Wie geïnteresseerd is in een persoonlijke bouwplaat van bedrijfsgebouw, eigen huis, museumstuk of ander dierbaar drie-dimensionaal object kan contact opnemen met Piet Design; Elisabeth Visser, Postbus 3144, 2601 CD Delft; tel. 070-3070305. (ingezonden mededeling) 1 is i li-» m—uiH In mei 1945 vonden in Hotel 'De Wereld' te Wageningen de onderhan delingen plaats over de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog. In 1975 werd dit hotel geheel gerestaureerd en in gebruik genomen door de toenma lige Landbouw Hogeschool. Generaal Foulkes destijds het hotel betraden is na de oorlog afgebroken. Onlangs is deze serre herbouwd, geheel volgens oude foto's. Alleen de deftige zonneschermen en het hekwerk ontbreken nog. Het geld om deze alsnog aan te brengen is er nog niet. Er blijft dus nog wat te wensen over voor de Stichting Nationaal Erfgoed Hotel De Wereld. Op de foto rechts het hotel en de serre in 1937 inclusief hek en zonnescherm, dus zoals het idealiter weer moet worden. Op de foto links het hotel met de beschadigde serre in juni 1945. De zwaar beschadigde serre, waardoor heen Prins Bernhard en de Canadese

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 26