23 a Simba division Noord-Brabant Nieuwbouw Noord-Holland Geen volumineuze nieuwbouw naast Cruquius Overijssel Zorg om bouwplan voor Het Eiland Reply coupon het ontstane binnenterrein heel goed woningen kunnen worden gerealiseerd. Heemschut wijst er de gemeente op, dat in de structuurvisie van Lemmer is neergelegd, dat bij vrijkomende loca ties gestreefd wordt naar het tot stand komen van nieuwe woonmogelijkhe- den. Het gemeentelijk beleid is dus gericht op het versterken van de woonfunctie. Ook het verkeersluw maken van het centrum heeft in de structuurvisie de hoogste prioriteit. Een nieuw winkel centrum op deze plaats in dit fraaie dorp aan het IJsselmeer, dat in de 17de eeuw tot bloei kwam, toen de haven van Kuinre begon te verzanden, is in strijd met deze visie, meent Heemschut. Den Bosch - Heemschut heeft B en W gevraagd bij de nieuwbouwplannen voor de Sintjanssingel ten noorden van de hoek Sintjansstraat rekening te houden met de bijzondere historische betekenis van de plek, waar gebouwd gaat worden. De ontsluiting van de oude binnenstad had vroeger plaats via de Sintjanspoort, die was gelegen op de plaats waar nu de Sintjansstraat op de singel uitmondt. De Cruquius Haarlemmerm,eer - Vlak naast het beroemde stoomgemaal 'De Cruquius' in de Haarlemmermeer dreigt een volumineus bouwwerk te komen. Heemschut meent, dat het gebouw qua maatvoering, zowel in hoogte, diepte als in breedte, en visueel-ruim telijk absoluut niet past bij het stoom gemaal, dat tot de top-100 van Nederlandse monumenten behoort. De Bond tekent dan ook bezwaar aan tegen het voornemen van B en W om voor het plan een bouwvergunning te verlenen nota bene met gebruikma king van art. 19 WRO. De situering vlak tegenover de monding van het Spaarne maakt het gebouw onaanvaardbaar. Het bouw werk past bovendien beslist niet in de kleinschalige dijkbebouwing. Zwolle- Heemschut maakt zich zorgen over de gang van zaken rond het ontwerp voor de bebouwing van Het Eiland in Zwolle. De Bond volgt de ontwikkelingen in de historische binnenstad nauwlettend. Heemschut is in het algemeen niet voor 'bevrie zend' conserveren van het bestaande maar wil actieve dynamiek bevorde ren, die echter het overgeleverde karakter niet schaadt. Het plan voor de bebouwing van het Eiland stelt de Bond teleur waar het gaat om verant woord inpassen in de historische stad, zo heeft Heemschut het College van B en W half juni meegedeeld. In een reactie op deze brief wijst B en W erop, dat naar de mening van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg het ontwikkelde plan goed binnen de karakteristieken van het beschermde stadsgezicht past. Schaal, maatverhou dingen en ritme sluiten aan op het bebouwingsbeeld van de Zwolse binnenstad. Zwolle wil na de zomer van 1997 met de bouw van het project beginnen. Jezet has more than 25 years of experience in archival storage, restoration and conservation. Through our own modern and flexible production facility, we are specialists in cliënt specific solutions. Dimensions, óther finishes and specifications, everything can be matched to your individual requirements. Your problems are our concern! More than 70% of our production is exported through sales outlets all over Europe. Please fill in the reply coupon for more information. Yes, I would like to know more about the spacesaving and economical archive storage solutions trom Jezet. O oall me, preferably theat O Yes, I would like to receive brochures covering the following scopes: O Archive Filing Systems O Restoration Apparatus O Conservation Apparatus Company: Name: Title: Street: RO. Box: City: Country: Telephone: Fax: Mail or fax this coupon to: Simba Aluminium B.V. P.O. Box 235, NL-4730 AE Oudenbosch, Holland, Fax: 00 31 165-320262 Tel. 00 31 165-320242/244 E-mail no. Jezet: 106057.3233 Compuserve. Com 9

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 9