SERVICE Gezicht op stadje Tholen Excursie Heemschut Zeeland Excursie Gelderland Najaarsexcursie Heemschut Drenthe naar Anloo 43 Op zaterdag 12 oktober organiseert de provincie commissie Zeeland een excursie naar het eiland Tholen. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit: De excursie begint om 10 uur in het stadje Tholen, in het restaurant 'Hof van Holland' aan de Kaai no. 1Hier zal uitleg worden gegeven over de voorgenomen bebouwing van het havenfront, het stelsel van dijken, haventjes en oesterputten langs de oevers van de voormalige Eendracht. Hierna wordt een bezoek gebracht aan een historische scheepswerf en aan de haven. Tijdens een rondwandeling langs de monumenten van het stadje Tholen worden o.a. het gotische stadhuis en de gasthuiskapel bezichtigd, waarna in het 'Hof van Holland' de lunch wordt gebruikt. In de middag volgt een rondrit over het eiland Tholen, die o.a. voert langs oude boerderijen in Poortvliet en Oud-Vossemeer en een voormalig stoomgemaal langs de Oosterschelde. In Scherpenisse en St. Maartensdijk worden 'gerotste' woningen bekeken. Dit rotsen was een in deze streek beoefende techniek voor het versieren van gevels met behulp van cement- pleisterwerk. De excursie eindigt in het gemeente huis te St. Maartenskerk, dat stamt uit het midden van de zestiende eeuw en de portretten herbergt van Frank van Borsselen enjacoba van Beijeren voormalige heersers over deze gebieden. Belangstellendden van binnen en buiten Zeeland die nader willen kennismaken met het voormalige eiland Tholen, op de grens van Zeeland en Brabant, met het stadje met dezelfde naam, met de smalstad St. Maartensdijk, waar Koningin Beatrix dit jaar Koninginnedag vierde en met het door vele dijken doorsneden polder landschap van Tholen zijn hierbij van harte uitgenodigd om aan de excursie van 12 oktober deel te nemen. Deelnemers kunnen zich opgeven bij het secretariaat van Heemschut Zeeland, 's Heer Hendrikskinderenstraat 35, 4461 BS Goes, tel. 0113-250042 Zoals reeds in het juni-nummer vermeld, organiseert Heemschut Gelderland op zaterdag 5 oktober 1996 een excursie voor leden en introducé's naar de stad Zutphen en het Huis Verwolde bij Laren, gem. Lochem. Het programma ziet er uit als volgt. 10.00 uur: Verzamelen na aankomst van diverse treinen in de restauratie van hetNS-station Zutphen, alwaar de deelnemers worden verwelkomd met een kopje koffie. Daarna zal te voet de oude stad worden bezocht, waar diverse restauraties- en nieuw bouwprojecten worden bekeken. Deskundige toelichting te plaatse. Dit zijn projecten, zojuist voltooid ofwel nog te starten, zoals 's-Gravenhof, Hof van Heeckeren en de nieuwbouw voor het stadhuis van de gemeente Zutphen. Ook zal aandacht worden besteed aan het hergebruik van oude gebouwen. Indien tijd beschikbaar zal de nieuwbouw voor de rechtbank worden bekeken. Het oude gebouw zal worden gerestaureerd. Het zijn alle omstreden projecten in of naast de oude stad, waarvoor- en tegenstan ders elkaar hebben gevonden of zullen vinden. 13.00 uur: Broodjesbuffet in IJsselpaviljoen te Zutphen 14.00 uur: Vertrek per bus naar het Huis Verwold te Laren bij Lochem. Hier zullen onder deskundige begelei ding het huis en de tuinen worden bezichtigd. Tijdens het verblijf kan thee worden gedronken in de voorma lige orangerie. 17.00 uur: Terugkeer naar Zutphen, waar de deelnemers uitstappen bij het NS-station, waarna ieder zijns weegs gaat. Parkeren van auto's bij het station is moeilijk of onmogelijk. Gratis parkeren in de omgeving, bijvoorbeeld bij het congrescentrum Hanzehof, ongeveer 10 minuten lopen van het station. De kosten verbonden aan deelname bedragen f37,50 p.p. Opgave voor deelname uitsluitend door overma king op bankrekening nr. 105111449 t.n.v. G.J. de MaretTak, inz. Heemschut Gelderland te Arnhem. De deelname moet helaas beperkt blijven tot 50 personen. De aanmel ding sluit 15 september 1996. 'Wie het eerst komt die het eerst maalt'. Anloo - Op zaterdag 28 september organiseert Heemschut Drenthe de najaarsexcursie in en rond het oude Drentse dorp Anloo. Eloewel het programma op dit moment nog niet nauwkeurig bekend is, is duidelijk dat de Magnuskerk die dag centraal zal staan. Het schip van deze romaanse dorpskerk dateert uit de 11de eeuw en is daarmee waarschijnlijk het oudste romaanse bouwwerk in Drenthe. Plet interieur van de kerk is onder andere interessant vanwege de bijzondere muurschilderingen 's-Middags staat onder andere een bezoek aan het informatiecentrum Homanshof voor het stroomdalland- schap Drentsche Aa op het programma

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 43