Landelijke Heemschutdag 1996 Open Monumentendag viert tweede lustrum Reeds een groot aantal leden heeft zich aangemeld voor deelname aan de grote Heemschut Jubileumexcursie in het kader van de landelijke Heemschutdag op 7 september. Het excursiedoel Gorinchem-Woudrichem-Loevestein blijkt goed aan te slaan. Wie zich nog niet heeft aangemeld en toch nog mee wil, dient direct na ontvangst van dit tijdschrift (uiterlijk op 21 augustus) f 50,- te storten op giro 124326 t.n.v. Bond Heemschut Amsterdam o.v.v. Heemschutdag 1996'. J.K. Jubileumvlag van Heemschut voor de onthulling van het informatiepaneel van ANWB en Heemschut op de zeedijk rond Den Alerdinck bij Zwolle. Foto Bernard Duimel. In dit bericht nog wat aanvullende informatie op de uitnodiging, die in het juni-nummer van Heemschut op pag. 11 stond. Bij aankomst in het nieuwe stadhuis van Gorinchem aan het Stadhuisplein ontvangt u een Heemschut-tas met alle informatie over het programma van de excursie op 7 september. Na de ontvangst tussen 10.00 uur en 10.30 uur in het stadhuis wordt de groep aan de hand van de kleur van de bevestigingsbrief in drieën verdeeld. Vervolgens kunt u aan de hand van de informatie op eigen gele genheid of onder begeleiding van gidsen een wandeling maken door de historische binnenstad van Gorinchem. Deze tocht eindigt bij de haven, waar vanaf 12.00 uur de mensen met kleur wit (om 12.30 uur 'blauw' en om 13.00 uur 'rood') aan boord gaan van de veerboot, die hen over de Waal naar Woudrichem brengt. Er zijn drie afvaarten. Als de veerboot vol is wacht u op de volgende mogelijkheid om overgezet te worden om 12.30 uur en daarna om 13.00 uur. Aan boord wordt u een lunch aange boden. In Woudrichem kunt u de diverse programma-onderdelen zelfstandig of onder begeleiding bezoeken. De Ned.Hervormde Kerk met toren, de molen Nooit Gedagt en het Visserij museum liggen namelijk op loopaf stand. Er zijn gidsen aanwezig in deze monumenten en voor de wandeling zijn ook twee gidsen beschikbaar. Om 133 0 uur kunt u de uitreiking van de Tiende Heemschut Persprijs in de Ned.Herv.Kerk door staatssecretaris drs.A.Nuis bijwonen. De winnaar van de prijs dr.Richter F.Roegholt houdt een dankwoord. Vanaf 15.30 vertrekt de boot naar Slot Loevestein. De volgende vertrekt om 16.00 uur en daarna nog een om 16.30 uur. In Slot Loevestein wordt u een ontvangst aangeboden. U krijgt tevens de gelegenheid het Slot van binnen te bekijken. Vanaf de kade bij Slot Loevestein vertrekt de veerboot voor de terugweg richting Gorinchem ('Buiten de Waterpoort'). Het vaarschema is als volgt: Wit vertrekt om 17.15uur(diti.v.m. vertrek interliner-bussen richting Utrecht). Wie op de heenreis de interliner-bus van CS Utrecht naar Gorinchem neemt gelieve een retour te nemen. Er gaan extra interliners vanaf station Gorinchem om 18.37 uur naar Utrecht. Blauw en rood vertrekken om 18.30 uur. Overigens zij nog vermeld, dat het vanaf de Waterpoort ca. 15 minuten lopen is naar het NS station en het busstation van Gorinchem. Voor automobilisten is voldoende parkeergelegenheid rond het nieuwe stadhuis en hetNS-station. Wie van dit uitstapje een heel weekend wil maken kunnen we als tip geven te boeken in hotel Campanile aan Franklinweg 1 in Gorinchem. Een sfeervol en gezellig hotel met restau rant waar u lekker kunt eten tegen redelijke prijzen. Tel. 0183-625877. De Open Monumentendag, het grootste eendaagse culturele evene ment van Nederland, viert op 14 september zijn tweede lustrum. Op die dag zullen weer in ruim 400 gemeenten monumenten, die anders meestal gesloten zijn, een dag open worden gesteld voor het publiek. In elke gemeente organiseert een plaatse lijk comité het dagprogramma. De landelijke organisatie is in handen van de Stichting Open Monumentendag in Amsterdam. Veel aandacht is er dit jaar voor industriële monumenten, 1996 is immers uitgeroepen tot Jaar van het Industrieel Erfgoed. De opening van de Open Monumentendag is dit keer in de monumentenstad Delft, de stad, die dit jaar zijn 750-jarig bestaan viert. In het oktober-nummer zal Heemschut een groot deel van het tijdschrift wijden aan Delft. In Amsterdam speelt het programma voor de open monumenten zich dit jaar af in en fond het Wallengebied en de Haarlemmerbuurt. Heemschut is met een stand vertegen woordigd in de Oude Kerk aan de Oudezijds Voorburgwal. Itanaam: 41

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 41