Aannemingbedrijf Zeeburgerpad 49 1019 AB Amsterdam 020-6940306 restauratie onderhoud verbouw schilderwerken nieuwbouw Bomen langs de Middelzeedijk tussen Beetgum en Beetgumermolen. Daarachter het stinsterrein van Great Terherne. verhoudt zich dat tot het rentmeester schap over cultuurhistorisch erfgoed? Op onze ronde langs experts en symposiumsprekers hebben wij voor lopig meer vragen opgetekend dan antwoorden gekregen. Wie zou trouwens het antwoord moeten geven? Welke instantie zou in eerste aanleg de verantwoordelijk heid voelen om uitgewerkte beleidska ders te stellen? Planologische regelingen worden uiteindelijk in bestemmingsplannen vastgelegd onder verantwoordelijk heid van de gemeente. De schaal van dergelijke plannen strookt doorgaans echter niet met de schaal waarop het landschap is afgebakend. Alleen al om de reden ligt het voor de hand om de provincie, in zijn coördinerende, afstemmende en toezichthoudende rol bij die planvorming, als eerste verantwoordelijke aan te merken. Het Streekplan is daarvoor het aangewezen instrument. Ooit zijn daartoe in Friesland initiatie ven genomen, maar tot een duidelijke uitwerking is het helaas nooit gekomen. En getuige de laatste uitwerking van het Streekplan ziet het er ook niet naar uit dat dit voorshands grote prioriteit zal krijgen. Onze tocht langs belanghebbende bureau's bevestigde voorts de indruk dat de kennis omtrent de waarden van het friese landschap ruim voorradig is. Onderzoek en inventarisatie zou zich bijkans kunnen beperken tot actualise ring van de gegevens. Het verzamelen ervan en de waardering van het eind beeld vergen nog een aanzienlijke inzet en zullen tevens intensieve diskussie oproepen. In dat opzicht maken wij ons geen illusies: er staat immers veel op het spel! Oproep De initiatiefgroep Heemschut It Fryske Gea doet echter een poging dat klimaat te wijzigen; met deze oproep (die al eerder uitging; red.) trachten wij de steun voor dat initiatief te peilen bij geïnteresseerde instellingen en perso- J. C. de Kroon is voorzitter van de Provinciale Commissie van Heemschut in Friesland en lid van het DB van Heemschut Ir. H. Kroes is directeur van It Fryske Gea J.KNi STICHTING VAKGROÉP ïiïfiiüa RESTAURATIE

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 6