Programma Landelijke Heemschutdag 1996 J XN /WêÊ Jf 25-jarige relatie met Woudrichem motto van de dag Op 7 september viert de Bond Heemschut zijn 85-jarig bestaan met een Landelijke Heemschutdag in Gorinchem, Woudrichem en Slot Loevestein. De omgeving van het Brabantse rivierenstadje Woudrichem werd als excursiedoel gekozen omdat het precies 25jaar geleden is, dat Heemschut het toen nogal verwaarloosde stadje min of meer adopteerde. Er is toen op initiatief van Heemschut een stichting opgericht, die de renovatie van panden in het oude centrum ter hand nam. Na 25 jaar willen we wel eens zien hoe mooi de binnenstad geworden is. N 1c 4 I rv Ié®6 mmissii J|£fP J.K. De Lingehaven in Gorinchem. Foto gemeente Gorinchem. £VAtjL-> HINCHEM IVENIER jvciucn uil^jr/éÈ 'TUINSTR. NEf/SËMJ NSEVUE" WAGENSTB ALTENfl KBOMMFikië ^Aasrr? mutje- .WATER Kaart van Gorinchem. Station linksboven op de kaart. Het nieuwe stadhuis er iets onder. Gorinchem De ontvangst op 7 september vindt plaats in het nieuwe stadhuis van Gorinchem aan het Stadhuisplein tussen 10.00 en 10.30 uur. Het nieuwe stad huis is een paar minuten van het NS- station verwijderd op loopafstand. Om 10.30 wordt de dag geopend met een welkomstwoord van de heer /- Franssen, de voorzitter van de Bond Heemschut. Daarna houdt burgemeester P. IJssels van Gorinchem een korte inleiding over het monumentenbeleid van zijn stad. Na zijn lezing volgt een wandeling door Gorinchem onder leiding van gidsen. Tussen 12 en 13.30 uur vindt de lunch plaats in twee groepen. Een deel van de excursie-gangers luncht in de Kolfbaan in Gorinchem. (A). Dit deel vaart vervolgens om 13.00 uur over de Waal naar Woudrichem. De andere helft (B) vaart direct over de Waal naar Woudrichem en gebruikt de lunch in het Arsenaal. Woudrichem Om 13.30 uur arriveert het gezelschap in de Grote Kerk van Woudrichem, waar burgemeester M.J. Chr. Worrell een welkomstwoord spreekt en een korte inleiding houdt over Woudrichem en de historische banden tussen Heemschut en het stadje. Heemschut Persprijs Vervolgens wordt de Heemschut Persprijs 1995 officieel uitgereikt aan dr. Richter Roegholt, door Staatssecretaris drs. A. Nuis van Cultuur. Van 15.00 uur tot 16.00 uur is er een stadswandeling door Woudrichem onder leiding van gidsen. Slot Loevestein Om 15.30 uur start de afvaart naar het Slot Loevestein, waar we om 16.00 worden ontvangen. De winnaar van de Persprijs, dr. Richter Roegholt, houdt daar een korte voordracht, gevolgd door een receptie, die aangeboden wordt ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van de Bond Heemschut en de 10de verjaardag van de Heemschut Persprijs. Er is ook gelegenheid voor een rondleiding. Tussen 17.00 en 17.30 uur gaan we weer terug met de boot naar Gorinchem. Leden en introducés kunnen aan de dag deelnemen. Wie graag mee wil kan zich het best zo snel mogelijk voor deelname opgeven. U kunt zich opgeven door storting van f 50,-op giro 124326 t.n.v. Bond Heemschut, onder vermelding van Heemschutdag 1996. Vervolgens ontvangt u een bevestigingsbrief. Indien u dat wilt kunt u de jarige Bond Heemschut op ditzelfde gironummer een geldelijk cadeau geven, onder vermelding van 'Heemschut 85 jaar'. De bus Een snelle manier om vanuit Utrecht in Gorinchem te komen is het nemen van de 'interliner' (bus) vanaf het busstation bij Utrecht CS. Deze bus vertrekt om 9.40 uur en komt om 10.18 uur aan bij het NS-station Gorinchem. Vandaar is het enkele minuten lopen naar het nieuwe stadhuis (zie kaartje), alwaar de ontvangst plaasts vindt. Indien u gebruik maakt van deze bus vermeldt u op uw girostrook 'Bus'. 11

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 11