Onderzoek toestaan Plan stadskantoor uitgesteld. Noord-Holland St. Josephschool niet slopen Roofbouw op cultuurgoed Oudste radiogebouw niet slopen 777 Overijssel Heemschut's visie op Raambuurt Mill - Uit berichten in de pers kwam Heemschut ter ore, dat er voor het pand aan de Schoolstraat 12 te Mill een sloopvergunning is aangevraagd. Het is Heemschut bekend dat een belangrijk deel van de bebouwing op het perceel grote historische en cultuurhistorische waarde heeft, hetgeen bevestigd wordt door het MlP-rapport. De Bond Heemschut verzoekt daarom om bouwhistorisch onderzoek naar de bebouwing toe te staan, om te voorko men dat belangrijke gegevens over de historie van Mill dóór sloop of verbouwing verloren gaan. Heemschut heeft zeker bedenkingen tegen de gevraagde bouwvergunning. Van bevriende zijde werd Heemschut geattendeerd op de ter inzagelegging van een bouwvergunning. Hoewel Heemschut hoopt dat het doen van bouwhistorisch onderzoek en docu mentatie als voorwaarden in de bouw vergunning is opgenomen, blijkt daar in dit artikel niets van. Vandaar dat Heemschut wederom een brief heeft gestuurd aan B en W om bezwaar te maken tegen de bouwver gunning. Den Bosch - Het plan voor een grote uitbreiding van het stadskantoor en het stadhuis in Den Bosch is als gevolg van de gemeentelijke herindeling enige tijd uitgesteld. Het zal, als het meezit, in het voorjaar worden voorgelegd aan de nieuwe gemeenteraad van de fusiegemeente Den Bosch/Rosmalen. De bedoeling is om het stadskantoor uit te breiden met het pand waarin nu nog Rijkswaterstaat zit. De studie naar uitbreiding aan het stadhuis wordt naar men hoopt eind maart afgerond. Erg veel berichten laat Den Bosch hier niet over los. Zij doet hier zeer geheimzinnig over. Toch houdt Heemschut deze zaak heel goed in de gaten en blijft om informatie vragen. Gerda Ackermans PR-medewerkster Heemschut Noord-Brabant Laren - Bij het gemeentebestuur van Laren heeft Heemschut zijn bezorgd heid te kennen gegeven over de voor genomen sloop van de St. Josephschool aan de Kerklaan. Een dergelijk karak teristiek schoolgebouw, dat toch al zo zeldzaam is in ons land, betekent ook voor Laren een ernstige aantasting als het zou verdwijnen. Heemschut vraagt te onderzoeken en te rapporteren, hoe de bouwkundige staat is en of er mogelijkheden zijn tot herbestem- ming.Dan pas is een verantwoorde keuze tot sloop of aanpassing van dit door architect Van den Brink ontwor pen gebouw te maken. Zandvoort - Heemschut steunt de visie van het Genootschap Oud-Zandvoort, die een brandbrief heeft gestuurd naar het gemeentebestuur van de badplaats, waarin gevraagd wordt een halt toe te roepen aan de verregaande roofbouw, die gepleegd wordt op het weinige daar nog aanwezige cultuurgoed. Zandvoort beschikt nog steeds over een oude dorpskern in een intieme omgeving met historische kwaliteiten. Bewoners èn toeristen blijken volgens een onderzoek die kwaliteiten van Zandvoort te waarderen. Vooral de omgeving van het monumentale NS- station verdient meer cultuurhistorische aandacht dan het gemeentebestuur ook nu weer aan de dag legt bij de ontwikkeling van een nieuwe woon wijk op die plek. De wildgroei van grootschalige projecten als de Dekamarkt, Circus Zandvoort, het ABN-AMRO gebouw en de uitbreiding van het raadhuis baart het genootschap grote zorgen. De zorg van het gemeentebestuur lijkt eerder uit te gaan naar grote objecten ten behoeve van het kortdurend toeristenseizoen dan naar aandacht voor cultuurgoed van permanente waarde. Hilversum - Uitgerekend in het jaar van het industrieel erfgoed ontwikkelt de juist aan industriële objecten van weleer zo rijke gemeente Hilversum weer een woningbouwproject, waar voor de gebouwen van de Nederlandse Seintoestellenfabriek (N.S.F.) zullen moeten verdwijnen. Zo. legden ook de kenmerkende gebouwen in de omge ving van het station als die van Ensink, Veneta, Matawit of Jaarsma het loodje. Heemschut heeft het gemeen tebestuur gevraagd op het N.S.F.- terrein aan de Jan van der Heydenstraat, waar op 21 Juli 1923 de eerste radiouitzendingen plaatsvon den, op zijn minst het zogenaamde radiogebouw en de sterk beeldbepa lende schoorsteen te behouden. Net als in Tilburg en Enschede moet het ook hier mogelijk zijn dergelijke monumenten met bijbehorende schoorstenen op te nemen in nieuw- bouwplannen. Jan-Derk Gerritsen, PR-medewerker Heemschut Noord-Holland Deventer - Heemschut heeft in de persoon van de heer jf.M. Veldhuis, voorzitter van de Provinciale Commissie Overijssel, onlangs het standpunt ten aanzien van de Raambuurt in Deventer nader toege licht. Dit gebeurde tijdens een avond die de Stichting Industrieel Erfgoed Deventer op maandag 19 februari belegde. De doelstelling van de avond was meer inzicht te verkrijgen in de moge lijkheden van de Raambuurt. Deze Deventer buurt neemt een belangrijke plaats in binnen de Structuurvisie Grachtengordel, die onder andere voorziet in grootschalige nieuwbouw in een deel van de 'oude schil' rond het Deventer stadscentrum. In de Raambuurt zijn zeven monumenten voorgedragen voorde status van Rijksmonument. Hieronder valt onder andere de voormalige stoomgrutterij met schoorsteen aan de Bergpoort- straat. Tijdens de, overigens drukbezochte, avond konden verschillende instanties en organisaties hun visie over de Raambuurt kenbaar maken. De heer Veldhuis noemde namens Heemschut bebouwing van de vroegere bolwerken binnen het Raambuurt-gebied bespreekbaar. 'Maar dan moet de architectuur wel van topkwaliteit zijn. Het oudste omroepgebouw van Nederland.(foto Goois Museum).

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 5