Agenda Monumentendagen SERVICE Delft, Den Haag, Hilversum Excursie Noord-Holland Excursie Utrecht Met Gilde de Baronie op stap in Breda Veel belangstelling voor Monumentenbeurs Rectificaties 21,28 april Monumentendagen Delft (zie Service). 16 mei Dag van de architectuur 18 mei Excursie Heemschut Utrecht naar Wijk bij Duurstede en de kastelen van de Langbroekerwetering.(zie Service). 26,27 mei Monumentendagen Den Haag. (zie Service). 1 juni Algemene Ledenvergadering in oude Pompstation te Soestduinen. Na de vergadering voordracht met dia's. 8,9 juni Monumentendagen Hilversum. 15juni Excursie Heemschut Noord-Holland: boottocht langs de Zaanoever. (zie Service) 7 september Landelijke Heemschutdag naar Gorinchem, Woudrichem en Slot Loevestein.(zie het komende juni- nummer van Heemschut) 14 september Open Monumentendag 10,11,12 oktober Restoration-Beurs in de RAI 26 oktober Excursie Heemschut naar 01denzaal.(zie Service) (pag. 42). De Vereniging Open Monumenten houdt op 27 en 28 april, op 26 en 27 mei en op 8 en 9 juni resp. de Monumentendagen Delft, Den Haag en Hilversum. In Delft worden het stadhuis, de Nieuwe Kerk en het Prinsenhof bezocht. Er is ook een monumenten wandeling. De dagen beginnen steeds om 11 uur. De Haagse Monumentendag staat in het kader van oud-Hollandse vaartui gen. Er is een monumentenwandeling en er zijn enkele 18de eeuwse woon huizen te bewonderen. In Hilversum zijn op 8 en 9 juni van 11-17 uur te bezichtigen het Raadhuis van Dudok, Sanatorium Zonnestraal, het AVRO-gebouw en Hotel Gooiland. Op het programma staat ook de monumentenwandeling 'Dudok' van een uur. Voor bezoekers zijn ook aantrekkelijke horeca-arrangementen samengesteld. Informatie tel. 020-4205557. Op zaterdag 15 juni organiseert Heemschut Noord-Holland een unieke boottocht langs de Zaanoever. Er zal op de bekende Heemschut-wij ze ruim aandacht worden besteed aan de culti vering van dit gebied. De 11 km-lange vaarroute voert ons langs historische monumenten en hedendaagse cultuur uitingen en laat ons het contrast met het van oorsprong moerasachtig laagveen- landschap zien. Een en ander onder steund door deskundige uitleg. Wij verzamelen rond 10.00 uur op de boot. (dichtbij station Zaandam), er is ruime parkeergelegenheid. Om plm. 13.00 uur lunchen we in het raadhuis van Zaandijk. Om ca 17.30 uur zijn we terug. De excursie kost 50,- p.p. (all in). Het maximum aantal deelnemers is 50 personen. Deelname aan de excursie wordt in volgorde van binnenkomst gehonoreerd. U ontvangt een week voor de excursie de bevesti ging met routebeschrijving en het volledige dagprogramma. Aanmelding door overmaking van 50,- op postbankrekeningnummer 124326 t.g.v. Bond Heemschut te Amsterdam onder vermelding van 'Excursie Zaanoever'. Zoals vermeld in het vorige nummer, zal de jaarlijkse excursie zaterdag 18 mei plaatsvinden, 's Ochtens om 10.00 uur vertrekt een bus vanaf station Driebergen-Zeist. Na het aandoen van Amerongen voor de koffie rijden we langs de dijk naar Wijk bij Duurstede. Ontstaan, groei en bloei van stad en Kasteel wordt zichtbaar dankzij deskun dige inleiding en een stadswandeling. Na een tocht langs de Langbroeker Wetering wordt de dag rond 17.00 uur beëindigd. Deelnemers dienen goed ter been te zijn. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden door overmaking van f 55,- op girorekening 2096263 van de Provinciale Commissie Utrecht. Er zijn 46 plaatsen beschikbaar. Een ieder krijgt tijdig bericht over al of niet deel name, bij overtekening volgt terug storting. Voor nadere informatie zie vorige nummer. Reeds zes jaar zijn de stadsgidsen van Gilde De Baronie in Breda actief om geïnteresseerden in de oude stadskern en Grote Kerk van Breda rond te leiden. Om dit op een prettige en informatieve wijze te kunnen doen is de stadskern verdeeld over vier separate wandelingen. Deze worden om toerbuurt gelopen en als een vast programma aangebo den gedurende een bepaalde periode in het jaar. Voor groepen bestaat de moge lijkheid om in overleg op een afwijkend tijdstip een rondleiding naar keuze te lopen. Naast de genoemde wandelin gen is er ook een excursie mogelijk die speciaal op de jeugd is gericht. Hierbij zijn markante onderdelen van oud tot nieuw samengevat. Sinds een paar jaar verzorgen de gidsen, ook een rondlei ding in de Grote Kerk van Breda. Deze wordt vóór aanvang middels een diablok en bijbehorende toelichting ingeleid. Na de rondleiding bestaat de moge lijkheid tot het beklimmen van de toren. Hr. C. van 't Geloof, tel. 076-5650525 Hr. A. van Wagtendonk, tel. 076-5878349 Het artikel over de Nationale Monumentenbeurs in 'Heemschut' van oktober 1995 heeft talloze reacties opgeleverd. Ook diverse dagbladen en zelfs radio en tv besteedden naar aanleiding hiervan aandacht aan de Monumentenbeurs Opvallend is dat zich met name veel zoekenden naar een karakteristiek pand bij de Beurs aanmeldden. Om monumentale panden een goede toekomst te bieden is het gewenst dat de Beurs over zoveel mogelijk objec ten beschikt. Zij streeft immers naar een 'totaaloverzicht' van alle behou- denswaardige panden waarvoor een nieuwe bestemming wordt gezocht. Heemschut-leden kunnen hierbij een nuttige rol vervullen. Meldingen zijn welkom bij de Monumentenbeurs, tel. 055-3557247. In het laatst verschenen nummer van uw altijd interessante blad verscheen een artikel over Groeneveld in Baarn. Ik vrees dat er in de eerste volzin van het artikel een vergissing is geslopen. Immers overleed in dat huis op 14 februari 1940 de laatste eigenaresse van Groeneveld mevrouw A.M.C. Baronesse Taets van Amerongen, geboren van Reenen. Groeneveld is inderdaad van mr. Joan Huydecoper via ingewik kelde erfenissen aan haar echtgenoot gekomen. Na haar overlijden is Groeneveld uit de boedel aan Staatsbosbeheer verkocht. Het in dat artikel genoemde jaartal 1910 zal dus wel 1940 moeten zijn. Ir. J.J.M. Taudin Chabotn te Eindhoven. In Heemschut van februari stond onder de links op pag. 33 ten onrechte, dat het Betje Wolff museum is gevestigd in de oude Doopsgezinde Kerk. Het museum is in de voormalige woning van Betje Wolff gevestigd.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 40