Toorenburg B.V. Ve activiteit de opbrengst van het fonds ten goede komt. Ook de naam van het fonds stelt u zelf vast, bijvoorbeeld uw eigen naam, die van een familielid of van uw onderne ming. U kunt tevens een naam kiezen die is afgeleid van de doelstelling van het fonds. Fiscale aspecten Aan het in leven roepen van een Fonds op Naam zijn dezelfde fiscale voorde len verbonden als aan schenkingen die rechtstreeks aan de Bond Heemschut worden gedaan. Beheer Het financiële beheer van een Fonds op Naam kan op twee manieren worden gevoerd. Ten eerste kan de initiatiefnemer het vermogen in beheer geven aan de Bond Heemschut. Deze draagt dan zorg voor het rendement ervan. Een tweede mogelijkheid is het vermogen in overleg met het bestuur van de Bond Heemschut in beheer geven bij een bankinstelling, bijvoor beeld MeesPierson. De Bond Heemschut is gerechtigd tot de hoofd som en ontvangt jaarlijks de opbreng sten uit het vermogen. In overleg met de initiatiefnemer wordt vastgesteld welk percentage van de opbrengst jaarlijks voor uitkering beschikbaar komt. Aanvragen voor een bijdrage uit een Fonds op Naam kunnen vanuit de Bond Heemschut zelf komen of van buiten de vereniging. De aanvragen worden door de algemeen directeur van een advies voorzien en voorgelegd aan het Dagelijks Bestuur, dat over het toekennen van subsidie besluit. Bij de toekenning wordt duidelijk vermeld uit welk Fonds op Naam de bijdrage afkomstig is. Samengevat Het oprichten van een Fonds op Naam beoogt in de toekomst vruchten af te werpen waar het gaat om het behoud van het Nederlandse culturele erfgoed. U kunt via zo'n fonds het behoud van het erfgoed in een bepaalde regio bevorderen of bepaalde activiteiten van de Bond Heemschut steunen. Ondernemingen kunnen via een Fonds op Naam hun maatschappelijke verantwoordelijkheid vormgeven en hun naamsbekendheid vergroten. Het Fonds op Naam heeft de volgende kenmerken: - Het vermogen van een Fonds op Naam wordt apart beheerd binnen de Vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland, de Bond Heemschut. - Natuurlijke personen en rechtsper sonen kunnen een Fonds op Naam oprichten. - De oprichter bepaalt de doelstelling en de naam van het fonds. - Wanneer de gift bij leven plaatsvindt, is geen successierecht verschuldigd; bij een schenking per testament bedragen de successierechten slechts 11%. - Onder bepaalde voorwaarden kan de oprichter van het fonds de schen king volledig fiscaal aftrekken. - Het vermogen kan naar keuze van de oprichter worden beheerd door de Bond Heemschut zelf of een bankinstelling, bijvoorbeeld MeesPierson. - Ook indien het vermogen gespreid wordt geschonken, wordt het fonds direct volledig in werking gesteld. Inlichtingen De Bond Heemschut stelt uw gift buitengewoon op prijs. Alleen met uw steun kan de Vereniging het zo nood zakelijke beschermingswerk verrichten. Wilt u informatie over bovengenoemde schenkingsmogelijkheden, met name het Fonds op Naam, dan kunt u contact opnemen met mevrouw A.J. Le Coultre-Foest, de penning meester van de vereniging, die dit artikel schreef. Adres: Nieuwezijds Kolk 28 1012 PV Amsterdam telefoon: (020) 622 52 92 ALS KWALITEIT EEN VOORWAARDE IS LEIDEKKERSBEDRIJF Zilverstraat 52 - 2544 EL Den Haag Tel. 070-3457975/3297110/3657624 Fax 070-3299059 Gespecialiseerd in: Natuurleien Lood-, koper- en zinkwerk Leipannen ?fr metaaldakgroep noordlaren (Gr.) 34 ^ovV Vraag vrijblijvend offerte en inlichtingen voor heel Nederland. Bionkhorst Gebr. Bronkhorst bv Lageweg 41 9479 PA Noordlaren (Gr.) Tel. (050) 40 91 455 (4 lijnen) Fax (050) 40 92 581 Postbus 150 9470 AD Zuidlaren (Dr.)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 34