Initiatief tot meer contact verdient navolging Verzet tegen Enschedé-plannen verbreedt zich HEEMSCHUT ACTIEF Bijeenkomst Heemschut Overijssel in Rijssen: Noord-Holland Heemschut Overijssel organiseerde op 11 november in het Parkgebouw te Rijssen een geslaagde bijeenkomst met andere organisaties en instanties in de monumentenwereld. Doel ervan was het monumentennetwerk verder uit te breiden. Een bijeenkomst, die een vervolg verdient en een initiatief, dat Heemschut andere provincies kan aanbevelen. Het aantal bezoekers mocht dan enigzins tegenvallen, de dag mag niettemin beschouwd worden als een eerste aanzet tot een breed Overijssels contact tussen -plaatselijke- organisaties die zich bezighouden met monumen tenzorg in allerlei vormen. Heemschut heeft binnen het beleid een prominente plaats ingeruimd voor het verbeteren van het contact met deze organisaties. De aanwezigen werden op 11 novem ber in Rijssen welkom geheten door irJ.M. Veldhuis voorzitter van de Provinciale Commissie Overijssel van Heemschut. Hierna volgde een inleiding van de heer D.H. Baaiman, adj unct-directeur van het Oversticht, over het Monumenten Inventarisatie- en Selectie Project in Overijssel. Tweede spreker tijdens de bijeen komst was de heer B.J.M. Duimel, directeur van Heemschut. Hij verteld meer over het werk en de doelstelling van Heemschut. Na afloop werden de bezoekers in de gelegeheid gesteld een kijkje te nemen in het Rijssens Museum, gevestigd in havezate De Oosterhof. Regelmatige Nieuwsbrief De doelstelling van de bijkomst in Rijssen was duidelijk: Heemschut streeft naar meer contact met gelijkge stemde plaatselijke organisaties om op die manier reacties te ontvangen ten behoeve van het behoud van het cultu rele erfgoed. Uiteraard is een enkele bijeenkomst niet voldoende om dat contact optimaal te realiseren. Een vervolg-bijeenkomst wordt dan ook zeker overwogen. Heemschut Overijssel wil het echter niet laten bij bijeenkomsten alleen. Ook houdt zij de belangstellenden in Overijssel op een andere manier van haar activiteiten op de hoogte. Bijvoorbeeld via een nieuwsbrief, waarvan honderd geïnteresseerden onlangs het eerste nummer in de bus kregen. Als bijlage ontvingen de potentiële leden de algemene Heemschut folder en het december nummer van het tweemaandelijkse tijdschrift. De eerste Nieuwsbrief van Heemschut Overijssel stond in het teken van een kennismaking met Heemschut. Voortaan houdt Heemschut Overijssel via de Nieuwsbrief belangstellende op de hoogte van haar activiteiten. Ook de lezers zelf kunnen bijdragen leveren. Red. Het gapende gat van een geplande parkeergarage bij de Damstraat vlakbij de Grote Markt in Haarlem. Haarlem- Omdat aan de bezwaren, die Heemschut op 17 september 1993 en op 15 december 1995 heeft ingebracht bij het college van B en W van Haarlem slechts zeer marginaal tege moetgekomen is, heeft de Bond nogmaals zijn bedenkingen aan dat college voorgelegd. Bezwaren blijft Heemschut houden tegen de bouw van een parkeergarage, een rechtbank, kantoren en een schouwburg en de verbouwing van het concertgebouw op het terrein van de voormalige druk kerij Enschede aan de voet van de eeuwenoude Bavokerk. Ook verzet Heemschut zich tegen de voorgeno men sloop van een gedeelte van het concertgebouw.In de laatste editie van het tijdschrift van december 1995 kunt u de inhoud van deze bezwaren nog eens uitvoerig nalezen. Overigens scharen steeds meer instan ties zich achter de bezwaarmakers tegen de plannen van de gemeente het kenmerkende silhouet van de Bavo door de voorgenomen hoogbouw aan het gezicht te onttrekken. Uiteraard waren daarbij al de Wijkraad Binnenstad, de Vrienden van de Grote Kerk, de voormalige stadsarchitect Wiek Röling, de oud-commissaris van de Koningin drs.R.J. de Wit en de oud wethouder van de PvdA Koster, die werkzaam is bij de 4

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 4