Instructiedagen Monumentenzorg in de praktijk Nationale Monumentenstudiedag dit keer Internationale Driedaagse SERVICE Cursus Bouwhistorie Kadercursus In 1996 organiseert het Nationaal Contact Monumenten i.s.m. de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en het Nationaal Restauratiefonds weer de Instructiedagen 'Monumentenzorg in de praktijk'. Deze instructiedagen bestaan uit acht verschillende cursussen, die op diverse plaatsen in het land gegeven worden. Hoewel de primaire doelgroep bestaat uit gemeente-ambtenaren, is er ook vanuit particuliere organisaties in toenemende mate belangstelling voor deze cursussen. Het gaat om de volgende cursussen: Actualiteiten en Ontwikkelingen (over de plannen rond de besteding van de 275 miljoen extra voor monumenten zorg). De Introductiecursus Monumentenzorg. Restaureren: de gemeentelijke praktijk. Financiële monumentenzorg. Instrumenten voor onderhoud. Bouwen in historische context. Bouwhistorisch onderzoek en archeologische monumentenzorg. Actualiteit en Ontwikkelingen, de uitvoering van het Strategisch Plan, in het kader waarvan nu 2 7 5 miljoen extra voor monumentenzorg is toege zegd. Leden van bij het NCM aangesloten organisaties zoals Heemschut kunnen een korting van f25,- per persoon per cursusdag krijgen. Om daarvoor in aanmerking te komen en voor meer informatie belle men het NCM tel. 020-6277706. Op vrijdag 22 maart 1996 organiseert de Stichting NCM de tweeëntwintig ste Nationale Monumentenstudiedag in Maastricht, onder de titel 'Grootschalige ontwikkelingen in historische omgeving'. De studiedag vormt een onderdeel van een interna tionale 'driedaagse'. Op zaterdag 23 maart 1996 organi seert de Vlaamse Contactcommissie Monumentenzorg haar jaarlijkse VCM-Ontmoetingsdag in Eisden (België), in de nabijheid van Maastricht. Het thema is 'Herbestemming, een uitdaging voor verenigingen'. 1996 is het Jaar van het Industriële Erfgoed. Tijdens beide studiedagen zal dit onderwerp dan ook ter sprake komen. Bovendien zal op zondag 24 ■maart 1996 een excursie georgani seerd worden langs voorbeelden van herbestemming van industrieel erfgoed in de Euregio Maas-Rijn. Om meerdere dagen van dit programma te volgen wordt een over nachtingsmogelijkheid tegen geredu ceerd tarief aangeboden. Het aantal kamers is beperkt; toewijzingen gaat in volgorde van binnenkomst. Uitgebreide informatie over beide studiedagen, de excursie en de over nachtingsmogelijkheden kunt u aanvragen bij het NCM, tel 020-6277706 Speciaal voor leden van bij het NCM aangesloten particuliere monumen tenorganisaties, zoals Heemschut geldt voor beide studiedagen een reductie van f25,- per dag per persoon. Voor hen kost deelname aan de Nationale Monumentenstudiedag in Maastricht f 70,- en aan de VCM- ontmoetingsdag in Eisden f 60,-. De kosten voor de excursie zijn voor iedereen gelijk en bedragen f 65,-. Om van deze korting gebruik te kunnen maken kunt u ook het bovenstaande nummer bellen. De stichting Nationaal Contact Monumenten (NCM) organiseert samen met Stichting Bouwhistorie Nederland een cursus bouwhistorie, getiteld 'Bouwhistorie in kort bestek', toegesneden op leden van particuliere monumentenorganisaties en monu mentencommissies. In vijf avonden en een excursie worden diverse aspecten van de bouwhistorie behandeld: o.a. de historie van het bouwen, architec tuurhistorie benaderd vanuit materiaal en constructie, het huis in de stad, historische boerderijbouw, bouwma terialen en constructies, de beoorde ling van gebouwen en bouwplannen en stedebouwkundige aspecten van bouwhistorisch onderzoek. De cursus vindt plaats in Dordrecht op de woensdagavond 29 mei, 5, 12 en 19 juni, dinsdagavond 25 juni en een zaterdagmiddag (excursie). De kosten bedragen f175,- per persoon. Het maximaal aantal deelnemers is 45. Kostenloze annulering tot 2 weken voor aanvang. Daarna is het volledige bedrag verschuldigd. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de stich ting NCM, 020-6277706 (Paul Vesters). De Stichting Nationaal Contact Monumenten (NCM) biedt de kader cursus gemeentelijk monumentenzorg in de volgende provincies aan: Gelderland (26 maarten 2, 16 en 23 april: Arnhem), Zuid-Holland (15 en 22 april en 13 en 20 mei; Leiden) en Noord-Holland (7,14, 21 en 28 mei; Amsterdam). Aanvangtijd is 19.30 uur; sluiting rond 22.00 uur. De kosten bedragen f75, voor leden van bij de NCM aangeslo ten organisaties en f 125,-voor overige deelnemers. Hiervoor krijgt de cursist tevens o.a. een uitgebreide cursusmap, het monumentenjaarboek van het NCM en het onderzoeksrap port 'Monumentencommissies in de praktijk'. De cursus heeft tot doel om leden van particuliere monumentenorganisaties en monumentencommissies kennis bij te brengen zodat zij hun taak in de gemeentelijke monumentzorg zo goed mogelijk kunnen vervullen. O.a. de volgende onderwerpen zullen worden behandeld: de Monumentenwet 1988, MSP, gemeentelijk monumentenbe leid (welke instrumenten kan de gemeente aanwenden), de monumen tencommissie, planologische monu mentenzorg (o.a. cultuurhistorische effectrapportage, bestemmingsplan en beeldkwaliteitsplan), financiële impli caties van het strategisch plan en het steunpuntennetwerk. Tijdens de laatste avond zal op de specifieke provinciale situatie worden ingegaan. O.a. zal hier een vertegenwoordiger van de provinciale monumentenwacht optreden. Voor opgave en meer informatie: Stichting NCM, 020-6277706 (Paul Verters) 40

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1996 | | pagina 40