Decorstuc Literatuur: Alle stucornamenten zoals hoekenkooflijstencirkels en applikalies, bij ons verkrijgbaar Elegant en bijna altijd toepasbaar. Langs de Hey 16 6136 KR Sittard Fie Carelseplein 2, filiaal stadsbibliotheek (Wiek Röling, 1985-1986). hun groene settings zijn een voort vloeisel van de Haarlemse villapark traditie uit de 19de eeuw. Vele indivi duele gebouwen, teveel om op deze plaats op te sommen, zijn van goede architectonische kwaliteit. De laatste decennia is het architectuurklimaat in de stad sterk verbeterd en is er een brede discussie over ontstaan. Stadsarchitecten als Wiek Röling en Thijs Asselbergs zijn daar voorvechters van geweest. Met name de laatste Langebrug (Thijs Asselbergs, (1994-1995). heeft het architectuurdebat in Haarlem sterk gestimuleerd. Zijn laatste opdracht als stadsarchitect, de bouw van de nieuwe Langebrug over het Spaarne is daarvan een voorbeeld. Asselbergs opende met dit originele ontwerp op de rand van het Beschermd Stadsgezicht letterlijk een brug naar de toekomst. Ruim 1000 Rijksmonumenten De binnenstad van Haarlem is aange wezen als Beschermd Stadsgezicht, samen met de Haarlemmerhout en het voormalige vissersdorp Spaarndam. Er zijn ruim 1000 rijksmonumenten. Dit aantal zal binnenkort worden aangevuld met ruim 130 objecten via het Monumenten Selectie Project plus vier bijzondere gebieden ter uitbrei ding van het bestaande stadsgezicht. De gemeente en de gemeentelijke monumentencommissie zijn bezig met een inventarisatie ten behoeve van een gemeentelijke monumentenlijst. Naar schatting komen daarvoor 600 a 800 objecten in aanmerking (zie ook art. op pag. 21). Het merendeel van deze monumenten is in en rond de oude stad gesitueerd. Sinds 1956 heeft Haarlem een bureau monumenten zorg, tegenwoordig de afd. Bouwkunde, Monumentenzorg en Archeologie van de Sector Gemeentewerken. Het bureau monu mentenbeleid heeft de dagelijkse gang van zaken onder haar hoede. Drs. J.B. Uittenhout is architectuur- /bouwhistoricus en werkzaam bij het bureau monumentenbeleid van de afde ling Bouwkunde, Monumentenzorg en Archeologie van de Sector Gemeente werken Haarlem. Hij publiceert regelma tig over de architectuur- en bouwgeschie denis van de stad. - Div. auteurs, Deugd boven geweld, een geschiedenis van Haarlem, 1245-1995, Haarlem 1995. - Werkgroep Architectuur Haarlem, P. Roos, B. Uittenhout en W. de Wagt (red.), Architectuur Gids Haarlem, Haarlem 1992. Informeert u eens bij ons, voor een kreatie op hoog niveaul STUCORNAMENTEN Telefoon 046-522136 Fax 521917

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1995 | | pagina 10