Waakzaamheid verhogen G.H. GEERKEN B.V BouwtechiuschAdriesbureauAmersfoort STUKADOORSBEDRIJF behoeven met deskundigheid op het terrein van het (ruimtelijk) bestuurs recht, de (stede)bouwgeschiedenis en de historische geografie. Er moet een nauwere samenwerking komen met de regio-consulenten van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, de monumentenwachten en de provin ciale en gemeentelijke afdelingen monumentenzorg. En tenslotte moet voor de wetenschappelijke component van het beschermingswerk de relatie met de KNOB verder worden uitge bouwd. Vanuit de provinciale commissies is met instemming op de notitie gereageerd. Het stuk zal inge bracht worden in het Zeister Beraad. vervolg p. 3 Restoration '94, die op 12,13 en 14 oktober in de Amsterdamse RAI wordt gehouden. De lezer treft een volledige lijst aan van beursdeelnemers en interviews met een viertal stand houders. Op de beurs is ook Heemschut in samenwerking met onze mede uitgever Waanders vertegenwoordigd, (beursnummer A 619). Bezoekers van de Heemschut-stand krijgen een presentje. Jaap Kamerling Restauratiewerken 1994; Kasteel De Slangenburg Doetinchem Hotel Het Jachthuis Warnsveld Villa ING Deventerstr. Apeldoorn Sociëteit Warmoesstr. Amsterdam Hotel Ter Horst Netterden Villa Elizabeth Borne Kasteel Vorden Kasteel Boxmeer Koningstraat 55 Arnhem Museum De Stadshof Zwolle N.H. Kerk te Ede Voormalige Synagoge Lochem Huis Zandbergen Rheden Zweedsestraat 8 - 7202 CK ZUTPHEN telefoon: 05750 - 19141 telefax 05750- 17992 JAAP KAMERLING De Bond Heemschut wil in het kader van de herverkaveling van taken in het landelijke monumentenveld zijn waakzaamheidsfunctie aanzienlijk gaan versterken. In een notitie hierover stelt de Bond, dat men het tijdens het in Zeist gehou den Beraad (met o.m. de Rijksdienst voor de Monumentenzorg) in mei erover eens was, dat het initiatief op het terrein van de 'waakzaamheid' duidelijk bij Heemschut ligt. De oprichting van de Vereniging Open Monumenten betekent voor Heemschut geen bedreiging. Veeleer bedreigen de instellingen elkaar als ze versnipperd blijven opereren. Heemschut zal in het nieuwe monu- mentenbestel de actie-functie gaan vervullen. De al decennia lang gedecentraliseerde opzet van Heemschut leent zich daar uitstekend voor. Wel meent de Bond, dat Heemschut zijn in het hele land werkzame vrijwil ligers op dit moment nog niet die faci liteiten kan bieden, die wenselijk zijn voor de vergroting van zijn slagkracht en de versterking van zijn actieniveau. De veelomvattende bewakings- en beschermingstaak t.a.v. monumenten noopt tot uitbreiding van het aantal deskundige leden van de provinciale commissies van Heemschut en vooral van het aantal technisch adviseurs. Ook zullen de secretariaten van de commis sies beter moeten worden geëquipeerd, zullen de commissieleden beter toege rust moeten worden en zal er voor hen een behoorlijke financiële vergoedings regeling moeten komen. Er zal meer nadruk moeten komen op de publicitaire ondersteuning van beschermingsacties richting media. Voor het 'sensibiliseren' van de leden en de journalistieke begeleiding van de acties blijft het tijdschrift Heemschut van essentieel belang. Het landelijk bureau zal voor een goede begeleiding van acties versterking VA N HOOGEVEST ARCH I TE CT E N Westsingel 9, 3811 BA Amersfoort, 033 - 631705, fax: 033 - 610854 Achter de Dom 10, 3512 JP Utrecht, 030 - 319195, fax: 030 - 312997 Bestuurscentrum St. Oedenrode^s^j- Onze bureaus tellen momenteel plm. 25 medewerkers met veel kennis op het gebied van nieuwbouw en restauratie. Wij bieden ook onze diensten aan als adviesbureau voor bouwadviezen, onderhoud en beheer. De adviezen strekken zich uit over gebouwen van allerlei aard. Onze organisatie is onder het motto "creativiteit en vakmanschap" in staat opdrachtgevers op onderstaande vakgebieden van dienst te zijn: - Utiliteitsbouw o.a. scholen, kantoren, woningen en woongebouwen, raadhuizen, biblio theken en gebouwen ten behoeve van de industrie. - Restauraties van grote en kleine monumenten als kerken, raadhuizen, buitenplaatsen en woningen. Momenteel diverse projecten in het kader van stadsvernieuwing. - Adviezen adviezen over en plannen voor nieuwe bestemmingen van deze gebouwen o.a. onderhoudsadviezen, het maken van onderhoudsplannen voor korte en lange termijn, het begeleiden van de uitvoering van het onderhoud aan diverse gebouwen op het gebied van restauratie, nieuwbouw, beheer en organisatie. Enkele recente projecten van de bureau's zijn: Muiderkerk te Amsterdam Restauratie van kasteel Amerongen Scholen te Polsbroek, Leerdam en Delft Restauratie Raadhuis Dudok te Hilversum Bouwtechnische adviezen te Amsterdam Koninklijk instituut voor dc tropen Beco meubelinkooporganisalic te Leusden Vele schoolbesturen Kerk te Den Helder Duitse Huis te Utrecht Raadhuis te Weesp Kerkrestauratie: te Delft, Rotterdam Amsterdam, Utrecht Postbus 448, 3811 AK Amersfoort, 033 - 615341 4

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1994 | | pagina 4