Onzichtbare bescherming tegen gevelbekladding Onschadelijk voor ondergrond, omgeving en verwerker Graffiti verwijderen met water Referenties Onder handen zijnde werken Verzekerde garantie Importeur APP AII Remove is er in geslaagd om binnen enkele jaren een omwente ling tot stand te brengen in het beschermen gevelopper- vlakken tegen graffiti. Werden voorheen bescher mingssystemen toegepast die zowel milieubelastend waren voor de behandelde onder grond als voor de omgeving, met 'Anti-Vandaal-Coating PSS20' heeft APP AU Remove inmiddels meer dan 1000 bouwwerken over heel Nederland geheel milieu- onschadelijk en zeer doel treffend berschermd tegen het kwaad van bekladding en overige ongewenste aantasting. APP AU Remove uit het Brabantse Beers is impor teur en leverancier van het oorspronkelijk in Zweden ontwikkelde produkt 'Anti- Vandaal-Coating PSS 20'. Deze coating onderscheidt zich in het bijzonder omdat zowel het beschermingssys teem als de wijze waarop graffiti daarvan wordt verwijderd voldoen aan de allerhoogste milieu-eisen. Het produkt is samengesteld uit een uiterst ingenieuze mixture van plantaardige polysacchariden (koolhydra ten) opgelost in water. Alle toegepaste grondstoffen en componenten worden eveneens verwerkt in voedings- en genotmiddelen en voldoen aan de hoogste veiligheidsclassificatie 'E'. Het produkt is na verwer king en uitharding kleur- en reukloos en onontvlambaar. Het aanzicht op behandelde gevelvlakken blijft onveran derd, terwijl de dampdoor- laatbaarheid niet wordt verminderd. Voor het verwijderen van graffiti behoeven niet langer agressieve chemicaliën en afbijtmiddelen te worden ingezet. Het beschermings systeem zelf zorgt voor het verwijderen van iedere vorm van bekladding. Nadat de beschermlaag voldoende is 'opgewarmd' met warm water gaat zij na enige minuten opzwellen (zoals bij voorbeeld spaghetti). Met behulp van mechanische druk (bij voorkeur warm water onder een druk van ca. 60 bar) wordt de beschermlaag mét de zich daarop bevindende graffiti verwijderd, waarbij het onderliggende gevelbekle dingsmateriaal onaangetast blijft. De verfresten komen in vaste vorm als schilfer of plakkaat van de ondergrond en kunnen als chemisch afval bijeen worden geveegd en afgevoerd. Op de nog voch tige ondergrond wordt direct een nieuwe laag 'PSS 20' aangebracht, waarna het oppevlak weer optimaal is beschermd. De (semi)overheid behoort tot de belangrijkste opdracht gevers van APP All Remove. Gemeenten, Rijkswaterstaat, Rijksgebouwendienst, Nederlandse Spoorwegen. Maar ook woningbouwver enigingen, projectontwikke laars, beheer- en aanne mingsmaatschappijen behoren tot de clièntele' van APP All Remove. Uit de zeer uitgebreide referentielijst vermelden we een willekeurige en beperkte selectie: bruggen, onder doorgangen en geluids muren aan de A2, A12, A13, A50, en A59; gebouwen van de ministeries van Defensie, Justitie en VROM; politie bureaus en schoolgebouwen, vele bank- en supermarktge bouwen, meer dan 50 metro- en stationsgebou wen, monumentale gebou wen (waaronder Magna Plaza te Amsterdam); sport hallen en voetbalstadions (waaronder Galgewaard te Utrecht) en zeer vele wonin gen en winkelcentra in talrijke Nederlandse steden. Momenteel zijn de volgende werken onder handen of zojuist uitgevoerd: Feyenoord-stadion, Rotterdam; Stedelijk Museum, Amsterdam; NS- Station Blaak, Rotterdam; geluidscherm Gouda Oost; de winkelcentra 'Maaspoort', Den Bosch, 'Stadspoort', Ede, 'Oranjerie', Apeldoorn, 'Gouvernement', Bergen op Zoom; tunnels en viaducten te Assen, nieuwbouw stad huis te Purmerend, nieuwe brug over de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwijndrecht inclusief aanrij- route's en stationsgebouw. Opdrachten worden ofwel door deelnemers uit de groep 'Geselecteerde Applikateurs Anti-Vandaal-Coating 'PSS 20' of door een ander appli- katiebedrijf onder begelei ding van een projectbegelei der van APP All Remove. De voor vele jaren geldende garantie is van toepassing op zowel het produkt als de applikatie, en wordt boven dien ondersteund door de verzekeraar Interlloyd. Een informatieve en aantrekkelijke brochure, technische informatie en een uitgebreide referentielijst kan bij APP All Remove te Beers worden aangevraagd. APP All Remove, Leuvert 8, 5437 AG Beers Telefoon 08850-15621, Fax 08850-13703

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1994 | | pagina 17