Voorzitter J. Franssen nieuwe burgemeester van Zwolle EXPOSITIES A.M. den Haan voorzitter redactie raad Heemschut-agenda Excursie Heemschut Zeeland De voorzitter van de Bond Heemschut J.Franssen is benoemd tot burgemeester van Zwolle. Hij volgt het oud-Kamerlid L.Hermans op, die is benoemd tot Commissaris van de Koningin in Friesland. Franssen was vanaf 1982 lid van de Tweede Kamer voor de WD. Hij was secretaris van de fractie en daarin de onderwijsspecialist. Franssen werd in oktober 1987 voorzitter van de Bond Heemschut. Hij ziet geen belet sel om als burgemeester voorzitter te blijven ook al moeten er een paar prak tische problemen worden opgelost. Het Bestuur van Heemschut vroeg hem met nadruk om aan te blijven als voorzitter. Franssen doet dit graag, zo bevestigde hij nog eens bij zijn installatie tot burgemeester op 15 juli. De redactie wenst de heer Franssen veel plezier in zijn nieuwe functie als burgemeester. Red. eeuwse basiliek. Hulst is een bezoek meer dan waard. De deelnemersprijs aan de excursie bedraagt inclusief lunch 25,- per persoon, welk bedrag tijdens de excur sie kan worden voldaan. Deelnemers wordt verzocht op eigen gelegenheid naar Hulst te reizen. Dit betekent voor mensen van boven de Westerschelde dat zij de boot moeten nemen die om 10 uur uit Kruiningen vertrekt. Deelname staat open voor iedereen binnen en buiten Zeeland, die het werk van Heemschut een warm hart toedraagt. Opgave gaarne voor 1 september bij de secretaris van de Provinciale Commissie Zeeland van de Bond Heemschut, mevrouw B.I. Sens, Herenstraat 40,4331JT Middelburg. 'Tel. (01180)23175. Het Bestuur van de Bond Heemschut heeft de heer A.M.den Haan te Zoetermeer benoemd tot voorzitter van de redactieraad van het tijdschrift Heemschut. Drs.J.J.Bollebakker te Dordrecht is benoemd tot lid van de redactieraad. De redactieraad is een adviesorgaan t.b.v. bestuur en redactie en fungeert als klankbord voor de redac tie. Den Haan volgt mr. C.J. Vogel op, die ruim drie jaar voorzitter van de raad is geweest.Den Haan is hoofdredacteur van de Staatscourant. Bollebakker is al een aantal jaren lid van de PC Zuid- Holland van Heemschut. Heemschut bestuurslid drs.D.van Leeuwen heeft het tijdschrift in zijn bestuursportefeuille gekregen na het afscheid als bestuurslid van de heer Vogel. Red. 2 en 3 september Symposium Muur- en gewelfschilderingen. Zie pag.41 juni-nummer. 3 september Excursie Heemschut Zeeland. Zie hiernaast 3 september Excursie Heemschut Limburg naar Nederlands-Duits grensgebied. Zie ookpag.5 van het juni-nummer. 10 september Open Monumentendag 8 oktober Landelijke Heemschutdag naar Breda. Zie pag. 5 12,13,14 oktober Beurs Restoration 94 in de RAI Amsterdam 15 oktober Excursie Heemschut Overijssel. Zie pag. 27 Heemschut Zeeland brengt op zaterdag 3 september een bezoek aan Hulst, het oude vestingstadje in Oost Zeeuws Vlaanderen, dat bekend staat als de Reinaertstad, omdat dit beroemde middeleeuwse dierenepos zich in deze streek afspeelt. Het bezoek aan Hulst begint om 10.45 uur met een ontvangst op het gemeen tehuis, gevolgd door een rondleiding in dit onlangs van een moderne uitbreiding voorziene monumentale gebouw. De deelnemers kunnen zelf oordelen of de nieuwbouw harmo nieert met het historische karakter van het oude gedeelte. Om 12.30 uur wordt geluncht in 'Het Hof van Vlaanderen', waarna onder deskundige begeleiding een rondwan deling door de binnenstad van Hulst en over de wallen wordt gemaakt. De excursie eindigt om 16.00 uur in het streekmuseum 'De Vier Ambachten'. Hulst, op de grens van de Nederlandse en Vlaamse cultuur, moet al heel oud zijn, want in 1191 krijgt het 'tolvrij dom' van graaf Philips van den Elzas. De strategische ligging heeft Hulst altijd parten gespeeld, steeds werden de verdedigingswerken versterkt en uitgebreid. Vanwege de scherp uitste kende bastions van de vestig sprak Vondel in een gedicht van 'Het steeck- lig Hulst'. Het stadje was meerdere malen het toneel van strijd. Nog in de Tweede Wereldoorlog werden zware vernielingen aangericht, maar geluk kig zijn veel monumentale gebouwen gespaard gebleven. Oud en nieuw gaan in Hulst hand in hand, getuige de betonnen engelen, die de bekroning vormen van de toren van de middel- Straatmeubilair in Amsterdam., nu en straks-, t/m 31-8 in de Zuiderkerk te Amsterdam, Zuiderkerkhof 72. Open ma t/m vr van 12-17 uur, do tot 20 uur. Kerken kijken in Utrecht; t/m 10-9 zijn de zeven binnenstads- kerken van Utrecht open voor het publiek.di t/m vr van 11-16.30 uur en za de meeste kerken van 11-15 uur. Kampen garnizoensstad t/m 24-9 in het Stedelijk Museum van kampen, Oudestraat 158. Open di t/m za van 11-17 uur en zo van 13-17 uur. Naar de natuur geschilderd' Oosterbeek e.o. geschilderd door schilders Haagse School en voorlopers; t/m 4-9 in Gem.Museum Arnhem. Andreas Schelfhout als tekenaar; Schelfhout is vooral bekend als schilder van ijsgezichten en land schappen; t/m 13-11 inTeylers Museum, Haarlem. Open di t/m za 10-17 uur. Zon en feestdagen 13-17 uur. 'Rampzalige Vloedt'; Prenten van vijf eeuwen watersnoodrampen. Van 7-9 t/m 2-10 in Historisch Museum Haarlemmermeer, Hoofddorp. Onder de hei'; Panorama uit het Goois verleden; t/m 18-9 in het Goois Museum te Hilversum, Kerkbrink 6. Open di t/m zo 12.30-16.30 uur. 4

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1994 | | pagina 4