Koninklijke Woudenberg Ameide Eusebiustoren te Arnhem KORTE. BERICHTEN Noord-Brabant 'Pishek' rond Sint-Jan Zuid-Holland Dordrecht krijgt stadsarcheoloog Joodse begraafplaats Restauratie 's Hertogenbosch - Rond de Sint- Janskathedraal is een sierhek geplaatst als bescherming tegen waterende bezoe kers van de vele café's in de directe omgeving. Het kerkbestuur ziet het sierhekwerk als enige afdoende maat regel tegen het schadel ijk urineren door het uitgaanspubliek. De plassende café bezoekers veroorzaakten een jaarlijkse kostenpost van f. 100.000,- voor herstel werkzaamheden. Zowel de natuurste nen gevels als de fundering van de kathedraal bleken desondanks ernstig te worden aangetast. Het smeedijzeren sierhekwerk is aangepast aan de stijl van de eeuwenoude kathedraal en laat de ruimtelijke omgeving in tact. Dordrecht - De dienst Stadsontwikkeling van deze gemeente wil in het najaar een archeoloog in dienst nemen. Door het toenemend aantal bouwprojecten in de binnenstad en de moderne bouwtechnieken gebeurt het nogal eens dat waardevolle Bodemschatten te laat wórden ontdekt en verloren gaan. Vooronderzoek door de stadsarcheoloog zal een hoop vernie tiging kunnen voorkomen, verwacht de gemeente. Er zijn al stadsarcheolo- gen werkzaam in Alkmaar, Breda, Delft, Eindhoven en Leiden. Den Haag - De Stichting tot Instandhouding van de Joodse Begraafplaats te Den Haag protesteert tegen het voornemen in het Strategisch plan voor de Monumentenzorg om particulier beheerde beschermde begraafplaatsen uit de regeling Besluit Rijkssubsidië ring Onderhoud Monumenten (BROM) te schrappen. Het onder houd van de met rijkssubsidie geres taureerde begraafplaats kost veel geld en zonder subsidie vreest de stichting dat zij niet meer in staat is de begraaf plaats goed te onderhouden. Bijdragen: Bert Franssen ir- EL Sfe. T mm.\. gma restauratie renovatie nieuwbouw voorstraat 7 postbus 3 4233 zg ameide telefoon (01836) 6600 fax (01836) 2667 vestigingen te: 's-gravenhage, groningen, medemblik, oosterwolde, valkenburg en zutphen aangesloten bij de stichting vakgroep restauratie Advertentie Woudenberg 191 135 mm

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1994 | | pagina 30