m 3« BEELDHOUWWERK IN HOUT EN STEEN BONTON Streven: 350.000 leden Sponsoring HOUTSNIJ- EN BEELDHOUWWERK Restauratie van al uw kostbare antieke meubelen. Een unieke collectie loden1 bronzen en stenen tuinornamentén van gerenommeerde Engelse ateliers staat opgesteld in de inspirerende landschapstuin van Ton van Rijsbergen. Landelijke Vereniging Monumenten bescherming Heemschut heeft in deze een langdurige en rijke ervaring'. Het gaat bij de nieuwe vereniging dus vooral om het binden van een nieuw groot publiek aan het culturele erfgoed. De initiatiefgroep heeft daarvan zeer hoge verwachtingen. Uit het KPMG- onderzoek is gebleken, dat meer dan de helft van de Nederlanders geïnte resseerd tot zeer geïnteresseerd is in cultuurmonumenten. Eenzelfde percentage vindt, dat er behoefte is aan een landelijke vereniging voor cultuurmonumenten en meer dan een kwart van de Nederlanders zou daarvan lid willen worden. Onderzoeker Stephen Hodesvan KPMG relativeerde zelf deze forse cijfers al door te wijzen op het erva ringsfeit, dat een geïnterviewde vragen naar culturele belangstelling al gauw positief zal beantwoorden. Niemand wil tenslotte acultureel overkomen. Niettemin concludeert het onderzoeksbureau uit 'diverse bronnen en het eigen onderzoek', dat het ledental over vijf jaar moet kunnen groeien tot liefst 3 50.000. Ruim een jaar na de oprichting rond Open Monumentendag 1994 worden er al 150.000 leden verwacht. Deze hoge aantallen moeten worden geworven door zich vooral te richten op meer passief geïnteresseerden in cultuurmonumenten In september 1996 moeten er minstens 100.000 leden staan inge schreven, vertelde Dixie Scholt, lid van de initiatiefgroep, aan Trefpunt, het blad van WVC. Wordt dat aantal niet gehaald dan wordt bekeken of de vereniging nog bestaansrecht heeft. Tv-marathon De brede groep belangstellenden, die wordt verwacht, is samengesteld uit alle Nederlanders met een oververte genwoordiging van senioren en welgestelden. Zij moet over de drempel van het open monument worden getrokken met een nieuw, fraai, glossy, tijdschrift, reducties op entrees, een netwerk van erfgoedwin kels, een tv-marathon rond Open Monumentendag 1994, een eigen tv- programma en natuurlijk een groeiend bestand open monumenten, beschre ven in een uitgebreid handboek zoals Natuurmonumenten dat ook heeft. De vereniging wil zich trouwens ook gaan inspannen voor het behouden en beheren van bedreigde monumenten, die niet door de bestaande organisaties kunnen worden gered, onder meer door deze aan te kopen. Daartoe zal een speciale projectgroep worden opgezet. De vereniging gaat actief aan fondswerving doen om aankoop en beheer te kunnen financieren. Ook komen er projectgroepen voor onder meer organisatieontwikkeling, communicatie (een nieuw tijdschrift, een tv-programmaen productont wikkeling. Met dat laatste wordt het aantrekkelijk maken van het lidmaat schap beoogd. Voorop staat daarbij het vergroten van het aantal open monumenten. Evenementen in die monumenten als concerten kunnen een bezoekje daaraan nog aantrekke lijker maken. Om tenslotte een indruk te geven van de ambitieuze opzet van de nieuwe vereniging: over vijf jaar wordt met 350.000 leden en een gemiddeld lidmaatschap van f38.- een totaal aan middelen verwacht van ca 24 miljoen. De helft daarvan zal uit sponsorgelden moeten komen. Dat lijkt een hooggespannen verwach ting maar met grote en belangrijke organisaties achter het initiatief als het Ministerie van EZ, de ANWB, het Nationaal Bureau voor Toerisme, de KLM ,de Nederlandse Spoorwegen en de VW's waarmee samenwerking wordt gezocht, kun je heel wat losmaken voor het behoud van het cultureel erfgoed in de Nederlandse samenleving. Adres Vereniging Open Monumenten i.o. Prinsenhofssteeg 10, 1012 EE Amsterdam. Tel. 020-4205557 Grote Overstraat 16, 7411 JC Deventer. Tel. 05700-18447 Atelier Voorst - Tel. 05758-2298 detail snijwerk voor de Rocoeo-kamer "Huis ten Bosch" Nagasaki Japan Trfi Leensterweg 36 - Kruisweg (Gr.) .1.1 VIJL Tel. 05958-1443 - Fax 05958-1600 Effectief lid Art Restores Association Nederland ruinornamenten Wildenborchseweg 13 7251 KB Vorden Telefoon 05752-6763 Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. 49

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1994 | | pagina 49