Excursie naar Staphorst succes Kadercursus gemeentelijke monumentenzorg EXPOSITIES Oktober-nummer uitgereikt Heemschut-agenda y/.m'é De Provinciale Commissie Heemschut Overijssel kijkt met veel genoegen terug op de jaarlijkse excur sie, die dit maal op 2 oktober naar Staphorst voerde. Aan de excursie werd deelgenomen door zo'n tachtig Heemschut-leden en andere belangstellenden, voorname lijk afkomstig uit Overijssel. De dag ging van start met een hartelijke ontvangst op het gemeentehuis van Staphorst, waar de deelnemers werden toegesproken door burgemeester drs. W.J. Plomp van Staphorst en voorzit ter ir. J.M. Veldhuis van de PC Overijssel van Heemschut. Daarna volgden inleidingen van de ambtenaar voor monumentenzorg te Staphorst A. Muller en oud-voorlich ter^. de Wolde. De eerste ging in op het Monumentenbeleid in Staphorst, terwijl de tweede met name de histo rische waarde van de plaats belichtte. Na de lunch volgde de excursie. Het Nationaal Contact Monumenten (NCM) organiseert begin 1994 kader cursussen gemeentelijke monu mentenzorg in de provincies Noord- Brabant(ll, 18, 25 jan. en 1 feb.), Gelderland (19 en 26 jan. en 2 en 9 feb.) en Zeeland (7,14, 21 en 28 feb.). In maart zijn cursussen in Friesland en Groningen gepland. De kosten bedragen f55,- p.p. waar voor de cursist tevens o.a. een uitge breide cursusmap en het monumen tenjaarboek van het NCM ontvangt. De cursus heeft tot doel om leden van particuliere monumentenorganisaties en monumentencommissies kennis bij te brengen zodat zij hun taak in de gemeentelijke monumentenzorg zo goed mogelijk kunnen vervullen. O.a. de volgende onderwerpen zullen worden behandeld: de Monumentenwet 1988, MIP/MSP, gemeentelijk monumentenbeleid, de monumentencommissie, ruimtelijke ordening, de gemeentelijke monu mentenlijst, financiële aspecten bij restauratie en onderhoud en de rol van het particulier initiatief en de provincie. Voor opgave en meer informatie: Stichting NCM, 020-6277706 (Paul Vesters). Oude reclameplaten; in Archiefwinkel, Coolsingel 91 Rotterdam. Tot en met 29 januari.Open di t/m za van 11-16 uur. Landschapsprenten in de Gouden Eeuw; in het Rembrandthuis aan de Jodenbreestraat 4-6 in Amsterdam. Van 18-12 tot 6-3-1994. Open ma t/m za 10-17 uur, zon- en feestdagen van 13-17 uur. Nieuwjaarsdag dicht. De Verdwenen stad; De openluchtten toonstelling van monumentale topge vels is verlengd tot en met 6 maart. Plaats: Kattenburgerstraat vlakbij het Scheepvaartmuseum. Op 22 oktober overhandigde de voorzitter van de PC Heemschut Overijssel, irJ.M. Veldhuis aan de Deventer wethouder van Monumentenzorg mevrouw M. ter Velde officieel het eerste exemplaar van het oktober-nummer van Heemschut, dat voor een deel aan monumentenstad Deventer is gewijd, Hij overhandigde vervolgens ook het tweede van de informatie-bordjes, die Heemschut bij drie Overijsselse monumenten wil plaatsen. Het bordje geeft informatie over een van de waltorens, die nog in Deventer zijn. Het wordt geplaatst bij het Rondeel en is op 19 november officieel onthuld door de Overijsselse Gedeputeerde voor Cultuur de heer Dijkstra. Het eerste bordje werd op de Open Monumentendag onthuld en is bevestigd aan de zijgevel van de voormalige Kok-panden aan de Meerminnesteeg in Kampen. Het derde bord zal bij het Gerechtsgebouw in Almelo komen. Veldhuis wees er bij de uitreiking van Heemschut op, dat de Bond het in Deventer gelukkig niet druk heeft. Er zijn zelden grote botsingen. Heemschut heeft bij de voorbereiding van de Nota Monumentenzorg uitvoerig mogen inspreken en heeft recentelijk de herinrichting van de Brink nauwkeurig gevolgd. Heemschut was tevreden met de uiteindelijke keuze van het ontwerp: geen parkeerkelder, geen winterlerrassen en een bomenplan, dat niet alleen het plein maar ook de gevelwanden beter tot z'n recht zou laten komen. Helaas is dit laatste element in het publieke en politieke debat verloren gegaan. 'We hebben', zo zei Veldhuis, 'een prachtige Brink gekregen en nu hoor je stemmen opgaan waarom die ongelijke oude kastanjes niet meteen vervangen zijn. Over een poosje kan dat misschien alsnog gebeuren' (JK). 7 mei Herhaling van de excursie naar de 'Gelderse Poort', te organiseren door de PC Heemschut Gelderland.Meer info in febr.nummer. 28 mei Algemene Ledenvergadering Heemschut in Leiden 39

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1993 | | pagina 41