Cf FRANK VROLIJK AMME BOUWMATERIALEN CV SCHEVEItVGEN VAN LIEROP f'MASSIEF HOUTEN VLOEREN^ HOUTWORM, BOKTOR, ZWAM, H0UTR0TBESTRIJ DING Bezwaarschriften Specialiteit in oude restauratie-steen voor historische gebouwen, kerken, huizen e.d. Plavuizen, gebruikt Marmer, oud Eikehout, Hekken, Tegels, Trapspijlen, Sierankers, etc. KOPPELSTOKSTRAAT 120 TEL. 070-3550149 opslagterrein Hellingweg Tel. 070-3550831 Oude bouwmaterialen plavuizen van diverse afmetingen straatklinkertjes brede vloerdelen schouwen, marmer etc. Jugendstill tegels exclusieve materialen voor niet exclusieve prijzen! J. van IJken b.v. Laarderweg 46, 3755 AP Eemnes Tel. 02153 - 89752 Eiken - Essen - Hard Maple - Douglas - Lariks eiken van de (voort udenhout Wij halen eruit wat erin zit! Meer dan 30 jaar ervaring Vakkundige uitvoering met garantie Voor vrijblijvend advies en offerte Impregneerbedrijven B. V. 33 wijze het project 'Jeugd en erfgoed' af te sluiten. De Wijkse kinderen van dertien scholen deden mee aan dit proefproject, dat is voortgekomen uit een initiatief van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en het Nationaal Contact Monumenten. Het is de bedoeling de jeugd van 7 tot 13 jaar meer te interesseren voor en bewust te maken van het cultuurhistorisch erfgoed. De gemeente Wijk bij Duurstede heeft op voorbeeldige wijze meegewerkt aan dit project. Waarom dan een 'flat bij Dorestad'? De actievoerders overhandigden de bewindsvrouwe een foto van het Schapeweitje, waarin twee schapen met elkaar deze affaire bespreken. Daarbij kreeg mevrouw D'Ancona een gecalligrafeerd gedicht van Barnard Guillaume van der Graftdat welhaast een gelegenheidsgedicht lijkt. 'Drie onbenullige huizen waar niemand op had gelet worden monumentaal omdat op die plek een flat als een vuist gaat verrijzen een vloek in een stenen taal'. De actie heeft overal in het land de pers gehaald. Het televisieprogramma 'Van gewest tot gewest' wijdde er in april zelfs een item aan. Daarin somt actiewoordvoerder Hans ter Heijden vele instellingen en organisaties op die een pleidooi hebben gehouden voor het intact blijven van dit gebied, waaronder ook Heemschut. Maar er moet snel actie worden ondernomen. Van 7 tot 21 oktober lagen de plannen opnieuw ter inzage op het Stadskantoor, waarbij belanghebben den opnieuw bezwaren konden indie nen. Gedeputeerde Staten van Utrecht bepaalde dat onder meer de inspraak procedure niet klopte. Daardoor wordt het uitwerkingsplan pas eind december 1993 ter goedkeuring voor gelegd aan GS. Zonder verdaging beslist dit college eind februari 1994, met verdaging een maand later. Heel Wijk bij Duurstede hoopt op het laatste. Want op 2 maart 1994 zijn de verkiezingen, waarbij de huidige coali tie van CDA/PvdA en Wijks Belang zeker onder druk zullen komen te staan. Wellicht komt er dan weer beweging in de zaak die nu muurvast zit. In het verslag van de hoorzitting over het uitwerkingsplan Hoogstraat d.d. 17 augustus 1993 staat dat B W ervan overtuigd zijn dat haar planolo- gische/stedebouwkundige visie voor de bebouwing van het Schapeweitje een juiste is. Een inwoner vraagt of weer teruggegrepen moet worden op de visie van de jaren '50 en '60, waarbij voor flatbouw aan de westkant van de stad werd gekozen. Hij pleit ervoor, dat de bebouwing van een overgangs gebied zorgvuldig moet worden bezien. Deze bebouwing dient te passen in het landschap. Dat vindt de Welstandscommissie van de provincie ook. Zij schrijft, dat er eigenlijk niet gebouwd moet worden op deze plek, maar brengt vervolgens een positief advies uit over het gebouw. Want op het ontwerp is weinig aan te merken, alleen moet het niet op deze locatie komen te staan. Burgemeester Houts-ma antwoordt dat het denkbaar is, dat in de toekomst het gestapeld bouwen weer meer belangstelling zal krijgen. 'Ook inwoners uit Wijk bij Duurstede wonen graag op niveau Het gemeentebestuur moet ook naar de toekomst kijken.' De actievoerders zijn bang dat men in de toekomst met afgrijzen zal kijken naar 'een vloek in een stenen taal'. drs Gertrudis A.M. Ojfenberg is architec tuurhistorica en redacteur van Spiegel Historiael. Bezoekadres: Meentweg 121 anno 1892 J.C. van de Voort b.v. Houthandel-Zagerij Kreitenmolenstraat 83 Udenhout Telefoon 04241-1318/1725 Telefax 04241-3459 Alphen a/d Rijn 01720-33514 Liempde (N.Br.) 04113-2647 Heerhugowaard 02207-41856

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1993 | | pagina 35