Instructiedagen Monumentenzorg in de Praktijk Opgave Tijdsplanning Ledenwerfactie: voor wie lid wordt of een lid werft een schitterend boek De Stichting NCM organiseert inmiddels al een aantaljaren in samenwerking m,et het Nationaal Restauratiefonds en sinds kort ook met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg het cursusprogramma Instructiedagen Monumenten zorg in de Praktijk Het cursusprogramma bestaat uit een aantal onderdelen die op verschillende dagen en in diverse plaatsen in ons land gegeven worden. De cursussen zijn vooral bedoeld voorde monumentenambtenaren van gemeenten, maar kunnen daarnaast ook van belang zijn voor kader)leden van particuliere organisaties en andere betrokkenen bij de monumentenzorg. 4 nisch samengaan van vele functies met cultuurwaarde als extra dimensie'. De excursie vindt plaats per bus en per boot. Bij enige locaties wordt uitgestapt.Hierbij bestaat de keuze tussen A. de uitwendige bezichtiging van het huis Loowaard en B. een bezoek aan de binnenplaats van kasteel de Doornenburg. U wordt vriendelijk verzocht uw voorkeur te vermelden op de acceptgiro( zie onder kopje 'Opgave'). Bij het indelen van de bussen wordt met de voorkeuren rekening gehouden in volgorde van aanmelding. Opgave zo spoedig mogelijk (uiterlijk 1 oktober) en uitsluitend door storting van f 50,- op giro 124326 onder vermelding rechtsbovenaan accept giro van 'Excursie Gelderse Poort A' of'Excursie Gelderse Poort B' alsmede het aantal personen, dat meegaat. Introducé(e)s zijn uiteraard van harte welkom. Om 9.22 uur aankomst te Eist van de Intercitytrein uit het zuiden. Om 9.42 uur arriveren de treinen uit het noorden en westen. Bij het station is enige parkeer gelegenheid. Er is een pendeldienst naar 'Het Wapen van Eist' nabij de Hervormde Kerk te Eist. Om 10 uur: koffie, een welkomst woord van de Gedeputeerde mevr. Nagel en informatie over deze dag in cafe/restaurant 'Het Wapen van Eist'. Ca. 12 uur: lunchpakketten worden tijdens de rit uitgedeeld. Ca. 17 uur: Einde excursie.Terug bij het station Eist of in het Wapen van Eist. Een paspoort of ander geldig grens- document gelieve u mee te nemen. Met de verschijning van dit nummer van Heemschut gaat een grootscheepse ledenwerfcampage van start, die de vereniging minstens 2000 nieuwe leden moet opleveren. Op de Open Monumentendag worden door vrijwilligers duizenden nieuwe Heemschut-folders verspreid. In deze folder en in deze Heemschut wordt nieuwe leden en de wervers daarvan een interessant aanbod gedaan. Wie nu lid wordt of een lid werft krijgt het schitterend uitgevoerde boek 'Gevelstenen in Nederland' cadeau (winkelwaarde f 80,-). We kunnen nog heel wat vrijwilligers gebruiken. Meer over de actie op pag. 21 Jaap Kamerling iPannerdon 'ïj 1 n M. ilJMEdEN- De Introductiecursus dient als basis voor de gehele cursus en is met name bedoeld voor ambtenaren die voor het eerst met monumentenzorg te maken krijgen. Deze cursus is in het voorjaar gegeven en wordt op 14 september in Utrecht herhaald. In september en oktober wordt zes keer (in Zwolle, Amsterdam, Eindhoven en Dordrecht) de jaarlijks geactualiseerde cursus 'Actualiteiten Ontwikkelingen' gegeven voor hen die op de hoogte willen blijven van de laatste ontwikkelingen op het gebied van de monumentenzorg in ons land. In oktober wordt een nieuwe cursus 'Monumentenzorg als onderdeel van ruimtelijke kwaliteitszorg' gepresen teerd in Haarlem en Arnhem. Deze cursus is speciaal gericht op het beleidskader van gemeenten die zich beraden over het te voeren monumen tenbeleid. Ten behoeve van het onderhoud van monumenten wordt in samenwerking met de Federatie Monumenten wacht Nederland de cursus 'Instrumenten voor onderhoud' ontwikkeld waarbij tevens het gebruik van het door de Rijksdienst ontwikkelde computer programma voor onderhoud gepre senteerd wordt. Deze cursus wordt in oktober gegeven bij het Bouwfonds in Hoevelaken waarbij de deelnemers het programma zelf achter de computer kunnen toepassen. De in het voorjaar gegeven cursussen 'Efficiënt werken met het BRRM'en 'Financiële monumentenzorg(en)' worden waarschijnlijk weer herhaald in het volgende jaar. De cursussen worden gegeven door docenten van de drie participerende organisaties en ervaren gemeente ambtenaren. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer J.W. van Beusekom van de Stichting NCM te Amsterdam. (020 - 6277706)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1993 | | pagina 4