In erf pacht uit te geven HAVER DROEZE imnMHnf Het uitgevoerde ontwerp Verrijking Voormalige tuinmanswoning op landgoed aan de Gelderse IJssel. Schitterend uitzicht over rivier, uiterwaarden en IJsselarm. Indeling o.m. zitkamer ruim 40m2 met open haard en lambrizering, sèrre, twee royale slaapkamers en badkamer. Inlichtingen Bennink's Landerijen Bureau Gorssel Lid NVM. tel. 05759-1455 -fax. 05759-2722 Enthousiaste medewerkster zoekt werk in restauratie, liefst omgeving Zwolle, maar verder reizen geen bezwaar. Bellen na 18.00 uur tel.: 038-534490 HISTORISCHE TUINEN EN BUITENPLAATSEN Gemeentehuis MAARSSEN historisch onderzoek terrein ontwerp beheer ecologie van Haver Droeze om ook exoten op te nemen in de parkaanleg, en die moeten ergens kunnen overwinteren. Zo staat er ook een volière op het verlanglijstje van de tuinarchitect, die meteen kan dienen als nachtverblijf voor de loslopende pauwen. Een zorg vuldige inventarisatie van het aanwe zige bomenbestand en de conditie waarin het verkeerde vormde uitgangspunt voor de aanplant en het beheer van nieuw en oud groen. Haver Droeze heeft het zichzelf niet gemak kelijk gemaakt en vraagt ook conces sies van het publiek en de hoofdge bruiker, de Maarssense gemeente administratie. Het herstel en de uitbreiding van cultuur- en natuur waarden staat voorop, daar moeten we wat voor over hebben. De aanbevelin gen, als conclusie aan de historische inventarisatie toegevoegd, getuigen van durf en een verfrissende kijk op wat behoud nu eigenlijk is. Het tot in het onherkenbare verminken en aanpassen van een monumentaal geheel om het vooral maar zo goed mogelijk aan te passen aan onze soms ronduit decadente welvaartseisen, zoals helaas de laatste tijd bon ton schijnt te zijn in de restauratie-prak tijk, is hier geen leidraad geweest. Wie de foto's ziet van het onbestemde en karakterloze terrein voor de bouw van het kantoor en de aanleg van de tuin kan alvast concluderen dat hier minstens van waardevermeerdering sprak is. Hoeveel, dat zal pas duidelijk zijn als het werk helemaal klaar is. De bomen zijn nog klein, het water in de vijver staat nog te laag en er is nog geen pauw te bekennen. Maar als het eenmaal zover is heeft Maarssen vrijwel zeker op boeiende wijze het nuttige met het aangename weten te verenigen. Het ogenschijnlijk ongemak van een wandelingetje of een aangelijnde hond valt daarbij in het niet. Drs. Leo van derMeule is historicus en lid van de PC Heemschut Zuid-Holland Adviesbureau voor Ruimtelijke Vormgeving J. Tolliusstraat 1B, 3818 NA Amersfoort 37

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1993 | | pagina 37