In IQOfc Uitnodiging voor de Algemene Vergadering van leden van de Bond Heemschut op 22 mei in stadhuis Deventer s© i/ Q)n Hollandsche Molen Op 22 mei om 14 uur wordt in het prachtig gerestaureerde stadhuis van Deventer onze jaarvergadering geor ganiseerd. Het gemeentebestuur heeft de Bond Heemschut uitgenodigd zijn vergade ring in Deventer te beleggen omdat er t.g.v. het 25-jarig bestaan van de NV Bergkwartier, de maatschappij tot Stadsherstel, diverse feestelijke activi teiten plaatsvinden in 1993 De agenda is als volgt samengesteld: 1Welkom door de voorzitter van Heemschut, de heer J.Franssen en de burgeméester van Deventer, de heer mr. C.J.D.Waal. 2Verslag van de Algemene Ledenvergaderingen te Utrecht en 's Gravenhage. 3. Ingekomen stukken en medede lingen. 4. Benoemingen: Door het aftreden van mevr. mr. R.E. Verheijen-van Heukelom en de heren drs. H.R.Caderius van Veen en drs. W.J.Plomp zijn er drie vacatures. Bij het ter perse gaan van dit nummer is alleen bekend, dat de heer ir. R.M.Th. Adriaansens voorgedragen wordt als lid van het Algemeen Bestuur vanuit de Prov.Commissie Zeeland. 5. Vaststellingjaarverslag 1992 van de Vereniging. 6. Goedkeuring van de rekening en verantwoording over 1992 door de penningmeester, vergezeld van het rapport van de accountant, strekkend tot decharge van de leden van het DB voor het door hen gevoerde beleid en van de leden van het AB voor het door hen gehouden toezicht. 7. Mededelingen van het door het bestuur van de Stichting Heemschut Restauratie Hulpfonds gevoerde beleid over 1992. 8. Mededelingen over de begroting 1993 en beleidsvoornemens 1994. 9. Rondvraag 10. Sluiting. Aansluitend aan deze jaarvergadering volgt een stadswandeling, die ons voert langs, in en door de onlangs gerestaureerde panden: de Latijnse school, de Linnenkist en het oudste stenen huis aan de Sandrasteeg. Tevens worden in de Grote- of Lebuinuskerk de gerestaureerde 0 Stadhuis Grote of Lebuïnuskerk VVV «Keuns*5 BR°EoêRCNSTnAAT5 STRAfrl NIEUWST a«uvNssTeeo fc penstraat °*oen de LINDEN sÉËMS middeleeuwse muurschilderingen bewonderd en de nieuwe muurschil dering van de heer H.Kurvers.De middag wordt afgesloten met een ontvangst in het stadhuis door het college van B en W. Deventer is met het openbaar vervoer uitstekend te bereiken en vanaf het station is het stadhuis op loopafstand bereikbaar. Het stadhuis ligt aan het Grote Kerkhof nr. 4. Mocht u toch met de auto komen, houdt u er dan rekening mee, dat het erg druk is in de binnenstad op zater- dagmiddag.Er zijn diverse parkeerga rages maar de meeste kans op een plek maakt u in de parkeergarage aan de Gibsonstraat hoek Singel in het zoge heten Hardoncomplex en aan de Worp-zijde van de stad in de nabijheid van het IJsselhotel. U kunt dan met de pont overvaren en u oriënteren op de toren van de Grote of St. Lebuinus kerk. Indien u van deze uitnodiging gebruik maakt gelieve u telefonisch (020- 6225292) of schriftelijk aan te melden. De vergaderstukken liggen ter inzage vanaf 17 april in het Korenmetershuis te Amsterdam en zijn (evenwel beperkt) op aanvraag te verkrijgen. Wij hopen u 22 mei te mogen verwel komen in de monumentenstad Deventer; u kunt uiteraard 's morgens op eigen gelegenheid het Berg kwartier bezoeken en een interessante stadswandeling is bij het VW aan de Brink, achter het Waaggebouw, te verkrijgen. Namens de voorzitter B.J.M.Duimel Algemeen directeur. De Vereniging De Hollandsche Molen bestaat 70 jaar. Heemschut wenst de vereniging veel geluk met dit jubileum. In het komende nummer een artikel over de jubilaris. Red. 39

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1993 | | pagina 39