Kerkepad 1993 Donaties, schenkingen en legaten Themadag Heemschut Zeeland HEEMSCHUT AGENDA Op zaterdag 19 juni organiseert de Provinciale Commissie Zeeland van de Bond Heemschut voor haar leden een themadag over de problematiek rondom de in verval rakende monu mentale boerenschuren. De karakteristieke Zeeuwse boeren schuur dreigt uit het landschap te verdwijnen. Zelfs plaatsing op een monumentenlijst lijkt dat niet te kunnen voorkomen. Zowel in het boerenbedrijf als voor particulieren hebben de enorme houten bouwwer ken geen functie meer en het onder houd kost een vermogen. Het gevolg is dat ze op de boerenerven staan te vervallen. Redding lijkt alleen moge lijk als de bestemming kan worden gewijzigd, zoals hier en daar al is gebeurd. Gemeenten moeten dan wel meewerken om bestemmingsplanwij zigingen goed te keuren. Inmiddels BEZOEKZATERDAGEN TV 12juni 6/6 19juni 19juni 13/6 26juni 26juni 20/6 3 juli ZOMERSTOP 11 september 5/9 18 september 18 september 12/9 25 september 25 september 19/9 2 oktober 23 april Excursie Prov. Commissie Heemschut Drenthe.Datum excursie gewijzigd van 24 naar 23 april. 15 mei Excursie Prov.Commissie Heemschut Gelderland naar Batenburg, (zie febr.nummer pag.40). 15 mei Excursie Prov.Commissie Heemschut Utrecht naar Linschoten. Zie pag. 37 22 mei Alg.Ledenvergadering Bond Heemschut in het stadhuis van Deventer.Aanvang 14.00 uur. Zie ook pag. 39 heeft het provinciaal bestuur van Zeeland, bij monde van de voormalige gedeputeerde mevr. G. de Vries- Hommes een plan ontvouwd voor een zogenaamd hoevetoerisme. Bestaande leegstaande boerderijen moeten volgens dit plan worden verbouwd tot pittoreske appartementen voor rust- zoekende vakantiegangers. Naast het kamperen bij de boer een uitstekende manier voor de agrariër om zijn terug lopende inkomsten wat op te schroe ven en een aantrekkelijke aanvulling op de huidige recreatievoorzieningen in de kuststreek, aldus mevr. De Vries- Hommes. De themadag, waarvoor het programma nog verder moet worden uitgewerkt, zal naast inleidingen over de hoeve-problematiek ook een excur sie langs enkele geslaagde aanpassin gen en enkele probleemgevallen bevatten. Ieder lid ontvangt vroegtij dig nadere informatie. De PC Zeeland hoopt op een grote belangstelling. Voorlopige Kerkepadroutes 1993 9 maart 1993 5juni Excursie Prov.Commissie Zuid- Holland.Zie ook pag. 37 19 juni Themadag Prov.Commissie Heemschut Zeeland.Zie ook boven 26juni Excursie Prov.Commissie Heemschut Groningen.Zie ook pag. 37 4 september Excursie Afd. Limburg van Heemschut naar 'Het land van Zwentibold'.Op het programma staan o.m. een bezoek aan de St.Salviuskerk te Limbricht met haar Ode eeuwse gewelfschilde ringen en de Salvatorkerkvan Susteren en enkele kastelen in Born. 9 oktober Landelijke Heemschutdag naar Nijmegen en omgeving. De laatste tijd worden ons vragen gesteld over de consequenties voor de belastingen indien men ten behoeve van het behoud van cultuurmonumenten de Bond Heemschut geld zou willen over maken. Het bestuur begroot ieder jaar een bedrag, dat door schen kingen opgebracht wordt, omdat de statuten bepalen dat de inkom sten van de Bond behalve uit subsidies en donaties ook kunnen bestaan uit schenkingen, erfstel lingen en legaten. U kunt het bedrag van uw jaarlijkse donatie en van gewone giften in beginsel van uw onzuiver inkomen* aftrek ken voorzover het totaal van alle in een bepaald jaar aan kerkelijke, liefdadige, culturele, wetenschap pelijke of het algemeen nut beogende instellingen betaalde contributies, donaties en giften meer bedraagt dan 1 van het onzuiver inkomen en tevens een bedrag van/ 120,- te boven gaat. U kunt nooit meer dan 10% van uw onzuiver inkomen aftrekken. Voorwaarde is wel, dat u de giften met schriftelijke bewijsstukken kunt aantonen. U kunt ook een schenking uit eigen vermogen doen. Over een zodanige schen king is de Bond Heemschut geen schenkingsrecht verschuldigd indien het bedrag van de schen king de grens van 6.999,- niet overschrijdt. Indien u meer wilt schenken dan 6.999,-, is onze vereniging een schenkingsbelas ting van 11 over het gehele bedrag verschuldigd. Indien u in uw testament de Bond Heemschut zou willen bevoorde len, kunt u dit doen door hierin een legaat op te nemen. Tot een bedrag van 13.998,- is dit legaat vrij van successierechten. Indien u een hoger bedrag wenst te lega teren, is onze vereniging over het gehele bedrag een successierecht van 11 verschuldigd, tenzij u zelf het legaat vrij van successie rechten maakt. In dat geval komen de rechten ten laste van de nalatenschap. De Bond Heemschut is een binnen het Koninkrijk gevestigde culturele en wetenschappelijke instelling. B.J.M. Duimel Algemeen Directeur Noot ""Onzuiver inkomen', d.i. het bruto- inkomen niet verminderd met hetgeen mag of moet worden afgetrokken. Wijzigingen en aanvullingen voorbchoudén. ROUTE Friesland: Grouw (NH Kerk, Doopsgez. kerk en Museum De Trije Gritenijnen) Friens (NH Kerk), Reduzum (NH Kerk), Idaerd (NH Kerk), Eagum (Toren), Wirdum (NH Kerk) Texel: Den Hoorn (NH Kerk), Den Burg (NH Kerk en Doopsgez. Kerk), Oudeschild (NH Kerk en Juctersmuseum), De Waal (NH Kerk), Oostcrend (NH Kerk), Dc Cocksdorp (NH Kerk en RK Kerk) Hasselt (België): Stadsroute: St.Quintinuskathedraal, Onze Lieve Vrouwekerk, Minderbroederskerk met grafkapel en museum 'Heilig Paterke', kapel van Clarissen-Coletinen, StedelijkMuseum Stellingwerff-Waerdenhof, Jenevermuseum en Beiaardmuseum Groningen: Appingedam (Nicolaïkerk, Gewestelijk Hist. Museum Blankenstein), Marsum (NH Kerk), Bierum (NH Kerk), Leermens (NH Kerk) Twente: Oldenzaal (Plechelmus-basiliek), Saasveld (RK Kerk), Weerselo (Stift en Stiftskerk), Ootmarsum (NH Kerk en RK Kerk Simon en Judas), Denekamp (NH Kerk en RK Kerk) Amersfoort: Stadsroute: Evangeiisch-Lutherse Kerk, NH St. Joriskerk, Kapel en Mannenzaal van het Pieters- en Bloklands Gasthuis, Oud-Katholieke Kerk en RK Kerk Franciscus Xaverius

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1993 | | pagina 38