EXCURSIES Excursie Limburg Excursie Zuid-Holland Excursie Groningen 10.00 uur 11.00 uur 12.15 uur 13.00 uur 17.15 uur 17.30 uur 18.00 Excursie Utrecht De afdeling Limburg van de Bond Heemschut organiseert op zaterdag 4 september een excursie in 'het land van Zwentibold'. Op het programma staan onder meer een bezoek aan de oude St. Salviuskerk te Limburg met haar 13de-eeuwse gewelfschilderin gen, de Salvatorkerkvan Susteren en enkele kastelen in de gemeente Born. Nadere gegevens volgen. De Provinciale Commissie Groningen van de Bond Heemschut organiseert op zaterdag 26 juni 1993 een excursie naar Noordwest-Groningen. Het aantal deelnemers aan deze excursie zal worden beperkt tot 50 personen. Het programma ziet er als volgt uit: De deelnemers dienen zich voor 10.00 uur te verzamelen voor het hoofdsta tion te Groningen, alwaar een touringcar gereed zal staan om de excursiegangers te vervoeren naar de boerderij Kloosterwijtwerd te Usquert, waar men overblijfselen kan bezichtigen van de Johanniter- commanderij. Verder zal in Usquert een bezoek worden gebracht aan een fraaie tuin en een 19de-eeuwse parti culiere begraafplaats. Aansluitend zal de lunch worden gebruikt in de histo rische mosterdmolen te Eenrum. Op de route van Eenrum naar Pieterburen zal één van de fraaiste boerderijen in het zogenaamde Halfambt worden bezocht, de boerderij Huninga. In Pieterburen brengt men een bezoek aan de Nederlands Hervormde Kerk die is voorzien van een interieur dat vele herinneringen bevat aan de familie Albeda, de hoofdelingen op het Dijksterhuis. De borgstee van het voormalig Dijksterhuis of Huis ten Dijke wordt bezocht vanwege het feit dat de situatie van voor de afbraak in 1903 nog duidelijk herkenbaar is. De terugkomst in Groningen is om circa 17.15 uur. De kosten van deelname bedragen 48,- p.p. Opgave van deelname uitsluitend door betaling van 48,- p.p. op postbankrekeningnummer 124326 t.n.v. Bond Heemschut te Amsterdam, onder vermelding van 'excursie Noordwest-Groningen'. De aanmelding sluit 1 juni 1993. 'Wie het eerst komt....'. De Provinciale Commissie Zuid-Holland van de Bond Heemschut organiseert op zaterdag 5 juni a.s. een excursie naar Kasteel Duivenvoorde te Voorschoten ('s-morgens) en een rondvaart op de Zuidhollandse meren (Kaag, Braassem; 's-middags) Zie ook het december 1992 nummer van 'Heemschut' blz. 41. Het programma is als volgt: vertrek bussen van station Leiden naar Kasteel Duivenvoorde in Voorschoten Ontvangst met koffie. rondleiding in kasteel. vertrek bussen naar Alphen a.d. Rijn. inscheping in salonboot. lunch aan boord. tijdens boottocht koffie, thee of frisdrank, vertrek in Alphen a.d. Rijn vertrek bussen naar Leiden uur station Leiden. De kosten van deze excursie zijn 50,- per persoon (inclusief busvervoer, entree kasteel Duivenvoorde, koffie, salonboot, lunch, koffie, thee of frisdrank aan boord). Het aantal deelnemers is ten hoogste 150 (en niet 200, zoals in het decem ber 1992 nummer van 'Heemschut' werd vermeld). Introducés zijn welkom. Gegadigden worden uitgenodigd zich vóór 2 3 mei a.s. op te geven door 50,— over te maken op postgiro 124326 t.n.v. Bond Heemschut te Amsterdam, onder vermelding van 'Excursie Zuid-Holland'. Ook wie zich reeds heeft opgegeven wordt verzocht zo gauw mogelijk/ 50,- over te maken. N.B. Opgemerkt zij, dat er in de omgeving van het station Leiden slechts beperkte parkeergelegenheid is. De Provinciale Commissie Heemschut Utrecht organiseert op 15 mei een excursie naar Linschoten. Hieronder het programma. 10.00 uur verzamelen bij station Woerden. Per bus naar Linschoten. Koffie en een inleiding over Linschoten. Bezoek aan Huis Linschoten en een wandeling door het park. (De groep wordt in tweeën gesplitst.) Aansluitend een lunch in Het Wapen van Linschoten (ca. 13.00 uur). Wandeling door het dorp Linschoten en bezoek aan de kerk. Muzikaal theaterprogramma in galerie/theater De Wildeman. Per bus terug naar station Woerden. Afsluiting ca. 17.00 uur. Deelnemers dienen redelijk goed ter been te zijn aangezien er behoorlijke afstanden te voet worden afgelegd. Aanmelden voor deelname bij het bureau te Amsterdam. De kosten zijn 55,- per persoon over te maken op giro 124326 van de Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. excursie Linschoten. Dorpsgezicht Linschoten (foto Ton Koot, 1953) 37

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1993 | | pagina 37