"Kleine" uitbreiding, groot genot! De beste veranda's komen uit Best. EXPOSITIES VERANDALUX gewoonte bij het gereed komen van een belangrijke restauratie een mono grafie te laten samenstellen, de zoge naamde VOM-(Voorlichtingover Monumenten)Reeks. In het jaar 1992 verschenen er zes van deze goed gedocumenteerde en rijk geïllustreerde publikaties onder redac tie van H.P.R. Rosenberg. Achtereenvolgens zijn hetTussen Hof en Herber'; archeologisch onderzoek aan de zuidzijde van het Binnenhof in Den Haag. 'Het Korenhuis'; een monu mentaal complex van kunst en cultuur (muziekschool). VOM-Reeks 3 heeft als titel Dwarsweg-wegontstaan verval en herstel van een historisch stads deel in Den Haag', een project waarbij 42 karakteristieke historische panden gerestaureerd en gerenoveerd werden. Vervolgens verscheen 'De archeologie van Den Haag'-, de Romeinse tijd', met een verslag naar aanleiding van de vondsten bij de Scheveningseweg en Ockenburg. Deel 5 heeft als titel 'De Joodse Begraafplaats aan de Scheveningseweg in Den Haag; geschiede nis en restauratiedie door de Stichting tot Instandhouding van de Joodse Begraafplaats werd samengesteld. Het boek vertelt het verhaal van de begraafplaats (in gebruik genomen in 1697), de grafstenen en de persoon lijkheden die er begraven liggen. De begraafplaats werd volledig gedocu menteerd en deze documentatie is op het gemeentearchief voor publiek toegankelijk. Tezamen vormen zij een van de weinige nog overgebleven historische restanten die getuigen van de belangwekkende geschiedenis van de Joden in Den Haag. Deel 6 tenslotte 'Weldadigheidgewijd'; wees huizen in Den Haag en het Hervormde Diaconieziekenhuis aan de Hooftskade verscheen in december, waarin de geschiedenis van de Haagse weeshui zen wordt verteld en die van de Diaconie in het bijzonder. Dit gebouw werd in de jaren 1992-92 verbouwd tot een appartementencomplex 'Bastion le Roi' met 78 woningen. Het complex dateert uit 1876 en werd gebouwd naar een ontwerp van Eli Saraber. Nu nog gemeentelijk monu ment, wordt het pand binnenkort op de Rijksmonumentenlijst geplaatst. Alle uitgaven zijn voorzien van vele foto's (voor, tijdens en na restauratie), tekeningen, plattegronden enz. Uitgaven van de gemeente Den Haag. De boeken zijn te koop bij het Gemeentelijk Informatiecentrum, Groenmarkt 1, Den Haag, bij het Haags Historisch Museum, Korte Vijverberg 7 en de boekhandel. De prijzen liggen tussen de 20 en 30 gulden per deel. AMtC T/m 5 september Een miljoen jaar Nederland. Overzicht veranderingen in landschap, flora en fauna in de lage landen. Plaats: Museon, Den Haag, Stadhouderslaan 41. Open di t/m vr van 10-17 uur. Op za en zo en feestdagen van 12-17 uur.Van 9 april t/m. 31 oktober Buitenmuseum Zuiderzeemuseum weer open. Nieuw is de wierschuur. Dagelijks open van 10-17 uur. Tot 1 mei Drie ontwierpen voor herinrichting Maasoevers van Maastricht. Plaats: Harmoniegebouw, Oude Kijk in 't Jatstraat 26, Groningen. Open di t/m vr van 11-17 uur, za van 12-16 uur. Van april tot 22 mei Archiprix 1992. De beste studenten plannen van Nederlandse opleidingen op het gebied van ruimtelijke ontwerpen. Plaats: Nieuwbouw VROM, Centrale hal, Rijnstraat 8 Den Haag. Open: ma t/m vrijdag van 10-17 uur. Hele maand mei Monument van de maand Friesland. De watertoren van Sneek (1908, D. Halbertsma). In de toren, die te beklimmen is, is ook een expositie te zien. T/m 9 mei Nijmegen vooruit 100 jaar VW in Nijmegen; over het toerisme naar Nijmegen e.o. Plaats: Museum Comanderie van St. Jan, Franseplaats 3. Open: ma. t/m za van 10-17 uur en zo van 13-17 uur. Als u uw huis uitbreidt met een Verandalux Transparant terras overkapping, verhoogt u uw woongenot en profiteert u 12 maanden per jaar van uw tuin. Dankzij de eigen architekten van Verandalux Transparant kunt u genieten van een veranda die past bij uw huis. Ultra-modern of klassiek van vormgeving. Vergunningen? Geen probleem! De hele 'papierwinkel' kunt u aan ons overlaten. De montage neemt hooguit enkele dagen in beslag en vervolgens kunt u tientallen jaren onbezorgd genieten. Bijtijds reageren is snel profiteren! Helaas kost het ver krijgen van de beno digde vergunningen vaak de meeste tijd. Hoe eerder wij de ambtelijke molen in beweging kunnen zetten, hoe eerder u van uw veranda kunt genieten. Vertel mij alles over terrasoverkappingen Naam Adres Postcode Plaats Tel ln gefrankeerde envelop opsturen naar Verandalux TransparantPb 324, 5680 AH Best. Verandalux Transparant, Postbus 324, 5680 AH Best, tel. 04998-99099.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1993 | | pagina 33