Aannemingsbedrijf HJ. Jurriëns B.V. Sophialaan 1, Postbus 8110, 3503 RC UTRECHT. Tel. 030-412912 Fax 030-413934 Herbouw locomotievenloods Jurriëns AMSTERDAM Amstel 268 1017 AM Amsterdam tel.: 020-6242965 fax: 020-6242964 Jurriëns Groningen U.T. Delfiaweg 8 9745 EN Groningen tel.: 050-566779 fax.: 050-567630 Jurriëns ZEIST Kwikstaartlaan 1 3704 GS Zeist tel.: 03404-58300 fax: 03404-60900 te gaan. Voor restauratie van provinciale monumenten stellen wij 20% van de subsidiabele kosten beschikbaar. Voor provinciale monumenten met een bijzondere uitstraling kan een afwijkend subsidiepercentage tot maximaal 80% worden vastgesteld. Dat is onze kanjer regeling voor monumenten, waarbij behalve het monumentale, cultuurhisto rische aspect ook het toeristisch-econo- misch belang een rol speelt. Verder geven we ook nog een subsidiëring in het onderhoud en gaan we over tot subsidiëring van haalbaarheidsonder zoeken. Dat laatste is een innovatie. Dat gebeurt zover ik weet nergens. De RDMZ vindt dit bijzonder interessant.' Terugkijkend op die monumentenwet: meer nadelen dan voordelen? Kockelkorn: 'Vanuit het perspectief van de provincie bekeken, kan ik erg helder zijn: de monumentenwet zoals ze nu functioneert is een verslechtering t.o.v. de vorige situatie, en wij willen ookgraag dat daar weer een correctie in aange bracht wordt. Wij spannen ons in om die teruggeschoven rol van de provincie weer wat meer in de picture te krijgen, dus wat dat betreft zijn wij niet tevreden met de monumentenwet, maar daarmee is niet gezegd dat alles wat in die wet staat onzin is. En wat dat gebrek aan deskundigheid in de gemeenten betreft, dat is ook niet onze verantwoordelijk heid. Gemakshalve wordt veel op het conto van de provincie geschreven wat daar niet thuis hoort. Soms zeggen mensen ''waarom trekken ze zich daar in Maastricht niets van aan', maar als we op bepaalde punten geen rol hebben en men ons verboden heeft ons er mee te bemoeien, dan kan Ger Kockelkorn daar nog wel een mening over hebben, maar dan kunnen we toch niets doen. We kunnen niet ingrijpen in het gemeente lijk monumentenbeleid.' In de Staten commissie voor cultuur heeft gedeputeerde Kockelkorn veel lof gekregen voor zijn monumentenbeleid. Wel dringt een statenmeerderheid van CDA en PvdA erop aan ook in de toekomst gelden uit economische- en werkgelegenheidspotten te gebruiken voor het behoud van monumenten. Op de begroting voor de komende vier jaren staat op de post voor monumenten een jaarlijks bedrag van minder dan twee miljoen. Of er uit economische potjes zoveel te halen valt als in de afgelopen acht jaren, blijft een spannende vraag. De provincie zij veel vindingrijkheid toegewenst. Mathieu Schlijper is lid en PR-medewerker van de afdeling Limburg van de Bond Heemschut Weert - De kans, dat de markante locomotievenloods bij het station van Weert (een creatie van architect dr.ir. G. W. van Heukelomgered kan worden van sloop is uiterst klein geworden. De Stichting tot behoud van monumenten van bedrijf en techniek in het Zuiden van Nederland gelooft niet meer in behoud van de loods op de oorspronkelijke plaats. Een laatste reddingspoging van de Gedeputeerde van Kockelkorn met het doel de loods te behouden lijkt weinig kans te maken. De Limburgse Gedepu teerde heeft zich in een brief aan N.S. sterk gemaakt voor behoud. Verplaatsing van de loods behoort nog wel tot de mogelijkheden. De herinrichtingsplannen van N.S. voor het stationsemplacement zijn intussen afgerond. Het ziet er naar uit, dat N.S. zal overgaan tot sloop lang voordat de plannen metterdaad worden uitgevoerd (in 1997). In een ingezonden stuk aan het Weerter Stadsblad maakt ons oud- PC-lid Stan Smeets zich nogal boos over de hele kwestie. Hij neemt het met name de gemeente Weert kwalijk, dat deze heeft nagelaten de markante loods op de gemeentelijke monumentenlijst te plaat sen. De gemeente, die wel het station op die lijst zette, zou vooral zijn terug geschrokken voor de financiële konse- lees verder op pag. 35 Domkerk te Utrecht Architectenbureau: Ir. T. van Hoogevest te Amersfoort Aangésloten bij de Stichting Vakgroep Restauratie 11

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1993 | | pagina 11