Setjes prentbriefkaarten Aan de lid/abonnees van Heemschut Rectificatie gironummer Actie Noorderkerk In memoriam Henk Braber Hans de Koster overleden Heemschut Persprijs Heemschut-agenda Een voorspoedig 1993 42 Twente en Saskia omdat zij graag plaats maakt voor een afvaardiging in de redactieraad vanuit de PR-me- dewerkers van Heemschut. Wij danken hen voor hun langdurige inzet voor het tijdschrift en hun kriti sche instelling, waarmee de redactie vaak zijn voordeel kon doen. De plaats van Everhard Jans in de redactie zal worden ingenomen door een wisselend gastredacteur. Overi gens blijft Everhard zijn medewer king aan het tijdschrift verlenen. In een komend nummer zal een artikel van hem verschijnen over de topo grafische tekeningen van Jan de Beijer. Jaap Kamerling eindredacteur De setjes prentbriefkaarten met ka rakteristieke dorps- en stadsgezich ten, die Heemschut heeft uitgegeven slaan aan. Veel leden schaffen een setje van 6 kaarten aan om als kerst en nieuwjaarswens te versturen naar vrienden en fa milie. Wie een setje aanschaft steunt er boven dien een goed doel mee. De opbrengst wordt namelijk be stemd voor het actie-werk van onze provinciale commissies, die hun werk na de decentralisatie van de monumentenzorg voortdurend zien groeien. Koop een serie ansichtkaarten door 10,- (incl. verzendkosten) over te maken op giro 124326 t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam met ver melding 'setje prentbriefkaarten'. Wij sturen u dan het setje toe. Als u Heemschut met nog een extraatje boven het tientje wilt steunen is dat natuurlijk van harte welkom. Geeft u dan wel even aan of het extra be drag voor extra setjes is bedoeld of een gift betreft. Geruime tijd geleden werden wij on aangenaam verrast door het voorne men van de Postbank om de accept- giro-overschrijvingskaarten te gaan belasten. Men gaat per overschrij ving 45 cent in rekening brengen bij de Bond Heemschut. Het bestuur heeft overwogen de contributie te verhogen maar heeft daarvan voor lopig afgezien in de hoop, dat u als Heemschut-lid dit bedragje toevoegt aan de contributie. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Namens het Bestuur B. J. Duimel, algemeen directeur In het artikeltje 'Actie voor Noorderkerk' in het oktober-nummer is helaas een foutje geslopen. Als u de dringend noodzakelijke restaura tie van deze unieke kerk wilt steunen met een gift kunt u een bedrag gire ren naar gironummer 303433 van de Stichting Vrienden van de Noorder kerk, o.v.v. restauratie Noorderkerk. In ons vorige nummer stond in plaats van de laatste 3 van het nummer ten onrechte een 0. Op 27 oktober is Henk Braber overleden. Vanaf 1965 tot vorig jaar was hij lid van de commissie voor Stad en Dorp en later van de Provinciale Commissie van Heemschut in Groningen. Vanuit zijn funktie van direkteur van de Provinciale VVV Gronin gen was hij zeer goed ingevoerd in alles wat zich in Groningen voordeed. Hij had een zeer bre de belangstelling die varieerde van rijtuigen, scheepvaart, mo lens, oude bouwmaterialen, schilderkunst, glaswerk tot am bachtswerktuigen. Met zijn warme persoonlijkheid heeft hij veel kontakten gelegd ten voordele van de Bond Heemschut. Hij wist velen met zijn enthousiasme en capacitei ten als verhalenverteller te boei en. Het afgelopen jaar bleef hij op de achtergrond een betrok ken Heemschut-lid. Onze gedachten gaan uit naar zijn echtgenote en dochter, zijn waardevolle bijdragen aan het werk van de Bond gedenken wij. Hij ruste in vrede. PC. Groningen. J Op 24 november is Hans de Koster, voorzitter van Euro pa Nostra, in zijn woonplaats Wasse naar overleden. Hij is 78 jaar geworden. De Koster was van af 1984 tot 1990 president van Euro pa Nostra. In september 1990 werd hij in die hoedanigheid opgevolgd door de prins-gemaal van Denemar ken prins Henrik. De Koster werd toen voorzitter. Nog maar kort gele den trad hij af. Het bericht van zijn overlijden bereikte ons vlak voor het ter perse gaan van dit nummer. Heemschut zal aan deze strijder voor het behoud van de cultuurmo numenten van Europa in het volgen de nummer een in memoriam wij den. Volgend jaar wordt voor de zevende keer de Heemschut Persprijs toege kend. De jury verzoekt de lezers in zendingen toe te sturen of op moge lijke inzendingen te attenderen. Het gaat om artikelen of radio/tv-produk- ties, die betrekking hebben op het brede terrein van de cultuurmonu menten of cultuurhistorisch waarde volle landschappen. Inzenden tot ui terlijk 1 maart 1993 naar de Bond Heemschut, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam. 24 april Excursie Prov. Commissie Heemschut Drenthe 5 juni Excursie Prov. Commissie Heemschut Zuid-Holland (zie ook bericht op pag. 41 Het Bestuur en de bureaumede werkers van de Bond Heemschut wensen de lezers van Heem schut prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1993 toe.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1992 | | pagina 42