m. Koninklijke Woudenberg Ameide 22 conclusie kunnen leiden dat de plan nenmakers het voordeel van de twij fel verdienen (alleen vanuit de Heemschut-optiek). Maar de twijfel over de noodzaak en de alternatie ven is nu nog onnodig groot. Lange termijn Als het om de cultuurhistorische as pecten gaat, beantwoordt deze MER niet aan de verwachtingen. Een mi- lieueffectrapport of niet, het gaat om de effecten zelf. De aanleg blijft een politieke (bijna commerciële) keuze. Ook met een MER blijven belangrij ke politieke criteria achter gesloten deuren. In elk geval speelt het cul tuurhistorische criterium geen grote rol. De werkelijke effecten van de Be tuwelijn zullen pas op de lange duur duidelijk worden. Groter dan de on duidelijkheid over de schadelijke ge volgen is de onzekerheid over het Deze woning bij Mark (Geldermalsen) wordt met sloop bedreigd bij uitvoering van het voorkeurstracé. nut van de ingreep. Een paar dagen wandelen, fietsen en roeien - liefst zonder begeleiding van 'deskundigen' - maakt meer dui delijk dan het uitpluizen van kilo's papier. Het zou de verantwoordelijke bestuurders, politici en ambtenaren sieren als ze alsnog op deze manier zouden kennismaken met de Betuw- se monumenten en landschappen. Lezingendag Op zaterdag 10 oktober a.s. organi seert de afdeling Utrecht van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging een le zingendag over de bedreiging van het landschap van onze Grote Rivie ren door dijkverzwaring en ontgron dingen. De dag wordt gehouden in het Veerhuis te Nieuwegein aan Nijen- monde 4 en begint om 10.30 uur. Sprekers o.m. Hermine Ingen Housz, voorzitter 'Red ons rivieren landschap', Richard Siebers van het Samenwerkingsverband Dijkbewo ners Rivierengebied en Abele Reits- ma van Heemschut. «fr> restauratie renovatie nieuwbouw De Sint Maartenskerk te Zaltbommel vestigingen te: 's-gravenhage, groningen, medemblik, oosterwolde, valkenburg en zutphen De complete restauratie van deze kerk en toren werd door ons gespecialiseerd bedrijf uitgevoerd. postbus 3 4233 zg ameide telefoon (01836) 6600 aangesloten bij stichting vakgroep restauratie

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1992 | | pagina 22